RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ VEIKLA INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
 
Straipsniai ir publikacijos atgal
Liepos 04, 2011
L. Donskio blogas. Czesławo Miłoszo gimtoji Europa

Birželio 30 d. paminėjome didžiojo rytų europiečio Czesławo Miłoszo 100-ąsias gimimo metines. Kuo toliau, tuo labiau akivaizdu, jog Miłoszo būta ne tik didžio poeto ir eseisto, bet ir originalaus bei gilaus politikos mąstytojo. Vakarų akademikai ir literatai gerai žino jo politinės eseistikos rinkinį Pavergtas protas, atvėrusį daugeliui jų akis ir privertusį juos pažvelgti į baisų socialinį eksperimentą, atliktą sovietinio komunizmo pavergtuose kraštuose. Bet palyginti nedaug kas žinojo ir žino kitą nuostabų Miłoszo eseistikos kūrinį Gimtoji Europa. (Tęsti...)

Birželio 13, 2011
L. Donskio blogas. Universitetų galo pradžia?

Klausimas, ar universitetas išliks XXI amžiuje kaip atpažįstama klasikinė edukacijos ir mokslo institucija, šiandien anaiptol nebeatrodo nei naivus, nei nekorektiškai suformuluotas. Manau, kad stebint tai, kas šiuo metu vyksta Europoje ir ypač Didžiojoje Britanijoje, galima drąsiai svarstyti ateities intelektualines strategijas. Ką darome? Stebime lėtą universiteto mirtį ar kuriame kažkokias alternatyvas, kurios būtų tvaresnės nei politikų kadencijos parlamentuose ir vyriausybėse? (Tęsti...)

Birželio 09, 2011
Donskis: Strasbūras, birželio 9 diena, 15 val.

Europos Parlamentas jau apytuštis. Ketvirtadienio popietę gali pamatyti tik vieną kitą kolegą, likusį skubos tvarka svarstomų rezoliucijų posėdyje, po kurio visi išvyksta į oro uostą arba traukinių stotį, ir EP nuščiūva ir nutyla iki sekančios plenarinės sesijos. Po vidudienio balsavimų skubiai išvyksta didžioji dalis parlamentarų ir jų personalo. Bet likusieji neleidžia nuobodžiauti. (Tęsti...)

Birželio 08, 2011
Do old-fashioned intellectuals and politics have a future?

By Leonidas Donskis

An interesting discussion took place in the Frankfurter Rundschau (September 26, 1992). When asked by his interviewer whether intellectuals will succeed in maintaining their social significance, the Spanish literary critic and author, Manuel Vazquez Montalban (who is famous especially for his detective novels), wittily replied that “the connection between CNN and Jane Fonda will be the only organic intellectual in the world.” (Tęsti...)

Birželio 02, 2011
From the Revolution of Dilettantes and to the Managerial Revolution

By Leonidas Donskis

The Lithuanian writer Ricardas Gavelis – an iconic though perhaps neglected author in his own country who was especially active in the 1990s once coined the term “the epoch of dilettantes” to describe the explosive proliferation of universities and colleges, both public and private, whose number sky-rocketed almost immediately after the country became independent. Without a shadow of a doubt, one could assume that this reflected a far wider tendency characteristic of the former Soviet “republics” in general. (Tęsti..)

Gegužės 25, 2011
Donskis: Briuselis, gegužės 25 diena, 11 val.

Vyksta jungtinis Europos Parlamento Vystomojo bendradarbiavimo komiteto ir Moterų teisių bei lyčių lygybės komiteto posėdis. Jo tema gan slegianti – lytinis smurtas konfliktų zonose, ypatingą dėmesį suteikiant situacijai Kongo Demokratinėje Respublikoje. Pirmoji kalba Margot Wallström, Jungtinių Tautų Ypatingoji Atstovė lytinio smurto konfliktų zonose klausimais. Žinoma, daugiausia ji kalba apie Kongą – šią buvusią Belgijos koloniją. Belgijai tenka europinėse institucijose akis į akį susidurti su dalimi savo atgrasios kolonijinės politikos paveldo. Ne pirmą ir ne paskutinį kartą. Taip jau nutinka, kai tik prabylama apie Ruandą ir Kongą.    (Tęsti...)

Gegužės 16, 2011
L. Donskio blogas. Gėdingas farsas

Ar būtų galėjęs kas nors įtarti, kad nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos Valstybės saugumo departamentas kada nors pradės sekti Rusijos disidentus ir žmogaus teisių gynėjus, o taip pat slapta įrašinėti jų telefono pokalbius? Ir kad šitų pokalbių medžiaga, lygiai kaip ir nuo demokratinės bei teisinės valstybės neatsiejama žmogaus teisė gintis ES narės Lietuvos Temidės bus traktuojama kaip trukdymas bylos tyrimui ir eigai? (Tęsti...)

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 >>Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@