CENTRE D'ACTUALITÉS DISPOSITIONS ME CONNAÎTRE MON ÉQUIPE PE EN BREF
Structure
2012 kovas Nr. 3 (18)  atgal
 
2012 kovas Nr. 3 (18)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
M. Chodorkovskio bei S. Magnitskio bylos Europos Parlamente nepamirštos

Kovo 7-ąją Europos Parlamente Briuselyje susitikau su Michailo Chodorkovskio sūnumi Pavelu, gyvenančiu JAV. Įspūdžiai iš mūsų pokalbio - mano užrašuose portale ep.alfa.lt. Kovą su kolegomis europarlamentarais taip pat sulaukėme atsakymo iš ES Vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton, kurios teiravomės kokių veiksmų ES ketina imtis, darydama spaudimą Rusijai, kad būtų atliktas nuodugnus teisininko S. Magnitskio mirties kalėjime tyrimas. Plačiau apie tai galite skaityti čia. Tuo tarpu aš tęsiu susitikimus su S. Magnitskio kolegomis, kurie nepaliaujamai skleidžia žinią apie šią Rusijos nepagarbos teisinei valstybei bei žmogaus teisių pamynimo simboliu jau tapusią tragišką istoriją. Praėjusią savaitę Briuselyje bendravau su S. Magnitskio darbdaviu Bill Browder.

Kovo sesijose - sudėtingos ES kaimynės

Dviejose kovo mėnesio plenarinėse sesijoje itin daug dėmesio skyrėme dviems ES kaimynėms, santykių su kuriomis toli gražu negalėtume pavadinti paprastais. Po Rusijos prezidento rinkimų priimtoje rezoliucijoje EP pabrėžė, kad rinkimų procesas Rusijoje buvo smarkiai iškreiptas ir naudingas tik laimėjusiam kandidatui. Tuo tarpu vis labiau šąlant santykiams tarp ES ir Baltarusijos praėjusią savaitę balsavome už itin griežtą rezoliuciją, kurioje pritariame ES Tarybos sprendimui griežtinti sankcijas šiai ES kaimynei. Dideliu savo darbu įvardinčiau ir Strasbūre priimtą EP rezoliuciją dėl Kazachstano, po kurios į laisvę buvo paleisti dalis pilietinės visuomenės aktyvistų. Deja, Vladimiras Kozlovas, su kuriuo buvau susitikęs Strasbūre ir kuris suimtas vos grįžęs namo, vis dar lieka įkalintas, tačiau džiaugiuosi, kad mūsų pastangos duoda rezultatų. Mano pasisakymas plenarinėje sesijoje dėl padėties Kazachstane - čia.

Pilietinės visuomenės vaidmuo ES žmogaus teisių politikoje turi būti didesnis

Europos Parlamente, nors ir ženkliai vėluodamas, artėja į pabaigą metinio pranešimo apie žmogaus teisių padėtį pasaulyje ir ES politiką šioje srityje 2010 m. priėmimas. Kovą EP Užsienio reikalų komitetas apsisprendė dėl viso dokumento teksto bei daugiau nei trijų šimtų jam pasiūlytų pakeitimų, o balsavimas dėl pranešimo plenarinėje sesijoje numatytas balandį. Būdamas savo frakcijos ALDE šešėliniu pranešėju pateikiau daugiau nei dvi dešimtis pakeitimų, itin akcentuodamas didesnį pilietinės visuomenės įtraukimą į ES sprendimų žmogaus teisių srityje priėmimą. Patirtis dirbant su įvairiomis žmogaus teisių nevyriausybinėmis organizacijomis neleidžia abejoti, kad privalome kuo plačiau remtis jų teikiamomis rekomendacijomis bei informacija, kuri dažnai skiriasi nuo oficialiosios. Plačiau apie mano pasiūlymus - čia.

Aplankiau Radviliškį ir Šiaulius

Vieną iš kovo penktadienių Lietuvoje skubėjau į seniai planuotus susitikimus Šiaulių regione. Pirmasis surengtas Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje, kur su susirinkusiais moksleiviais bei mokytojais kalbėjomės apie toleranciją. Šiaulių S. Daukanto gimnazijoje regiono pedagogams bei vyresniųjų klasių moksleiviams skaičiau viešą paskaitą „Šiuolaikinės Lietuvos tapsmas“, o vėliau Šiaulių bendruomenės namuose su intelektualių debatų klubo nariais diksutavome tema „Apie įtampas dabartinėse visuomenėse – Lietuvoje ir kitur“. Nors visi tądien surengti susitikimai skyrėsi savo auditorija bei pasirinktomis temomis, juos vienijo susirinkusiųjų aktyvumas, smalsumas, noras diskutuoti bei klausti - už tai esu be galo dėkingas. Plačiau apie vizitą - čia.

Palaikykime pilietines iniciatyvas

Iki gegužės 1-osios kiekvienas dirbantis ir mokesčius mokantis mūsų šalies pilietis turi teisę laisva valia nuspręsti, kam skirti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Šiais metais paskirstant dalį savo pajamų įvesta ir naujovė - dar vieną procentą galite skirti politinei partijai paremti. Kviečiu Jus pasinaudoti šia galimybe ir atsakingai pasirinkti, kokias organizacijas norite paremti. Raginu Jus savo įnašu skatinti pilietinių iniciatyvų veiklą taip prisidedant prie pilietinės visuomenės brandinimo mūsų šalyje. Vienas tokių projektų - virtualių seminarų platforma e-Akademija, kviečianti į nemokamus seminarus internete žmogaus teisių, politinių teorijų, skaidrumo, rinkos ekonomikos, Europos Sąjungos, globalizacijos temomis, parengtus bendradarbiaujant su įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Daugiau informacijos apie tai, kaip paramai skirti dalį savo pajamų mokesčio, rasite čia.

 


  Avril 2018  
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kurios valstybės yra kandidatės į Europos Sąjungą? (Tęsti...)

EP žodynas
Pranešėjas (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@