RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos BIBLIOGRAFIJA AKADEMINĖ PATIRTIS INTERESŲ LAUKAS APIE L. DONSKĮ
Struktura
NAUJIENOS
Birželio 21, 2016
Leonidas Donskis „Kino knygos“ mokiniams: „Šekspyrą skaitys ir po 200 metų“ 
Minint 400-ąsias Šekspyro mirties metines profesorius Leonidas Donskis Vilniuje surengė netikėtą paskaitą: susitikęs su kino edukacijos projekto „Kino knyga“ mokiniais jis diskutavo apie kultinio dramaturgo įtaką kine. (Tęsti...)  
Gegužės 19, 2016
Dialogas apie praeitį, dabartį ir ateitį 
Poeto Tomo Venclovos ir filosofo Leonido Donskio knyga „Optimizmo paieškos pesimizmo amžiuje: Rytų Europos nuojautos ir pranašystės“ parašyta tais laikais, kai daugelis akademikų, socialiai aktyvių mąstytojų rašo komentarus į didžiuosius Lietuvos interneto portalus. (Tęsti...)
Gegužės 13, 2016
Leonidas Donskis: apie istorijos svarbą, patriotiškumą bei Justiną Marcinkevičių 
Paskutinis interviu ciklo „Mums ne tas pats“ pašnekovas – profesorius Leonidas Donskis. Pokalbyje filosofas paatviravo, kas lauktų visuomenės, jei užmirštume istorijos svarbą, kaip pasikeitė patriotiškumo reikšmė bėgant metams bei kaip jis vertina Justiną Marcinkevičių ir jo svarbą Lietuvos istorijoje. (Tęsti...)
Gegužės 10, 2016
Leonidas Donskis vadovaus VDU „Academia Cum Laude“ 
Nuo rudens VDU pradėsiančiai veikti „Academia Cum Laude“ vadovaus filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis. Unikali individualių studijų sistema motyvuotiems studentams leis rinktis dalykus laisvųjų menų (lot. artes liberales) principu ir visų studijų metu dirbti su pasirinktu profesionalu, aukščiausio lygio mokslininku ar pripažintu menininku. (Tęsti...)
Balandžio 29, 2016
Leonido Donskio paskaita apie Renesanso kūrėjus (video) 
Balandžio 25 d. VDU mažojoje salėje  vyko vieša VDU prof. Leonido Donskio paskaita „Mūsų amžininkai, palikę mus prieš 400 metų: Viljamas Šekspyras ir Migelis de Servantesas“. Paskaitos metu prof. Leonidas Donskis aptarė anglų ir ispanų amžininkų darbus ir jų reikšmę dabartinei visuomenei.  Kaip vieną iš svarbiausių šių kūrėjų originalumo požymių profesorius įvardijo jų tekstų ir pjesių aktualumą visais laikais. (Tęsti...)
Balandžio 14, 2016
VDU pradės veikti Academia Cum Laude (video) 
Vytauto Didžiojo universitete įkurta ir rudenį pradės veikti „Academia Cum Laude“ – unikali individualių studijų sistema, kuri sujungs dviejų geriausių pasaulio universitetų, Kembridžo ir Harvardo, studijų modelius ir leis studentams patiems pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant arba gilinant savo žinias. (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
 L. Donskis apie Kauno galimybes tapti Europos kultūros sostine (video) 
   „7 Kauno dienų“ projekte  „STOP juosta“ Leonidas Donskis pasakoja apie KEKS - Kauno bandymą 2022 metais tapti Europos kultūros sostine. Žiūrėkite čia
Balandžio 01, 2016
Dirbtinis intelektas: gąsdintis ar didžiuotis? (video) 
Leonido Donskio ir Stepono Dielauto mintys apie dirbtinį intelektą LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“. Skaitykite ar žiūrėkite čia
PUBLIKACIJOS
Liepos 11, 2016
Apie saugumą – atvirai 
Ką tik Lietuva ir kitos dvi Baltijos valstybės gavo, ko taip laukė ir tikėjosi iš NATO ir visų Vakarų aljanso strateginių struktūrų – ne tik saugumo garantijas, bet ir įrodymą, kad jos yra realios, o ne nominalios NATO narės. Nuo šiol mus dvišalių atgrasymo susitarimų pagrindu saugos ne tik JAV karių kuopa, bet ir tarptautinis NATO batalionas, kuriam vadovaus Vokietija ir kuriame bus Beniliukso, Norvegijos ir Prancūzijos karių. (Tęsti...)
