NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP SUSISIEKIME
Struktura
Straipsniai ir publikacijos atgal
Vasario 28, 2012
Donskis: Briuselis, vasario 28 diena

Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitetyje prasideda neeiliniai Rusijos žmogaus teisių klausymai. Neeiliniai, nes tuoj pat, kovo 4 d. įvyks Rusijos prezidento rinkimai. Niekas jau dabar neabejoja, kad: (1) jie bus suklastoti; (2) juose laimės dabartinis šalies premjeras ir dukart buvęs prezidentas Vladimiras Putinas; (3) vyks didžiuliai protestai Maskvoje ir Sankt Peterburge, kuriuos malšinti bus pasitelktos didelės saugumo ir kitų jėgos struktūrų pajėgos, ir kurie neabejotinai prives iki smurto ir teroro veiksmų, kurių griebsis Arabų šalių pavasario scenarijaus įbaugintas Kremlius. (Tęsti...)

Vasario 14, 2012
The New Class of Political Entertainers

Leonidas Donskis

Dystopian literature depicted the nightmares of the twentieth century. Yevgeny Zamyatin’s We, Aldous Huxley’s Brave New World, George Orwell’s 1984, and Arthur Koestler’s Darkness at Noon (albeit the latter qualifies for the club of the novels of warning to a lesser extent) anticipated those simulations of reality, or fabrications of consciousness, that were, and continue to be, deeply and strikingly characteristic of the modern mass-media world. (Tęsti...)

Vasario 14, 2012
L.Donskis. Kaip „Anties“ pokštas pakeitė pasaulį

Esu rašęs, kad grupė „Antis“ yra ypatinga tuo, kad ji leidžia kone tobulai atpažinti kartą ir laikotarpį – iš savosios kartos bei laikotarpio pokštų, svajonių ir žaismingo reagavimo į, atrodytų, įcementuotą mumyse istoriją ir nepajudinamą jos logiką gimė monstrus sugriovęs juokas ir grimasa. (Tęsti...)

Vasario 09, 2012
L. Donskio blogas. Naujasis įspėjimo romanas

Michelio Houellebecqo romanas Salos galimybė yra XXI amžiaus pradžios įspėjimo romanas. Šiuo terminu galima nusakyti literatūros kūrinius (iš esmės – distopijas), priėmusius utopijų pasakojimus, temas ir siužetus, tik logiškai išplėtojusius juos ad finem ir parodžiusius, kuo baigiasi įgyvendintos utopijos. Kad utopijos įgyvendinamos, puikiai suprato Nikolajus Berdiajevas, kurio žodžiai apie tai, kad atėjo laikas ne svajoti apie utopijas, o apsaugoti žmoniją nuo jų įgyvendinimo, tapo Aldouso Huxley’o distopijos Šaunusis naujasis pasaulis epigrafu. (Tęsti...)

Vasario 08, 2012
Individuals by default

By Leonidas Donskis

My Finnish friend, a philosophy professor from Helsinki, once told me that Estonia for some of his colleagues is an example of the worst nightmare of libertarian politics. Such a remark, if publicized, would have dealt a blow to a sweet dream of Lithuanians to stand in the Estonians’ shoes enjoying Finland in the vicinity and celebrating 70 kilometers away from something radically different than postcommunist traumas and painful dilemmas. The dream was broken by my colleague like a house of cards. (Tęsti...)
Sausio 30, 2012
Donskis: Briuselis, sausio 30 diena

Europos Parlamente vyksta tarpparlamentinės asamblėjos Euronest posėdis. Po olando eksperto pranešimo apie demokratijos būklę Rytų partnerystės programos šalyse (Armėnijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Ukrainoje ir Moldovoje) tiesiog puikų klausimą kolegoms užduoda profesorius Vytautas Landsbergis: „Ar demokratija šiose šalyse jau tapo vertybe per se, savaime vertinamu ir siekiamu dalyku, ar viso labo tik būdu priartėti prie ES ir su laiku atsidurti joje?“ (Tęsti...)

Sausio 28, 2012
Aukštojo mokslo reformos fiasko

Lietuvos aukštojo mokslo reforma patyrė fiasko. Konstitucinis Teismas, konstatavęs, kad reformos autoriai prasilenkė su Lietuvos Respublikos Konstitucija ir kad jų veiksmai de facto sunaikinant universitetų autonomiją buvo neteisėti, iš šios reformos pašalino legitimumą. Labiau diskredituoti reformos ir jos autorių neįmanoma. (Tęsti...)

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 >>  Balandis 2014  
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
RSS
LT
EN
FR
DARBOTVARKĖ
2014.04.25
--:-- - Meilės Lukšienės konferencije LR Seime
Paieška
Registracija naujienlaiškiui
Bendraukime
 
 
 
 
 
Bičiuliai
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kokios valstybės tuo pačiu metu su Lietuva įstojo į Europos Sąjungą? (Tęsti...)

EP žodynas
Koordinatorius (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net

Sprendimas: Intesp@

 
 
     
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS