RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ PATIRTIS INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
Struktura
NAUJIENOS
Lapkričio 15, 2015
L. Donskis apie išpuolius Paryžiuje: „Tai yra karas“ 
Paryžiaus centrinėje dalyje penktadienio vakarą įvykdyti mažiausiai šeši koordinuoti teroristiniai išpuoliai. Atsakomybę už juos šeštadienį prisiėmė teroristinė grupuotė „Islamo valstybė“. L. Donskio komentaras apie įvykius Lrytas.tv 
Lapkričio 14, 2015
Leonidas Donskis. Nevertingos gyvybės idėja, iškelta nacių, gyva ir dabar (audio) 
Kalbu apie Arpado Schillingo ir Mariaus Ivaškevičiaus spektaklį „Didis blogis“, nes tema, kurią spektaklis rutulioja ir artikuliuoja, analizuojama labai laiku. Yra daugybė nuomonių apie spektaklį. Žinau, kad vieni žmonės juo susižavėjo ir plūsta antrą, trečią kartą. Yra ir tokių, kurie mano, kad spektaklyje pernelyg daug smurto, stiprių scenų, todėl norėtų kažko nuosaikesnio estetine prasme. Aš pasakysiu, kodėl man atrodo, kad tema analizuojama labai laiku. (Tęsti...) Komentaro garso įrašo klausykite LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“ čia nuo 53 min. 30 sek. 
Lapkričio 01, 2015
L. Donskis ir M. Mikutavičius apie pabėgėlius, įtaką ir viešumo kainą 
DELFI TV studijoje lankėsi į įtakingiausių visuomenininkų sąrašą išrinkti filosofas Leonidas Donskis ir atlikėjas Marijus Mikutavičius. Pokalbio įrašą rasite čia
Spalio 26, 2015
L. Donskis: Radikali dešinė piliečiams pardavinėja baimę (video) 
„Paaštrėję tarptautiniai santykiai, geopolitika skatina dažnai eksploatuojamą baimę, baimės diskursą. Su baime paprastai žaidžia tolima dešinė. Tolima dešinė bet kurioje pasaulio šalyje ir užsiima baimės pardavimu gyventojams. Jiems tai yra pati geriausia politinė prekė“, – akcentuoja filosofas Leonidas Donskis. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Lapkričio 18, 2015
Mūsų nesaugus pasaulis 
Po ką tik įvykusių teroro išpuolių ir masinių niekuo nenusidėjusių žmonių žudynių Paryžiuje mūsų interneto erdvėje ir veidaknygėje pasipylė įtarūs kaltinimai vieni kitiems selektyviu jautrumu ir dvejopais standartais vertinant žmogaus gyvybę. (Tęsti...)
Lapkričio 12, 2015
Atgaila 1984-aisiais 
Žavūs tie diktatorių gimtadieniai. „Karalius linksminasi“ (Le rois s’amuse), kaip parašė Victoras Hugo. Ką gi man primena Vladimiro Putino gimtadieniai ir dainos, tokios kaip „Blueberry Hill“, kurią jis mėgino padainuoti 2012-aisiais? Prisiminiau. Ogi 1984-uosius ir filmą „Atgaila“, kuriame taip pat linksminasi ir dainuoja diktatorius. (Tęsti...)
Lapkričio 09, 2015
Kam reikia didvyrių? 
Bertolto Brechto pjesės „Galileo gyvenimas“ (Leben des Galilei) pabaigoje nuskamba žodžiai apie tai, jog nelaiminga toji šalis, kuriai reikia didvyrių. Didvyriai – jokia palaima. Jų prireikia tik tada, kai kažkas nenusiseka pavienio žmogaus ir dar dažniau – visos jo šalies gyvenime. Ypač kai šalis renkasi melą apie save ir savo praeitį. (Tęsti...)
Lapkričio 02, 2015
Niekas nenorėjo mirti (ir niekas nenorėjo prisiminti) 
Lygiai prieš penkiasdešimt metų įvyko lietuviško kino filmo „Niekas nenorėjo mirti“ premjera – oficialūs internetinės informacijos šaltiniai skelbia, jog tai buvo 1965 m. lapkričio 1. (Tęsti...)  
Lygiai prieš penkiasdešimt metų įvyko lietuviško kino filmo „Niekas nenorėjo mirti“ premjera – oficialūs internetinės informacijos šaltiniai skelbia, jog tai buvo 1965 m. lapkričio 1.
   
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@