NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Gegužės 09, 2012

Vakar, gegužės 8-ąją, Europos Parlamente Briuselyje, EP nariai Leonidas Donskis (ALDE) bei Traian Ungureanu (EPP, Rumunija) pakvietė ES institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovus, diplomatus, ekspertus diskusijai vaiko teisių bei jų apsaugos ES kaimynėse klausimais. Renginį „Parama pažeidžiamiems vaikams ES kaimyninėse šalyse: pasiekimai ir iššūkiai“ inicijavo tarptautinė nevyriausybinė organizacija „World Vision“.

Diskusijoje aptarta vaiko teisių bei jų apsaugos situacija ES Rytų kaimynėse bei Balkanuose, įvertinti ES iniciatyva jau įvykdyti bei besitęsiantys projektai siekiant sistemingai spręsti šios srities problemas ir kovoti su iki šiol pasitaikančiais smurto, diskriminacijos ir vaikų išnaudojimo atvejais. ES vaidmuo šioje srityje buvo ir išlieka ryškus – Bendrija vaiko teises bei jų apsaugą yra įvardijusi kaip vieną iš savo išorinės politikos prioritetų, skatina su ES suartėti siekiančias valstybes inicijuoti reformas šioje srityje ir jas remia. Nors ES ir kaimyninių šalių bendradarbiavimas vaikų apsaugos srityje yra įvardijamas kaip vienas sėkmingiausių, ilgalaikiams rezultatams užtikrinti būtina vykdyti sistemingas reformas – apie tai ir kalbėta Europos Parlamente surengtoje diskusijoje, kurioje dalyvavo Europos Parlamento, Europos Komisijos, Europos išorės veiksmų tarnybos, ES kaimynių vyriausybių atstovai, ambasadoriai, nevyriausybinių organizacijų, tokių kaip UNICEF, ekspertai. 

Atidarydamas renginį Leonidas Donskis pažymėjo, kad vaiko teisių bei jų apsaugos problemas, tokias kaip padėtis vaikų globos įstaigose, smurtas namuose, patyčios, diskriminacija ir išnaudojimas, – būtina spręsti nedelsiant, nes jų plitimas ir poveikis visuomenei gali turėti šokiruojančių pasekmių. „Nemažai šalių, kurios yra pasiekusios neblogų rezultatų kitose srityse, vaiko teisių sferoje atsilieka dėl politinės valios, dėmesio, pasitikinėjimo stokos, psichologinio neraštingumo, institucijų nesugebėjimo ar kartais nenoro imtis ryžtingo problemų sprendimo“, - sakė L. Donskis. Jis taip pat priminė ir dar vieną itin skaudžią problemą, kuri aktuali ne tik ES kaimynėms bet ir naujosioms ES šalims narėms – darbo emigrantų namuose likusius vaikus.

Diskusijoje buvo pristatyti sėkmingi ES ir trečiųjų šalių, siekiančių glaudžiau bendradarbiauti su ES ar ateityje tapti ES narėmis, projektai Albanijoje, Rumunijoje (iki jos įstojimo į ES 2007 m.), Armėnijoje bei jų rezultatai. Renginio dalyviai pasisakė už tai, kad vaikų apsaugos klausimai turėtų tapti atskiru punktu ES ir jos partnerių aukšto lygio susitarimuose, kas paskatintų pastarąsias dėti daugiau pastangų sprendžiant šios srities problemas bei pasiūlytų teisinę bazę reformoms vykdyti bei bendradarbiauti su ES. Nevyriausybinio sektoriaus atstovai teigiamai įvertino sprendimą įsteigti ES specialiojo įgaliotinio žmogaus teisių klausimais pareigybę, kurio kompetencijoje būtų ir vaiko teisių klausimai, - tai, tikimasi, dar labiau sustiprins ES įsipareigojimą gerinti vaiko teisių padėtį ES narystės ar glaudesnio bendradarbiavimo su ja siekiančiose valstybėse.  Rugpjūtis 2012  
P A T K P Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kad Europos Parlamentas kartu su Europos Komisija yra didžiausi pasaulyje vertėjų darbdaviai? (Tęsti...)

EP žodynas
Sacharovo premija (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@