RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ VEIKLA INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
 
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Spalio 01, 2009

Šią savaitę Europos Parlamento nariai turėjo progą išgirsti apie tikrąją žmogaus teisių padėtį Rusijoje. Rugsėjo 30 d. Leonido Donskio iniciatyva į Žmogaus teisių pakometitečio surengtus klausymus pakviestas garsus Rusijos disidentas S. Kovaliovas pabrėžė, kad „Rusija palaipsniui grįžta į istorinę praeitį, į SSRS. Joje nebevyksta demokratiniai rinkimai, teismai nėra sąžiningi, spaudos laisvė suvaržyta, nors oficialių cenzūros institutų ir nėra“.

Klausymuose kalbėjęs L. Donskis klausė, „Kada Europos Sąjunga nustos flirtuoti su Rusija? Anksčiau Rusijoje buvo žinoma, kad disidentai ar žmogaus teisių gynėjai gali nukentėti už savo veiklą, bet politinės žmogžudystės nebuvo tokios dažnos kaip dabar“. Europarlamentaras iš Lietuvos akcentavo, jog skatindami žmogaus teisių aktyvistus kovoti, Europos politikai turėtų prisiimti atsakomybę už jų saugumą ir jų pačių teisių paisymą“.

Šią savaitę Europos Parlamente taip pat buvo pristatytas Olgos Konskajos ir Andrejaus Nekrasovo filmas apie karą Gruzijoje „Rusijos pamokos“. Filme mėginama užčiuopti ryšį tarp pastarojo karo ir bendros posovietinės istorijos, atskleidžiami karo metu naudoti Rusijos propagandos triukai. Po filmo pristatymo vyko diskusija su vienu iš filmo autorių A. Nekrasovu.

Ši renginių serija iš dalies galėtų būti vertinama kaip pasirengimas lapkričio 18–19 d. Stokholme vyksiančiam ES ir Rusijos viršūnių susitikimui. Šiuo metu ES pirmininkauti Švedija nelinkusi Rusijai nuolaidžiauti žmogaus teisių srityje.Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@