RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ PATIRTIS INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
Struktura
NAUJIENOS
Gegužės 13, 2016
Leonidas Donskis: apie istorijos svarbą, patriotiškumą bei Justiną Marcinkevičių 
Paskutinis interviu ciklo „Mums ne tas pats“ pašnekovas – profesorius Leonidas Donskis. Pokalbyje filosofas paatviravo, kas lauktų visuomenės, jei užmirštume istorijos svarbą, kaip pasikeitė patriotiškumo reikšmė bėgant metams bei kaip jis vertina Justiną Marcinkevičių ir jo svarbą Lietuvos istorijoje. (Tęsti...)
Gegužės 10, 2016
Leonidas Donskis vadovaus VDU „Academia Cum Laude“ 
Nuo rudens VDU pradėsiančiai veikti „Academia Cum Laude“ vadovaus filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis. Unikali individualių studijų sistema motyvuotiems studentams leis rinktis dalykus laisvųjų menų (lot. artes liberales) principu ir visų studijų metu dirbti su pasirinktu profesionalu, aukščiausio lygio mokslininku ar pripažintu menininku. (Tęsti...)
Balandžio 29, 2016
Leonido Donskio paskaita apie Renesanso kūrėjus (video) 
Balandžio 25 d. VDU mažojoje salėje  vyko vieša VDU prof. Leonido Donskio paskaita „Mūsų amžininkai, palikę mus prieš 400 metų: Viljamas Šekspyras ir Migelis de Servantesas“. Paskaitos metu prof. Leonidas Donskis aptarė anglų ir ispanų amžininkų darbus ir jų reikšmę dabartinei visuomenei.  Kaip vieną iš svarbiausių šių kūrėjų originalumo požymių profesorius įvardijo jų tekstų ir pjesių aktualumą visais laikais. (Tęsti...)
Balandžio 14, 2016
VDU pradės veikti Academia Cum Laude (video) 
Vytauto Didžiojo universitete įkurta ir rudenį pradės veikti „Academia Cum Laude“ – unikali individualių studijų sistema, kuri sujungs dviejų geriausių pasaulio universitetų, Kembridžo ir Harvardo, studijų modelius ir leis studentams patiems pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant arba gilinant savo žinias. (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
 L. Donskis apie Kauno galimybes tapti Europos kultūros sostine (video) 
   „7 Kauno dienų“ projekte  „STOP juosta“ Leonidas Donskis pasakoja apie KEKS - Kauno bandymą 2022 metais tapti Europos kultūros sostine. Žiūrėkite čia
Balandžio 01, 2016
Dirbtinis intelektas: gąsdintis ar didžiuotis? (video) 
Leonido Donskio ir Stepono Dielauto mintys apie dirbtinį intelektą LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“. Skaitykite ar žiūrėkite čia
PUBLIKACIJOS
Gegužės 16, 2016
Leonidas Donskis: Strategija be strategijos ir gyvenimas be turinio 
Paskaičius nūdienos universitetų misijos ir strategijos dokumentus, būtų galima pagalvoti, kad gyvename ypatingo strateginio pasaulio suvokimo laikotarpiu. Sykiu gali kilti mintis, jog niekada žmonija tiek daug dėmesio neskyrė gyvenimo ir ateities strategijai kaip dabar. Lygiai tas pats su politikais – ir jie nuolat rengia ateities strategijas, mėgindami nuspėti gyvenimo kryptis. (Tęsti...)
Gegužės 09, 2016
Leonidas Donskis: Ir nebus ramybės jums žemėje (kol anonimas joje gyvuos) 
Ar žmonės turi teisę likti nežinomi skelbdami savo nuomones žiniasklaidoje? Ar visada būtina, kad būtų žinomas vardas ir pavardė, kai kalbama apie liaudies balsą, žmogų iš gatvės, kuris demokratijos požiūriu ir yra paties Dievo balsas? Vox populi, vox dei. Ko jūs dar norite? (Tęsti...)
Gegužės 02, 2016
Profesija: dėstytojas 
Šio teksto pavadinimas negali jūsų suklaidinti – taip, tai užuomina į Michelangelo Antonionio filmo „Professione: reporter“ (angliškoji pavadinimo versija – „Keleivis“, 1975) pavadinimą. Jis gimė iš pavadinimo knygos, kurią laikau nuostabiu akademiniu romanu – Johno Williamso romano „Stouneris“. (Tęsti...)
Balandžio 29, 2016
William Shakespeare’s prophetic words 
William Shakespeare is usually celebrated as the author of great tragedies, comedies and historical chronicles. Yet his sonnets reveal Shakespeare as a poet and as a thinker who found a perfect form for his wit and breadth of his thought. (Tęsti...)
Balandžio 25, 2016
Valia siekti Vilio 
Teneapstulbs malonūs skaitytojai, išvydę tokį mano teksto pavadinimą. Anglų kalba jis skambėtų kaip kalambūras: „the Will to Will” („valia siekti valios“, arba „valia siekti Vilio/Willio“). Vienas iš pačių garsiausių pasaulyje šekspyrologų Stephenas Greenblattas yra parašęs knygą „Will in the World“, kurią galima versti ir kaip „Willis pasaulyje“, ir kaip „Valia pasaulyje“. (Tęsti...)
Balandžio 18, 2016
Didysis ir mažasis blogis 
Ubi malum? Kur yra blogis? Tai Šv. Augustino klausimas jo „Išpažinimuose“. Jaunystėje pats perėjęs manichėjizmo įtikėjimą blogiu, kaip savarankiška tikrove, nepriklausomai ir paraleliai egzistuojančia šalia gėrio, vienas iš Bažnyčios Tėvų vėliau išpažįsta savo klystkelius ir iš naujo apibrėžia blogį. Krikščionybei blogis tampa tiesiog nepakankamu arba pasiklydusiu gėriu. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@