RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ VEIKLA INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
 
Žiniasklaidoje atgal
Gegužės 27, 2010
L.Donskis: pedofilijos ir homoseksualumo painiojimas yra gilus nesusipratimas

Europarlamentas Leonidas Donskis įsitikinęs, kad prieš pirmąsias gėjų eitynes gegužės pradžioje „nemenka dalimi homofobinė isterija buvo sukelta politikų“, - myEP.lt konferencijoje teigė L. Donskis. Anot jo, isterija buvo dirbtinė ir visiškai nebūtina. (Tęsti...)

Gegužės 24, 2010
Leonido Donskio vadovėlis „Pilietinis ugdymas“ – išryškinti universalią žmogaus patirtį

Mokyklos sulaukė dar vieno pilietiškumo pagrindų vadovėlio – prof. Leonido Donskio „Pilietinis ugdymas“. Jis pradedamas Vytauto Toleikio pratarme, kuri baigiama žodžiais, „kad jaunas žmogus šioje žemėje gali būti laimingas tik bendraudamas su kitais ir kad už šį pasaulį, žmogaus orumą verta ir net privalu kovoti.“ Kiek perfrazavęs V. Toleikio mintį klausiu, ar verta istorijos mokytojams kovoti dėl L. Donskio vadovėlio. (Tęsti...)

Gegužės 24, 2010
Ar mes susikalbėsime Europos Sąjungoje? Ar Rusija pakirs ES ir NATO narių solidarumą?

Ar mes susikalbame su savo partneriais ir sąjungininkais Europos Sąjungoje? Ar vis dar gyvename skirtingose planetose? Tai anaiptol ne retorinis klausimas. Jis vis dažniau iškyla suvokiant, kad dėl savo patirties mes daug ko nežinome ir turime sparčiai mokytis – ne tik demokratijos logikos ir pilietinių laisvių, bet ir gilesnio žvilgsnio į Afriką bei apskritai menkiausiai išsivysčiusias šalis. Tokio pasaulio, kaip visumos, suvokimo, prisipažinkime, mes stokojame – dėl nesunkiai atsekamų priežasčių vis dar išlieka stipri pagunda visą pasaulį dalinti į Rytus ir Vakarus, Rusiją ir NATO. (Tęsti...)

Gegužės 20, 2010
Leonidas Donskis: daugiau realizmo ir optimizmo

raėjusį šeštadienį Palangoje lankėsi Europos Parlamento narys, filosofas, eseistas, visuomenės veikėjas, VDU profesorius, Lietuvos liberalų sąjūdžiui atstovaujantis Leonidas Donskis. Susitikime su palangiškiais jis pasidalijo gyvais įspūdžiais, kas esame Europos Sąjungoje bei aptarta tema „XXI a. Lietuvos vizijos ir iššūkiai“. (Tęsti...)

Gegužės 14, 2010
Lietuviški slaptųjų tarnybų ypatumai: ar iš visų mūsų gali padaryti teroristus?

Fiktyvų romaną užmezgantis ir merginą apvaisinantis infiltruotas slaptasis agentas; civilinei bylai tirti paskiriami septyni kadrai; bandymai iš psichologiškai palaužtos merginos padaryti teroristę. Tai tik keli nūdienos Valstybės saugumo departamento (VSD) grimasos akcentai, primenantys FSB ir STASI metodus, įsitikinęs europarlamentaras Leonidas Donskis. (Tęsti...)

Gegužės 14, 2010
Leonidas Donskis parašė vadovėlį dešimtokams

Iš Klaipėdos kilęs filosofas, Europos parlamento narys Leonidas Donskis išleido naują knygą –„Pilietinis ugdymas X klasei“. „Pats nelabai tikėjau, kad galėčiau rašyti vadovėlį mokiniams. Nebūčiau sugalvojęs, juk rašydavau mokslines monografijas, straipsnius. Šioje srityje jaučiuosi kaip žuvis vandenyje“, – pasakojo knygos autorius. (Tęsti...)

Gegužės 14, 2010
Žmogaus teisės stumiamos į užribį

Demokratiškose valstybėse branginamoms ir puoselėjamoms piliečių laisvėms ir teisėms mūsų krašte iškilo grėsmė. Anksčiau sparčiai į priekį žengusi Lietuva dabar tapo valstybe, kurioje su žmogaus teisėmis vis dažniau prasilenkiama. Valstybės saugumo departamentas (VSD) skandalingai persekiojo čečėnų Gatajevų šeimą, jauną klaipėdietę Eglę Kusaitę pavertė tarptautinio masto teroriste. (Tęsti...)

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 >>Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@