RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ PATIRTIS INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
Struktura
NAUJIENOS
Sausio 15, 2015
L. Donskis diskusijai ISM universitete pakvietė Rusijos opozicinės minties atstovus (video) 
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto mokslo prorektoriaus Leonido Donskio kvietimu ir iniciatyva sausio 15 dieną universitete įvyko diskusija su pasaulinio garso Rusijos opozicinės minties atstovais politologais Andrejumi Piontkovskiu ir Lilia Ševcova bei žurnalistu Vladimiru Kara - Murza. Diskusijoje apie identitetą ir laisvę Rytų Europoje ne tik buvo koncentruojamasi ties Rusija ir Ukraina bei dabartine geopolitine situacija, bet ir bandyta įžvelgti platesnę europinę perspektyvą. Diskusijos video įrašą rasite čia
Gruodžio 26, 2014
L. Donskis: sistema atsirevanšavo aukštajam mokslui 
Prisimindamas pirmuosius nepriklausomybės metus filosofas prof. Leonidas Donskis sako buvęs pilnas idealizmo – permainas jis pasitiko labai aktyviai, manė, kad aukštojo mokslo laukia itin gilūs pokyčiai. Tačiau dabar pašnekovas LRT.lt teigia netikintis, kad ateis pažangūs politikai ar funkcionieriai, kurie reformuos sistemą – nei viena reforma nepažadina nei universitetų, nei akademikų, tik įžiebia naujas grupių kovas. (Tęsti...) 
Gruodžio 17, 2014
L. Donskio vieša paskaita „Atminties karai mieste: utopijos, eutopijos ir distopijos“ (video) 
Po XX amžiaus socialinių eksperimentų žmonijai dingo noras žavėtis utopijomis. Net teisingos ir geros visuomenės idėja neretai yra pajuokiama ir laikoma kažkuo iš utopinių fantazijų sferos. Tik kažkodėl pamirštama, kad utopija, mūsų pasaulyje išvaryta pro duris, sugrįžo pro langą. Įvyko jos privatizacija – šiandien mes svajojame ne apie gerą visuomenę ar bendruomenę, o apie gerą savo pačių gyvenimą ir individualią sėkmę. Bet kur lieka miestas? Juk jis yra tikroji utopijų jų vedinių – eutopijų ir distopijų – erdvė. Paradoksalu, bet miestas iš simbolinio mąstymo erdvės, estetinio miesto kūno ir kultūros atminties gyvojo lauko šiandien virsta atminties karų vieta. Apie tai, sykiu ir apie miestus-knygas, arba naujuosius ir mažuosius bibliopolius, buvo kalbama Leonido Donskio viešoje paskaitoje „Atminties karai mieste: utopijos, eutopijos ir distopijos“, kurią gruodžio 17 d. profesorius skaitė Architektūros fondo kvietimu. Paskaitos video įrašas - čia  
PUBLIKACIJOS
Sausio 19, 2015
Iš ko lošiame? 
Gyvename trauminių patirčių visuomenėje. Trauminių ne tik dėl to, ką žinome ar juolab ko nežinome, o tik nuspėjame apie savo ir kitų kartų patirtis, bet visų pirma dėl to, kad mūsų selektyvi atmintis kiek galėdama mus gelbėja nuo prisiminimų. Anksčiau traumavo sovietmečio vaikystės ir jaunystės prisiminimai, dabar bene labiau mus skaudina posovietiniai išgyvenimai ir patirtys, kurių gėdijamės ir kratomės. Hermannas Hesse „Stepių vilke“ rašė, kad tikros žiaurybės mums atsiveria tik tada, kai jos atsiveja arba yra primetamos kitos epochos. Panašiai su atmintimi: nenorime prisiminti to, kas primena bjaurastį, neestetiškumą, nejaukumą, mūsų menkumą, pralaimėjimą ir bejėgiškumą. (Tęsti...)
Sausio 06, 2015
Iš tuštumos į tuštumą 
 
Iš tuštumos į tuštumą – tokia jėgos lemtis. Williamo Shakespeare’o tragedijose politinė galia tampa lauku, kuriame galutinai apsinuogina žmogaus menkystė, trapumas ir pasmerktumas tylai ir tuštumai.
Išskleistą makbetiško gyvenimo apibrėžtį – „idioto papasakota istorija, pilna triukšmo bei įtūžio ir nieko nereiškianti“ – ne veltui lydi hamletiška tyla ir tuštuma. „Toliau – tyla“. Tai paskutiniai Hamleto žodžiai prieš mirtį, tampantys tragedijos užsklanda. Jis išpranašauja ir laukia, kada Norvegijos princas Fortinbrasas taps Anglijos karaliumi, bet… Toliau – tyla. Ir viskas baigiasi. Iš tuštumos į tuštumą – tokia jėgos lemtis.
Iš tuštumos į tuštumą – tokia jėgos lemtis. Williamo Shakespeare’o tragedijose politinė galia tampa lauku, kuriame galutinai apsinuogina žmogaus menkystė, trapumas ir pasmerktumas tylai ir tuštumai. Išskleistą makbetiško gyvenimo apibrėžtį – „idioto papasakota istorija, pilna triukšmo bei įtūžio ir nieko nereiškianti“ – ne veltui lydi hamletiška tyla ir tuštuma. „Toliau – tyla“. Tai paskutiniai Hamleto žodžiai prieš mirtį, tampantys tragedijos užsklanda. Jis išpranašauja ir laukia, kada Norvegijos princas Fortinbrasas taps Anglijos karaliumi, bet… Toliau – tyla. Ir viskas baigiasi. Iš tuštumos į tuštumą – tokia jėgos lemtis. (Tęsti...)  
Gruodžio 30, 2014
Ukraine’s Historical-Political Time Zone 
The Ukrainian-American political scientist Alexander J. Motyl and the Russian writer Vladimir Sorokin noted that a new Ukraine was born and that we have had a unique opportunity to witness the emergence of a new political nation.This statement, however accurate, is incomplete, though. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@