RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ VEIKLA INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
 
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Lapkričio 02, 2009

Europos Parlamento narys Leonidas Donskis spalio 26-31 dienomis viešėjo Armėnijoje. Vis garsiau apie asocijuotą partnerystę su Europos Sąjungos šalimis prabylančioje Pietų Kaukazo valstybėje europarlamentaras lankėsi Lietuvos Respublikos ambasados Armėnijoje bei organizacijos „International Center for Human Development“ kvietimu.

Leonidas Donskis Europos Parlamente dirba Delegacijoje ES ir Armėnijos, ES ir Azerbaidžano, ES ir Gruzijos parlamentinio bendradarbiavimo komitetuose, tad Pietų Kaukazo valstybių problematika yra viena iš politiko interesų ir veiklos  sričių.

Armėnijai ypač aktuali nauja ES politikos sritis – Rytų partnerystės iniciatyva, numatanti laisvosios prekybos erdvių sukūrimą, vizų režimo palengvinimą, papildomą finansavimą ir daugiašalio bendradarbiavimo skatinimą. Rytų Partnerystės iniciatyva joje dalyvaujančioms šešioms šalims, jų tarpe ir Armėnijai, gali tapti būtinų vidaus reformų gairėmis.

Anot Leonido Donskio, Armėnijai Rytų Partnerystės iniciatyva gali pateikti tuos savęs vertinimo standartus bei kriterijus, kurių dėka šalis ir visuomenės kitaip pradės vertinti daugelį savo vidaus ir užsienio politikos aspektų. „Juk ES ir jos programos – tai visų pirma normos, vertinimo standartai ir kriterijai, kurie leidžia kitaip sustyguoti politiką ir sykiu kitaip žvelgti į savo visuomenę bei žmogaus laisves ir fundamentalias teises“, - teigia L. Donskis.     

Vizito Armėnijoje darbotvarkė buvo sudaryta taip, kad europarlamentaras turėtų galimybę susitikti ne tik su politikais, bet ir su nevyriausybinių organizacijų atstovais, pabendrauti su akademiniu jaunimu, o taip pat aplankyti pažeidžiamiausius ir atokiausius Armėnijos regionus. Leonidas Donskis dalyvavo ir skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje „Rytų partnerystė: kitas Europos integracijos etapas?“. Taip pat kartu su nevyriausybinės organizacijos „Europos integracija“ vadovu politologu Karen Bekaryan susitiko su Gyumri Pedagogikos Instituto studentais, kuriems skaitė viešą paskaitą apie Armėnijos-Turkijos santykius ES perspektyvoje.

Dalis Leonido Donskio vizito darbotvarkės buvo derinama kartu su LR Užsienio reikalų viceministru Evaldu Ignatavičiumi. Lietuvos atstovai dalyvavo susitikimuose su Armėnijos užsienio reikalų ministru E. Nalbandian ir Kaukazo instituto direktoriumi A. Iskandaryan, kur aptarė geopolitinę Armėnijos padėtį, galimybę plėtoti Lietuvos ir Armėnijos akademinius mainus bei planuojamą Armėnijos dieną Europos Parlamente.

Vizito metu didelis dėmesys skirtas susitikimams su nevyriausybinių organizacijų atstovais. L.Donskis ir E.Ignatavičius išklausė ir bendravo su Globalizacijos ir regioninio bendradarbiavimo analitinio centro vadovu S. Grigoryan, „the Civilitas Foundation“ įkūrėju, buvusiu Armėnijos užsienio reikalų ministru V. Oskanian, nevyriausybinių organizacijų „Transparency International“ bei „Open Society Institute“ atstovais Armėnijoje. Pilietinės visuomenės atstovai kartu su politikais aptarė šalį krečiančias korupcijos, demokratijos stokos, spaudos cenzūros, skurdo bei santykių su kaimyninėmis šalimis problemas.

Anot Leonido Donskio, Armėnijos kelias į ES asocijuotą narystę ar kokį kitokį artimos partnerės statusą bus nelengvas, bet jis yra prasmingas ir gali tapti nūdienos Armėnijos visos jaunosios kartos politikų bei aktyvių piliečių šansu. „Ne tik suartėjimas su Turkija, bet ir europietiškų politikos bei žmogaus teisių standartų priėmimas yra tos sąlygos, be kurių Armėnija nepradės šio proceso. Bet ji šitą gali ir privalo padaryti. Realizmo ir išminties armėnų pilietinės visuomenės aktyvistai tikrai nestokoja. Tad savo žodį turi tarti armėnų politinė klasė. Sykiu ji turi gauti armėnų tautos mandatą veikti“, - sako L. Donskis.   


 Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@