NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Gegužės 26, 2010

Birželio 9 dieną Leonido Donskio iniciatyva Europos Parlamente bus surengta Armėnijos diena. Europos armėnų bendruomenę ir visus besidominčius šios šalies ateitimi subursiantis renginys, kuriame diskusijas Armėnijos žmogaus teisių situacijos ir geopolitinio vaidmens klausimais papildys ir kultūrinė programa, Europos Parlamente organizuojamas pirmą kartą.  

„Per Europos Sąjungos santykius su Armėnija puikia atsiskleidžia ES Rytų kaimynystės politika; tai lyg lakmuso popierėlis, kurio pagalba matome ir ES santykius su Rusija, Turkija, Iranu. Akivaizdu, kad Armėnija rodo didelį norą artėti prie ES, tačiau dėl politinių ir ekonominių priežasčių yra labai stipriai įtakojama Rusijos. Armėnijos žmonės į Lietuvą žiūri kaip į sektiną pavyzdį – į šalį, sugebėjusią iš sovietinio būvio pereiti į vakarietišką. Tad simboliška, kad būtent Lietuvos atstovas europiniame lygmenyje atkreipia dėmesį į Armėnijos situaciją“, - sako europarlamentaras Leonidas Donskis.  

L. Donskis Europos Parlamente dirba ES ir Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijoje ir ES Rytų kaimynių (EURONEST) parlamentinėje asamblėjoje, tad jau nuo kadencijos pradžios itin daug dėmesio skiria ES Rytų kaimynystės politikos problematikai. Europarlamentaras praėjusių metų rudenį viešėjo Armėnijoje, kur susitiko ne tik su politikais, bet ir su nevyriausybinių organizacijų atstovais, bendravo su akademiniu jaunimu, užmezgė daug naudingų kontaktų, kurių dėka gali kompetentingai gilintis į šios Pietų Kaukazo šalies situaciją ir stiprinti ryšius tarp Armėnijos ir Europos Parlamento.

Renginys, kurį organizuoja Leonido Donskio politinė grupė Europos Parlamente Liberalų ir demokratų aljansas „Už Europą“, prasidės seminaru „Ant dviejų pasaulių ribos – Armėnija XXI amžiuje“. Seminaro organizatoriai siekia, kad šiame renginyje būtų pateiktos visų pirma Armėnijoje gyvenančių ekspertų nuomonės ir situacijos vertinimai, tad dviejose seminaro sesijose, skirtose Armėnijos geopolitinei situacijai ir žmogaus teisėms bei pilietinei visuomenei, pranešimus skaitys tik iš Armėnijos pakviesti politikos analitikai bei žmogaus teisių gynėjai, tarp kurių Globalizacijos ir regioninio bendradarbiavimo analitinio centro vadovas Stepan Grigoryan, Kaukazo instituto direktorius Alexander Iskandaryan, „Tranparency International Armenia“ pirmininkė  Amalia Kostanyan, Armėnijos „Atviros visuomenės instituto“ direktorė Larisa Minasyan ir kiti.

Po seminaro vyksiančio priėmimo metu bus demonstruojamas 1968 metų legendinio Armėnijos režisieriaus bei aktoriaus filmas „Sayat-Nova“ („Granato spalva“), savitai pasakojantis apie armėnų poetą Sayat Nova. Filmas sovietų valdžios draudimu iki 1977 metų nebuvo demonstruojamas tarptautinėje arenoje.

Armėnijos dienos organizatoriai dalyvauti renginyje kviečia armėnų bendruomenės Belgijoje ir Europoje atstovus, ES institucijų ir tarptautinių organizacijų ekspertus, besidominčius Armėnijos problematika, ir visus, neabejingus Armėnijos žmonėms ir jų likimui.  Gegužė 2018  
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kad Europos Sąjunga turi savo moto? (Tęsti...)

EP žodynas
Pranešėjas (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@