LT | EN
LEONIDAS DONSKIS

#13dienostekstas. Leonidas Donskis apie technologijos metafiziką

Gegužės 13, 2019

"Jei nesi internetinėje erdvėje, technologija tave gėdina. Technologija primena, kad rizikuoji tapti nebūtimi, kad tavęs tuoj nebebus, technologija tave išjungs, atskirs. Mes paprastai kalbame apie laisvę, apie tai, kad gyvename laisvės epochoje. Bet, jei nutarsiu, kad noriu skaityti knygas ir nenoriu naudotis internetu, negalėsiu dirbti šiuolaikinės visuomenės gyvenimo sąlygomis. Mane privers ir įjungs per prievartą. Žlugs mano komunikacija, žlugs akademinis gyvenimas, žlugs absoliučiai viskas. Kitaip tariant, technologija nepalieka pasirinkimo. Aš galiu, vadinasi aš privalau – štai savotiška technologijos metafizika." (LRT radijas, 2013)

Pasiilgusiems ne tik Leonido išminties, bet ir jo balso - visas LRT radijo laidos "Kasdienybės kultūra" irašas (interviu su Leonidu Donskiu nuo 26 minutės).

Rubrika #13dienostekstas kiekvieno mėnesio 13 dieną siūlo prisiminti Leonido Donskio tekstus ir mintis bei jų pagrindu tęsti diskusiją šiandienos aktualijų kontekste. Tekstus pristato apžvalgininkas, filosofas Paulius Gritėnas.LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)