NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Straipsniai ir publikacijos atgal
Gruodžio 31, 2011
Donskis: Briuselis, gruodžio 31 diena

Paskutinę metų dieną susimąstau apie du žmones, kuriuos pavadinčiau didžiausiu prabėgusių metų savo atradimu. Du politikos atradimai. Dvi patirtys. Dvi trumpos interpretacijos. (Tęsti...)

Gruodžio 27, 2011
L. Donskio blogas. Europos saulėlydis ir moralinės panikos industrija

ES išgyvena likimo krizę, kuria mums vis dar sunku patikėti. Europa paprastai žlugdavo per marus ir karus, bet šį kartą jos likimą banaliai ir iki absurdo proziškai lemia ne istorinės figūros, savo laikotarpio dvasią įkūnijantys politikai, politinio teatro ir retorikos meistrai, diplomatai ar generolai, o tylūs, ne rinkti, o pasirinkti – dėl savo tiesiog tobulo panašumo į visus kitus eilinius mirtinguosius – biurokratai ir politikos bei rinkos technokratai. Tai Maxo Weberio plunksnos vertas siužetas – jo aprašytas racionalios modernybės Geležinis Narvas ir jame vykstantis techninis ginčas. Klausimas lieka tik vienas: kaip nesukelti panikos rinkoje, kaip nusiųsti teisingus signalus investuotojams ir biržoms. (Tęsti...)

Gruodžio 25, 2011
A Crisis of Liberalism?

The political matrix of Central and Eastern Europe opening up the political space for a bipartisan system with no authentic niche left for the liberals, allowed some catch-it-all or pocket parties set up by the new tycoons and those seeking political revenge to pass for liberal forces — and this was the real tragedy. (Tęsti...)

Gruodžio 15, 2011
A new technocratic revolution or the end of modern nations?

By Leonidas Donskis

We live in a time of obsession with power. As Zygmunt Bauman wittily noticed, the old formula of politics as a carrots-and-sticks strategy still holds, yet we, having seen in the twentieth century the worst nightmares of sticks, are likely to experience the domination of carrots nowadays. (Tęsti...)
Gruodžio 13, 2011
Donskis: Strasbūras, gruodžio 13 diena, 9 val.

Visi keikia Didžiąją Britaniją. Dar man nespėjus įlipti į specialųjį traukinį Briuselio Midi stotyje Žmogaus teisių pakomitečio sekretorius Geoffrey Harrisas, išvykstantis dirbti į Vašingtoną, man šnipšteli, kad Davidas Cameronas sujaukė gyvenimą visai mąstančiai Britanijos daliai. Jis priklauso nedidelei ir trapiai mažumai britų politikų, kurie yra suvienytos ir integruotos Europos entuziastai – kaip ir federalistas Andrew Duffas bei dar keletas libdemų, kuriems šiuo metu nelengva reaguoti į kolegų ironiškas ir piktas replikas torių ir Camerono atžvilgiu. (Tęsti...)

Gruodžio 01, 2011
Donskis: Briuselis, gruodžio 1 diena, 12 val.

Šiandien balsuojame dėl Teisės reikalų komiteto (JURI) išvados neginti EP nario Viktoro Uspaskicho neliečiamybės. Kaip žinia, liberalų frakcijos ALDE remiamas Uspaskichas buvo pateikęs prašymą peržiūrėti anksčiau padarytą sprendimą motyvuodamas tuo, kad turi naujų duomenų apie jo politinį persekiojimą. Įrodymai – WikiLeaks medžiaga apie buvusio premjero Gedimino Kirkilo pokalbius su JAV diplomatais ir Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus memuarų knyga. Abiejuose šaltiniuose teigiama, jog Uspaskicho problemą reikia spręsti – kitaip tariant, kaip nors pašalinti jį iš politikos. (Tęsti...)

Lapkričio 23, 2011
L. Donskio blogas. Blogis gyvena kitur

Blogis gyvena kitur. Jo nėra mumyse. Jis slypi tam tikrose pasaulio vietose, fiksuotose teritorijose, kurios yra mums priešiškos arba kuriose vyksta visai žmonijai pavojingi dalykai. Ši naivi iliuzija ir saviapgaulės forma yra išplitusi šiandien pasaulyje ne mažiau nei prieš du ar tris šimtus metų. Blogį vaizduoti kaip objektyviai egzistuojančią jėgą ilgai skatino religiniai siužetai ir blogio mitologijos. Bet ir šiandien mes atsisakome blogio ieškoti savyje. Kodėl? Todėl, kad tai nepakeliamai sunku ir visiškai apverčia paprasto žmogaus kasdienę gyvenimo logiką. (Tęsti...)

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 >>  Gegužė 2018  
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kiek Sacharovo premijos laureatų šiuo metu yra kalėjime? (Tęsti...)

EP žodynas
Įprasta teisėkūros procedūra (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@