NAUJIENŲ CENTRAS BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ PATIRTIS INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ SUSISIEKIME
Struktura
Straipsniai ir publikacijos atgal
Birželio 09, 2011
Donskis: Strasbūras, birželio 9 diena, 15 val.

Europos Parlamentas jau apytuštis. Ketvirtadienio popietę gali pamatyti tik vieną kitą kolegą, likusį skubos tvarka svarstomų rezoliucijų posėdyje, po kurio visi išvyksta į oro uostą arba traukinių stotį, ir EP nuščiūva ir nutyla iki sekančios plenarinės sesijos. Po vidudienio balsavimų skubiai išvyksta didžioji dalis parlamentarų ir jų personalo. Bet likusieji neleidžia nuobodžiauti. (Tęsti...)

Birželio 08, 2011
Do old-fashioned intellectuals and politics have a future?

By Leonidas Donskis

An interesting discussion took place in the Frankfurter Rundschau (September 26, 1992). When asked by his interviewer whether intellectuals will succeed in maintaining their social significance, the Spanish literary critic and author, Manuel Vazquez Montalban (who is famous especially for his detective novels), wittily replied that “the connection between CNN and Jane Fonda will be the only organic intellectual in the world.” (Tęsti...)

Birželio 02, 2011
From the Revolution of Dilettantes and to the Managerial Revolution

By Leonidas Donskis

The Lithuanian writer Ricardas Gavelis – an iconic though perhaps neglected author in his own country who was especially active in the 1990s once coined the term “the epoch of dilettantes” to describe the explosive proliferation of universities and colleges, both public and private, whose number sky-rocketed almost immediately after the country became independent. Without a shadow of a doubt, one could assume that this reflected a far wider tendency characteristic of the former Soviet “republics” in general. (Tęsti..)

Gegužės 25, 2011
Donskis: Briuselis, gegužės 25 diena, 11 val.

Vyksta jungtinis Europos Parlamento Vystomojo bendradarbiavimo komiteto ir Moterų teisių bei lyčių lygybės komiteto posėdis. Jo tema gan slegianti – lytinis smurtas konfliktų zonose, ypatingą dėmesį suteikiant situacijai Kongo Demokratinėje Respublikoje. Pirmoji kalba Margot Wallström, Jungtinių Tautų Ypatingoji Atstovė lytinio smurto konfliktų zonose klausimais. Žinoma, daugiausia ji kalba apie Kongą – šią buvusią Belgijos koloniją. Belgijai tenka europinėse institucijose akis į akį susidurti su dalimi savo atgrasios kolonijinės politikos paveldo. Ne pirmą ir ne paskutinį kartą. Taip jau nutinka, kai tik prabylama apie Ruandą ir Kongą.    (Tęsti...)

Gegužės 16, 2011
L. Donskio blogas. Gėdingas farsas

Ar būtų galėjęs kas nors įtarti, kad nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos Valstybės saugumo departamentas kada nors pradės sekti Rusijos disidentus ir žmogaus teisių gynėjus, o taip pat slapta įrašinėti jų telefono pokalbius? Ir kad šitų pokalbių medžiaga, lygiai kaip ir nuo demokratinės bei teisinės valstybės neatsiejama žmogaus teisė gintis ES narės Lietuvos Temidės bus traktuojama kaip trukdymas bylos tyrimui ir eigai? (Tęsti...)

Gegužės 11, 2011
Donskis: Strasbūras, gegužės 11 diena, 13.30 val.

Susitikę dieną papietauti su Michailo Chodorkovskio advokate Marija Logan – drąsia, principinga ir protinga moterimi – aš ir grupė Baltijos šalių bei Didžiosios Britanijos kolegų iš EP kalbėjome apie šansą kažką padaryti Chodorkovskio labui. Skambi retorika nebetinka ir dvelkia politiniu kiču – juk viskas jau pasakyta, todėl skamba gan neskoningai ir lėkštai, kai pradedama kalbėti apie Vladimiro Putino politinę etiką ir demokratinius kredencialus kone atradėjo mina. (Tęsti...)

Gegužės 11, 2011
Freedom and Democracy in Decline

By Leonidas Donskis

Having listened to the 2011 Freedom House report on freedom and democracy across the world, presented recently in the Human Rights Subcommittee meeting at the European Parliament, the only conclusion that was possible to make was that freedom and democracy are in decline. I realize that this is at odds with the general wave of enthusiasm evoked by the chain of revolutions and uprisings in North Africa and the Middle East, yet the Freedom House speakers in the EP were able to offer only such an assessment of things. (Tęsti...)

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 >>  Balandis 2014  
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
RSS
LT
EN
FR
DARBOTVARKĖ
2014.04.16
--:-- - EP plenarinė sesija Strasbūre
19:00 - ALDE grupės posėdis
Paieška
Registracija naujienlaiškiui
Bendraukime
 
 
 
 
 
Bičiuliai
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kas yra frakcija? (Tęsti...)

EP žodynas
Parlamentiniai klausimai (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net

Sprendimas: Intesp@

 
 
     
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS