NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Liepos 20, 2012

Vos prieš keletą dienų iš spaustuvės iškeliavo dar viena leidyklos „Versus aureus“ išleista Leonido Donskio knyga „Susitikimai: akimirkos portretai“. Tai – vienerių metų laikotarpio europarlamentaro dienoraštis, kuriame autorius fiksuoja dienas, kada Europos Parlamento plenarinių sesijų arba komitetų posėdžių metu ar po jų susitiko su įsimintinais žmonėmis arba dalyvavo diskusijose apie idėjas ir politikos gaires, kurios į atmintį įsirėžė kaip nūdienos pasaulio akcentai.

Idėją tokiam dienoraščiui Leonidui Donskiui padiktavo naujienų portalas „Alfa.lt“, kurio specialiai Europos Parlamento naujienoms sukurtoje skiltyje „ep.alfa.lt“ Leonidui Donskiui buvo pasiūlyta rengti rubriką „Leonido Donskio užrašai“. Lygiai metus – nuo 2011 kovo iki 2012 kovo – besitęsusio projekto metu L. Donskis fiksavo įvykius bei susitikimus Strasbūre, Briuselyje, Gente, Vilniuje, Baku ir kituose miestuose, kuriuose dalyvavo kaip Europos Parlamento narys, tačiau patirtus įspūdžius perleido per savo asmeninę – humanitaro, filosofo ir rašytojo – patirties prizmę. Vėliau autorius dienoraštį papildė svarbiomis įžvalgomis ir pastebėjimais – taip gimė knyga „Susitikimai: akimirkos portretai“.

„Ši knyga – politiko situacijoje atsidūrusio humanitaro dokumentas, bet sykiu tai Lietuvos ir Baltijos regiono žmogaus perspektyva, jo žvilgsnis į europinę politiką iš mūsų patirties horizonto, o sykiu ir sąmoningai kiek atsietas žvilgsnis į savo šalį iš Europos Parlamento darbotvarkės pozicijų. Tai netechninio, netechnokratinio, o gal net ir tiesiog nepolitinio politiko dienoraščiai“, - knygos įvade rašo Leonidas Donskis.

Skaitytojas naujojoje knygoje ras L. Donskio įrašus po susitikimų su tokiomis žinomomis figūromis kaip Bill‘as Gates‘as, Michailo Chodorkovskio advokatė Marija Logan bei jo sūnus Pavelas Chodorkovskis, Sergejaus Magnitskio kolegos bei bendražygiai, Sacharovo premijos laureatai – Arabų pavasario revoliucijų aktyvistai, taip pat po diskusijų komitetų, politinės frakcijos ar plenariniuose posėdžiuose svarstant įvairius klausimus pradedant Sacharovo premijos skyrimu baigiant V. Uspaskicho neliečiamybe. Knyga turtinga svarbių faktų bei detalių, kurių skaitytojas neras žiniasklaidoje, politikų ar politikos apžvalgininkų standartiniuose komentaruose.

„Susitikimai: akimirkos portretai“ kartu su kitomis naujausiomis L. Donskio knygomis bus pristatyta rugsėjo 14-16 vyksiančiame Vilniaus knygų festivalyje.

***

Dar viena Leonido Donskio knyga ką tik pasirodė ir Italijoje – Romos leidykla „Aracne Editrice“ išleido monografiją italų kalba „Potere e immaginazione. Studi di politica e letteratura“. Ją išvertė Pizos universiteto profesorius, baltistas Pietro U. Dini. Ši knyga – tai dar vienas 2008 metais Niujorke „Peter Lang“ leidykloje išleistos L. Donskio knygos „Power and Imagination: Studies in Politics and Literature“ („Galia ir vaizduotė. Politikos ir literatūros studijos“) vertimas. Knyga taip pat išleista lietuvių, vokiečių, ukrainiečių kalbomis.  Gegužė 2018  
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kad Europos Sąjunga turi savo moto? (Tęsti...)

EP žodynas
Konsultavimasis (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@