LT | EN
LEONIDAS DONSKIS

Šiųmetėje Knygų mugėje – įtampas nugalintis L. Donskio humoras

Vasario 18, 2014

Kasmet vasario pabaigoje vykstanti Vilniaus knygų mugė – privalomas ir itin laukiamas renginys Leonido Donskio darbotvarkėje. Kaip ir kasmet europarlamentaro programa Knygų mugės metu – intensyvi, tačiau nuspalvinta malonių susitikimų bei atradimų. Pagrindinis L. Donskio akcentas šiemet – jau trečiosios jo aforizmų knygos „Paprastos tiesos. Aforizmai, reminiscencijos, senų temų variacijos, anekdotai ir mažosios istorijos“ pristatymas.

Naująją L. Donskio knygą išleido leidykla „Versus aureus“. Ji kaip ir dvi jos pirmtakės – „Mažasis patirties žemėlapis“ bei „Paralelinės tikrovės“ – iliustruotos Leonido žmonos Jolantos fotografijomis, šį kartą darytomis Rumunijoje bei Ukrainoje. Pasak L. Donskio, visos trys jo aforizmų knygos artimos chronologiškai, t.y. parašytos vos didesniais nei vienerių metų tarpais, tačiau tarpusavyje skiriasi vidiniais išgyvenimais ir patirtimis, su kuriomis teko susidurti autoriui, iš esmės iš akademinės į politinę keičiantis jo veiklai, bandant savyje suderinti politiką ir kūrėją, gyvenant tarp Lietuvos ir Briuselio.

„Pirmoji mažosios trilogijos knyga „Mažasis patirties žemėlapis“ buvo pagrįsta nuostaba ir paradoksu, antroji knyga „Paralelinės tikrovės“ – egzistencinėmis įtampomis, intymia intonacija ir iš esmės atvirais, tačiau sunkiai atsakomais klausimais, kurie dramatiškai sumažino žodžių kiekį visame kalbėjime. Trečioji trilogijos dalis „Paprastos tiesos“ – tai lengvumo ir humoro knyga. Ateina laikas dramatizmui virsti ironija ir nepiktu juoku. Juk ir autorius kartais nusipelno lengvumo ir gaivinančios atvangos, o sykiu ir to, kad jo knygos viską paaiškintų – be interviu ir nūdienos išpažinčių sociologijos ir literatūros“, - apie savo naująją knygą kalba Leonidas Donskis.

„Paprastose tiesose“ skaitytojas vėl atras naujų žaidimo žodžiu formų – ne tik iš ankstesnių knygų jau pažįstamus aforizmus, nutrūkusias mintis, refleksijas bei moralizuojančias istorijas, bet ir grįžimą prie mažųjų pasakojimų – autorius 9 naujais tekstais papildo prieš penkerius metus išleistas „99 Baltijos istorijas“. Dar viena naujiena L. Donskio kūryboje – politinis humoras. Knygą užbaigia „Tikrosios politikos žodynėlis“, kurį kaip ir visas „Paprastas tiesas“ L. Donskis paskiria Ambrose‘o Bierce‘o „Velnio žodyno“ atminimui. Autorius knygos pratarmėje neslepia, kad ši knygos dalis – tai kelio į būsimą atskirą politinio humoro knygą „ar net interpretacinį žodyną – tokį nerimtą lietuvišką Websterį“ pradžia.

„Paprastų tiesų“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje vyks vasario 22-ąją, šeštadienį, 12 valandą, didžiausioje „Litexpo“ konferencijų salėje 5.1. Renginyje dalyvaus L. Donskis bei knygos fotografijų autorė Jolanta Donskienė, taip pat istorikas, politologas Šarūnas Liekis bei filosofas Gintaras Mažeikis.

Leonidas Donskis dalyvaus ir kituose Vilniaus knygų mugės renginiuose. Vasario 21-ąją, penktadienį, 12 val. drauge su A. A. Jonynu, I. Veisaite bei A. Konickiu pristatys Gottholdo Ephraimo Lessingo knygą „Natanas Išmintingasis“ (salė 5.3), o 16 val. Europos Parlamento informacijos biuro rengiamoje diskusijoje su politologu Mindaugu Jurkynu aiškinsis, koks K. Donelaičio apibūdinimas rinkimuose labiau tinka lietuviams – vėžlybųjų ar nenaudėlių. Ši diskusija, vyksianti 5.1 „Litexpo“ salėje, kviečia aptarti lietuvių požiūrį į rinkimus: ar lietuviai nori juose dalyvauti, ar supranta savo balso svarbą, kokie būna rinkėjai ir kandidatai. Šeštadienį be savo knygos Leonidas Donskis pristatys ir gero bičiulio, istorijos profesoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus darbą „Tylos byla“. Šiame renginyje be L. Donskio ir knygos autoriaus dalyvaus ir žurnalistai R. Sakadolskis bei O. Lukošius, jis vyks 13 valandą, salėje 3.1. Galiausiai, paskutiniąją mugės dieną, sekmadienį, 14 val. L. Donskį bus galima sutikti ir kolegos europarlamentaro profesoriaus Vytauto Landsbergio poezijos knygų „Briuselio dienoraščiai“ bei „Romansai ir dainos“ pristatyme salėje 5.1.

Šeštadienį, vasario 21-ąją, nuo 11 iki 12 val. bei nuo 14 iki 15 val., Leonidas Donskis leidyklos „Versus aureus“ stende bendraus su skaitytojais bei pasirašinės knygas.

Pasimatysime Vilniaus knygų mugėje!LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)