NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Straipsniai ir publikacijos atgal
Kovo 07, 2012
L. Donskio blogas. Pasaulį pakeitusi diena

Kovo 11-oji tapo Lietuvos didžiuoju egzaminu – ir sau, ir pasauliui. Nepriklausomybės ir laisvės vardan lietuviai ryžosi atsisakyti to aiškumo ir saugumo minimumo, kurį garantavo krizę patyręs, bet, atrodė, dar gyvas ir nežinia kuria kryptimi evoliucionuoti galėjęs sovietinis režimas. Ką lietuviai buvo pasiruošę daryti su nepriklausomybe ir laisve, kurių lengvumu ir atėjimu be aukų ir kančių niekas širdyje netikėjo, tėra tik viena istorijos pusė. (Tęsti...)

Kovo 01, 2012
Donskis: Briuselis, kovo 1 diena

Slogu suvokti, kad laisvės neteko žmogus, kurį tu ką tik matei, kuris ką tik stovėjo prieš tave ir net buvo įsitikinęs, kad ryšys su tavimi apsaugos jį nuo prievartos ir smurto. (Tęsti...)

Vasario 28, 2012
Donskis: Briuselis, vasario 28 diena

Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitetyje prasideda neeiliniai Rusijos žmogaus teisių klausymai. Neeiliniai, nes tuoj pat, kovo 4 d. įvyks Rusijos prezidento rinkimai. Niekas jau dabar neabejoja, kad: (1) jie bus suklastoti; (2) juose laimės dabartinis šalies premjeras ir dukart buvęs prezidentas Vladimiras Putinas; (3) vyks didžiuliai protestai Maskvoje ir Sankt Peterburge, kuriuos malšinti bus pasitelktos didelės saugumo ir kitų jėgos struktūrų pajėgos, ir kurie neabejotinai prives iki smurto ir teroro veiksmų, kurių griebsis Arabų šalių pavasario scenarijaus įbaugintas Kremlius. (Tęsti...)

Vasario 14, 2012
The New Class of Political Entertainers

Leonidas Donskis

Dystopian literature depicted the nightmares of the twentieth century. Yevgeny Zamyatin’s We, Aldous Huxley’s Brave New World, George Orwell’s 1984, and Arthur Koestler’s Darkness at Noon (albeit the latter qualifies for the club of the novels of warning to a lesser extent) anticipated those simulations of reality, or fabrications of consciousness, that were, and continue to be, deeply and strikingly characteristic of the modern mass-media world. (Tęsti...)

Vasario 14, 2012
L.Donskis. Kaip „Anties“ pokštas pakeitė pasaulį

Esu rašęs, kad grupė „Antis“ yra ypatinga tuo, kad ji leidžia kone tobulai atpažinti kartą ir laikotarpį – iš savosios kartos bei laikotarpio pokštų, svajonių ir žaismingo reagavimo į, atrodytų, įcementuotą mumyse istoriją ir nepajudinamą jos logiką gimė monstrus sugriovęs juokas ir grimasa. (Tęsti...)

Vasario 09, 2012
L. Donskio blogas. Naujasis įspėjimo romanas

Michelio Houellebecqo romanas Salos galimybė yra XXI amžiaus pradžios įspėjimo romanas. Šiuo terminu galima nusakyti literatūros kūrinius (iš esmės – distopijas), priėmusius utopijų pasakojimus, temas ir siužetus, tik logiškai išplėtojusius juos ad finem ir parodžiusius, kuo baigiasi įgyvendintos utopijos. Kad utopijos įgyvendinamos, puikiai suprato Nikolajus Berdiajevas, kurio žodžiai apie tai, kad atėjo laikas ne svajoti apie utopijas, o apsaugoti žmoniją nuo jų įgyvendinimo, tapo Aldouso Huxley’o distopijos Šaunusis naujasis pasaulis epigrafu. (Tęsti...)

Vasario 08, 2012
Individuals by default

By Leonidas Donskis

My Finnish friend, a philosophy professor from Helsinki, once told me that Estonia for some of his colleagues is an example of the worst nightmare of libertarian politics. Such a remark, if publicized, would have dealt a blow to a sweet dream of Lithuanians to stand in the Estonians’ shoes enjoying Finland in the vicinity and celebrating 70 kilometers away from something radically different than postcommunist traumas and painful dilemmas. The dream was broken by my colleague like a house of cards. (Tęsti...)

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 >>  Gruodis 2017  
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kuri Europos Sąjungos valstybė yra mažiausia/didžiausia pagal gyventojų skaičių? (Tęsti...)

EP žodynas
Delegacijos (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@