Liepos 10, 2016
Kodėl nusiviliame politikais? 
Iš kur atsiranda tas kartėlio ir nusivylimo jausmas, kai politikai ir politinės partijos iškrečia ką nors nemalonaus? Kodėl Liberalų sąjūdžiui patyrus moralinį fiasko ir sukėlus skandalą daugelį žmonių apniko jausmas, kad niekuo nebegalima pasitikėti politikoje, išskyrus partinius naujadarus ir dar nieko nenuveikusius (vadinasi, ir nespėjusius susikompromituoti) politikus? (Tęsti...)
Liepos 04, 2016
Mus sugriauna maži ir banalūs dalykai 
Aš netekau savo artimo draugo Anglijoje 2012 m. Jis buvo talentingas istorikas, tyrinėjęs Baltijos vokiečius ir Latvijos moderniąją istoriją. Sykiu jo būta vieno iš pačių garsiausių britų diplomatijos ir politikos Baltijos šalyse istorikų. (Tęsti...)
Liepos 01, 2016
Grotesque, God and miracles 
Isaac Bashevis Singer (1902-1991), a great Polish-born Jewish writer, a poet of the East European Jewish soul, the guardian angel of the Yiddish language in modern literature, and a Nobel Prize winner, died twenty-five years ago. This brings us closer to his immense legacy that covers Jewish tradition and modernity, especially his short stories on how modernity came into Jewish life. (Tęsti...)  
Birželio 29, 2016
Jiems maža taikos ir klestėjimo 
Kas įvyko Jungtinėje Karalystėje? Kodėl, regis, sveiko proto įsikūnijimu laikoma šalis tapo savo politinės klasės auka ir įkaite? Kaip buvo galima savo šalį pašalinti iš klestinčio, įtakingo ir taiką garantuojančio Vakarų ekonomikos ir politikos darinio? (Tęsti...)
Birželio 27, 2016
Kas yra šrioderiai? 
Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris prieš savaitę sulaukė nemažai pelnyto dėmesio. Ne kasdien išgirsi, kaip vienos iš septynių galingiausių ir svarbiausių pasaulio valstybių ministrų kabineto narys, visos valstybės diplomatijos ir užsienio politikos šefas viena fraze kaip kortų namelį sugriauna visą savo šalies užsienio politiką. (Tęsti...)
Birželio 20, 2016
Politikos naujadarai: baimės herojai, stebukladariai ir gelbėtojai 
Kas jie – sėkmės džentelmenai politikoje? Ar gali būti tokių politikos stebuklų, kaip stebukladariai be politinių pažiūrų ir be pačios politikos? Kaip sukurti partiją ir laimėti dalį elektorato neturint nei vizijos, nei ideologijos, nei strateginio planavimo galios, nei racionalaus žvilgsnio į ekonomiką, saugumą ir gerovę – dalykus, be kurių, atrodytų, politikoje žmogui tiesiog nėra ką veikti? (Tęsti...)
Birželio 09, 2014
Letter from Kaunas, Lithuania: Springtime for Putin 
Checking out Russian television this spring, especially after switching from BBC News or French TV, I found it difficult to avoid a sense of déjà vu. Every tidbit of information about Ukraine reminded me of the events that followed January 13, 1991, when troops from the Soviet Union killed 13 peaceful civilians in Vilnius, Lithuania. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@