RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ PATIRTIS INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
Struktura
NAUJIENOS
Gegužės 19, 2016
Dialogas apie praeitį, dabartį ir ateitį 
Poeto Tomo Venclovos ir filosofo Leonido Donskio knyga „Optimizmo paieškos pesimizmo amžiuje: Rytų Europos nuojautos ir pranašystės“ parašyta tais laikais, kai daugelis akademikų, socialiai aktyvių mąstytojų rašo komentarus į didžiuosius Lietuvos interneto portalus. (Tęsti...)
Gegužės 13, 2016
Leonidas Donskis: apie istorijos svarbą, patriotiškumą bei Justiną Marcinkevičių 
Paskutinis interviu ciklo „Mums ne tas pats“ pašnekovas – profesorius Leonidas Donskis. Pokalbyje filosofas paatviravo, kas lauktų visuomenės, jei užmirštume istorijos svarbą, kaip pasikeitė patriotiškumo reikšmė bėgant metams bei kaip jis vertina Justiną Marcinkevičių ir jo svarbą Lietuvos istorijoje. (Tęsti...)
Gegužės 10, 2016
Leonidas Donskis vadovaus VDU „Academia Cum Laude“ 
Nuo rudens VDU pradėsiančiai veikti „Academia Cum Laude“ vadovaus filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis. Unikali individualių studijų sistema motyvuotiems studentams leis rinktis dalykus laisvųjų menų (lot. artes liberales) principu ir visų studijų metu dirbti su pasirinktu profesionalu, aukščiausio lygio mokslininku ar pripažintu menininku. (Tęsti...)
Balandžio 29, 2016
Leonido Donskio paskaita apie Renesanso kūrėjus (video) 
Balandžio 25 d. VDU mažojoje salėje  vyko vieša VDU prof. Leonido Donskio paskaita „Mūsų amžininkai, palikę mus prieš 400 metų: Viljamas Šekspyras ir Migelis de Servantesas“. Paskaitos metu prof. Leonidas Donskis aptarė anglų ir ispanų amžininkų darbus ir jų reikšmę dabartinei visuomenei.  Kaip vieną iš svarbiausių šių kūrėjų originalumo požymių profesorius įvardijo jų tekstų ir pjesių aktualumą visais laikais. (Tęsti...)
Balandžio 14, 2016
VDU pradės veikti Academia Cum Laude (video) 
Vytauto Didžiojo universitete įkurta ir rudenį pradės veikti „Academia Cum Laude“ – unikali individualių studijų sistema, kuri sujungs dviejų geriausių pasaulio universitetų, Kembridžo ir Harvardo, studijų modelius ir leis studentams patiems pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant arba gilinant savo žinias. (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
 L. Donskis apie Kauno galimybes tapti Europos kultūros sostine (video) 
   „7 Kauno dienų“ projekte  „STOP juosta“ Leonidas Donskis pasakoja apie KEKS - Kauno bandymą 2022 metais tapti Europos kultūros sostine. Žiūrėkite čia
Balandžio 01, 2016
Dirbtinis intelektas: gąsdintis ar didžiuotis? (video) 
Leonido Donskio ir Stepono Dielauto mintys apie dirbtinį intelektą LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“. Skaitykite ar žiūrėkite čia
PUBLIKACIJOS
Birželio 13, 2016
Socialdemokratai 
Politinė kairė istoriškai gimė iš itin svarbios politinio jautrumo formos – kritiško galios apklausinėjimo būtinybės, sykiu iš tapatinimosi ne su galią turinčiaisiais, o su silpnaisiais. Žinoma, tai tik impulsas ir sentimentas, iš kurio savaime politinė jėga ir jos kodai nekyla. Fundamentalus kairės pamatas buvo daug gilesnis – visų pirma tai buvo balsas už racionalios ir nuasmenintos modernybės nublokštuosius. (Tęsti...)
Birželio 06, 2016
Konservatoriai 
Ar konservatoriai yra liberalų košmariškas sapnas (ir atvirkščiai)? Ar jie – didieji ir nesutaikomi antagonistai? Ar iš tikrųjų veriasi praraja tarp jų politinės filosofijos ir etikos? Ar gali liberalas būti konservatyvus, o konservatorius – liberalus? (Tęsti...)
Birželio 05, 2016
Žaidžiame klasiką? Ar gyvename ja? 
Viena sunkiausių dilemų mūsų dienomis tapo santykis su klasika. Kiekviena epocha unikali savo gyvenimo ir kultūros formomis, pasaulėjauta, santykiu su tikėjimu ir abejone, meilės ir neapykantos pavidalais. Ne veltui vokiečių istorikas Leopoldas von Ranke rašė XIX a., kad visos epochos tiesiogiai susijusios su Dievu. Tiesiog nėra nevertingų epochų. Tik lieka klausimas, kiek autentiškai jos suvokia viena kitą ir kiek mūsų atradimus bei klystkelius jos gali paveikti. (Tęsti...)
Birželio 01, 2016
The banality of evil: The case of Vladimir Bortko 
That evil can be banal we learn from Hannah Arendt’s book Eichmann in Jerusalem: The Report on the Banality of Evil published in 1963. As we all know, Israeli intelligence, the Mossad, caught the chief architect of the Holocaust in Argentina, and brought him to Israel where his trial took place. (Tęsti...)
Gegužės 30, 2016
Liberalai 
Iškart noriu įspėti mieluosius skaitytojus: jei tikitės, kad šis tekstas skirtas pastarojo meto slogiems įvykiams ir sukrėtimams, ištikusiems Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdį, nusivilsite. Jis – ne apie tai. Nors viskas, tiesą sakant, šioje ašarų pakalnėje vienaip ar kitaip susiję. (Tęsti...)
Gegužės 26, 2016
Seeking Europe: A Wild Goose Chase 
As we learn from William Shakespeare’s Romeo and Juliet, a "wild-goose chase” is a hopeless quest for something unattainable. It is a fitting metaphor for an Eastern European quest for Europe that no longer exists. (Tęsti...)
Gegužės 23, 2016
Kur ir kodėl vyksta civilizacijų konfliktas? 
Civilizacijų konflikto terminas visiems jį vartojantiesiems kelia tą pačią asociaciją – sensacija tapusią Samuelio P.Huntingtono knygą apie neišvengiamą Vakarų konfliktą su islamo civilizacija. Jo esė apie civilizacijų konfliktą (1993), vėliau išplėtota į knygą (1996) tapo save įgyvendinančia pranašyste, nes politinio islamo ir islamizmo problemos tapo akivaizdžios gerokai anksčiau, nei Huntingtonas jas įvardijo. (Tęsti...)
Gegužės 16, 2016
Atsisakyti XIX a. pasaulėvaizdžio 
Lietuva – teritorinė ar eksteritorinė sąvoka? Kas tai – bendros parapijos, bendri kunigai, mokytojai, ta pati spauda ir žiniasklaida? Ar idėjos, kurios susieja žmones, nutolusius vieni nuo kitų per žemynus? Į lietuvių kategoriją patenka tik etniniai lietuviai ar visi, kas, kaip Jonas Basanavičius rašė, yra Lietuvos oru kvėpavę? (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@