NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
EP žodynas atgal
Frakcija

Europos Parlamentos nariai yra pasiskirstę į septynias frakcijas, arba pasirenka būti nepriklausomais Parlamento nariais; pastarųjų yra tik 28 iš 736-ių. Į konkrečią frakciją patenkama priklausomai nuo to, kuri partiją delegavo parlamentarą į Europos Parlamentą; pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio deleguotas L. Donskis priklauso Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) frakcijai, kuriai taip pat priklauso nariai iš įvairių kitų liberalių partijų ES šalyse. Frakcija kuri bendras pozicijas, formuoja politiką bei siekia bendrų tikslų Europos Parlamento veikloje.

Koordinatorius

Kiekviena frakcija paskiria po koordinatorių, kuris yra atsakingas už frakcijos veiklos derinimą konkrečiame komitete. Koordinatorius, kaip specialistas tame komitete svarstomais klausimais, teikia informaciją savo frakcijos nariams, taip pat dirba su kitų frakcijų koordinatoriais derinant komiteto veiklą. Leonidas Donskis yra Žmogaus Teisių pakomitečio koordinatorius ALDE frakcijoje.

Komitetai

Parlamento komitetai įpareigoti atlikti Parlamento plenarinių sesijų parengiamuosius darbus. Jų užduotis – rengti pranešimus dėl teisės aktų pasiūlymų, kuriuos priimant Parlamentas lygiateisiškai dalyvauja arba su juo konsultuojamasi, ir pranešimus savo iniciatyva. Pasirengimas plenarinėms sesijoms vyksta 20-yje nuolatinių Parlamento komitetų. Kiekvienas komitetas išsirenka pirmininką ir keturis pirmininko pavaduotojus dvejų su puse metų trukmės kadencijai ir turi sekretoriatą. L. Donskis priklauso Vystymosi komitetui ir Žmogaus Teisių pakomitečiui kaip nuolatinis narys, bei Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komitetui kaip pavaduojantis narys.

Rezoliucijos/pranešimai

EP komitetuose yra svarstomos rezoliucijos atitinkamomis temomis dėl įstatymo galią turinčio teisės akto arba savo iniciatyva. Kiekvienai rezoliucijai yra paskiriamas pagrindinis pranešėjas, bei kitų frakcijų šešėliniai pranešėjai, kurie bando sukurti kompromisinius tekstus prieš balsavimą. Kompromiso neradus, dėl rezoliucijos projekto yra siūlomi pakeitimai, dėl kurių, kaip ir dėl visos rezoliucijos, yra balsuojama komitete. Komitetui patvirtinus rezoliuciją, dėl jos gali būti balsuojama viso Parlamento plenarinėje sesijoje.

Pranešėjas

Prieš rengiant pranešimą, komitetas paskiria pranešėją iš tikrųjų ar nuolatinių pavaduojančių narių. Pranešėjas yra atsakingas už komiteto pranešimo parengimą ir jo pristatymą komiteto vardu plenarinio posėdžio metu.

Šešėlinis pranešėjas

Kiekvienai rezoliucijai visos frakcijos paskiria po šešėlinį pranešėją, kurio pareiga yra dirbti su pagrindiniu pranešėju ruošiant rezoliucijos projektą ir bandant surasti bendrus ar kompromisinius tekstus prieš pranešimą teikiant komitetui. Šešėlinis pranešėjas taip pat atsakingas už savo frakcijos informavimą apie rezoliuciją bei balsavimo koordinavimą. Leonidas Donskis, tarp kitų projektų, buvo ir ALDE šešėliniu pranešėju rezoliucijos dėl pažangos įgyvendinant Tūkstantmečio vystimosi tikslus, dėl kurios Vystymosi komitetas balsavo 2010 m. gegužės 10 d.

Rezoliucijos skubos tvarka

Skubiais žmogaus teisių pažeidimo atvejais komitetas, frakcija ar ne mažiau negu keturiasdešimt europarlamentarų gali teikti pasiūlymą dėl skubos tvarka svarstomos rezoliucijos Strasbūro plenarinėje sesijoje. Apie rezoliuciją diskutuoja ir dėl jos balsuoja visas Parlamentas, norint nedelsiant paskelbti Parlamento poziciją svarbiais tarptautiniais žmogaus teisių klausimais bei padėti dėl jų kenčiantiems žmonėms.

Rašytiniai pareiškimai

Kiekvienas EP narys ar jų grupė gali pateikti savo kolegoms rašytinius pareiškimus su pasiūlymais įvairiausioms ES gyvenimo sritims. Jeigu per tris mėnesius nuo pateikimo toks pareiškimas sulaukia daugiau nei pusės EP narių pritarimo, įtvirtinto jų parašais, jis tampa oficialia EP pozicija, kuria pats EP, kitos ES institucijos ar ES šalys narės raginamos imtis tam tikrų veiksmų. Leonidas Donskis nuo kadencijos pradžios yra pateikęs du rašytinius pareiškimus, o pasirašęs apie šimtą.

<< 1 2 >>  Birželis 2012  
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
2012.06.15
09:00 - Susitikimas su Užsienio reikalų viceministru V. Leškevičiumi
13:30 - Susitikimas su Panevėžio regiono pedagogais
15:00 - Susitikimas Panevėžio bibliotekoje
18:00 - Susitikimas Kupiškio kultūros centre
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kad kiekvienas europarlamentaras kabinete turi sofą, o taip pat asmeninį dušą? (Tęsti...)

EP žodynas
Pranešėjas (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@