RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ VEIKLA INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
 
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Gruodžio 09, 2010

Europos Parlamente Briuselyje antradienį, gruodžio 7-ąją dieną, įvyko konferencija „Nuo Kim Jong-ilo iki Kim Jong-uno: demokratijos ir žmogaus teisių perspektyvos Šiaurės Korėjoje“.  Padedant Europos Parlamento nariui Leonidui Donskiui, konferenciją surengė tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Christian Solidarity Worldwide“ bei „Human Rights without Frontiers“.

Konferencijos pranešėjai, tarp kurių kovotojas už žmogaus teises Kim Sang Hun, „Christian Solidarity Worldwide“ atstovas Benedict Rogers, Pranzūcijos pagalbos Šiaurės Korėjos žmonėms atstovas Robert Pepin, susirinkusiems tarsi praskleidė itin uždaros totalitarinės Šiaurės Korėjos uždangą, pasakodami ne tik apie istorines aplinkybes, atvedusias šią šalį į šiandienos situaciją, bei kviesdami diskusijai apie jos ateities perspektyvas, bet ir atskleisdami nežmoniškas Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklų kasdienybės detales. Jos laisvajam pasauliui tampa žinomos žmonių, kuriems didžiulių pastangų ir, ko gero, likimo dėka, pavyko pabėgti nuo šio totalitarinio režimo – dabar jie savo gyvenimą yra paskyrę tam, kad skleistų informaciją apie tai, kas iš tiesų dedasi Šiaurės Korėjoje, kuri oficialiai deklaruoja neturinti žmogaus teisių problemų.

„Tęsiu savo pastangas padėti pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis dirbantiems žmogaus teisių gynėjams, o per juos – ir Šiaurės Korėjos žmonėms. Privalome savo turimomis galimybėmis tarptautinei bendruomenei perduoti informaciją, padedančią sukurti realios situacijos Šiaurės Korėjoje paveikslą“, - sakė konferencijos globėjas Leonidas Donskis.

Europarlamentaras jau nuo kadencijos pradžios domisi žmogaus teisių pažeidimais Šiaurės Korėjoje, šioje srityje bendradarbiauja su tarptautinėmis žmogaus teisių gynimo organizacijomis. Šių metų pavasarį L. Donskis Europos Parlamente Briuselyje buvo susitikęs su pabėgėliu iš Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklos Shin Dong Hyuk, o rudenį jam ir dar trims kovotojams už Šiaurės Korėjos žmonių teises europarlamentaras pasiūlė skirti Sacharovo premiją už minties laisvę.

Po konferencijos susirinkusieji turėjo galimybę kartu pažiūrėti dokumentinį filmą „Kimjongilia“, per buvusių kalinių asmenines patirtis pasakojantį apie šokiruojančią Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklų kasdienybę, Šiaurės Korėjos propagandą bei pabėgusiųjų nuo režimo pasišventimą visą savo energiją skirti likusiems ten – izoliuotoje, pasauliui uždaroje Šiaurės Korėjoje. Filmo peržiūroje dalyvavo ir jo režisierė Nancy Heikin.

Filmas „Kimjongilia“, kuris pavadintas Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-ilo gimtadieniui specialiai išvestos begonijos rūšies vardu, Briuselio „One World“ filmų festivalyje Žmogaus teisių ir demokratijos tinklo (HRDN) buvo apdovanotas kaip geriausias filmas. Filmo kūrėjai, rengdami filmo peržiūras visame pasaulyje, taip stengiasi informuoti pasaulį apie situaciją Šiaurės Korėjoje. Daugiau informacijos apie filmą galite rasti jo oficialioje svetainėje.Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@