NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Balandžio 07, 2011

Praėjusią savaitę Leonidas Donskis buvo pakviestas skaityti pranešimą savo politinės frakcijos Europos Parlamente Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) surengtoje konferencijoje „Ekstremizmas ir populizmas Europos Sąjungoje - kelio užkirtimas ir pasipriešinimas“. Frakcijos lyderį, belgų europarlamentarą ir buvusį ilgametį Belgijos premjerą Guy Verhofstadt šias diskusijas surengti paskatino vis didėjančios ekstremizmo ir populizmo apraiškos bei kraštutinių dešiniųjų jėgų stiprėjimas ES valstybėse, ką jis apibūdino kaip Europoje plintantį virusą.

Pasak jo, siekdamos rinkėjų palankumo, radikalios jėgos naudojasi žmonių baime ir įtampomis, kylančiomis dėl įvairių šiuo metu vykstančių procesų – globalizacijos, klimato kaitos, imigracijos į ES. Tad, tvirtino G. Verhofstadt, būtina išlikti budriems ir, prireikus, kovoti su šiomis pavojingomis tendencijomis, skatinant atvirą visuomenę Europoje, paverčiant globalizaciją pozityvia, o ne negatyvia samprata, plėtojant žmogišką ir tvarią migracijos politiką.

Apie šį renginį, jame kilusias diskusijas ir jo metu kilusias mintis LLeonidas Donskis plačiau rašė savo užrašuose naujienų portale Alfa.lt O šio mėnesio virtualioje diskusijoje kviečiame savo nuomonę išsakyti ir Jus. Kaip manote, ar Europai pavyks išmokti gyventi fiziškai mums artimo didžiulio skirtingumo pasaulyje, kuris kitoks jau tikrai nebebus, bent jau artimiausiu metu? Ar tikrai jau iškilo būtinybė keisti terminus, atsisakant tokių sąvokų kaip „užsieniečiai“, „mažumos“, kurios naudojamos kaip priešprieša „mums - saviems“? Ar reiktų plačiau vartoti naujas sąvokas, kurios simbolizuotų įtrauktį ir bylotų apie kiekvieno indėlį į bendrą gerovę, nepriklausomai nuo jo tautinės, etninės kilmės ar religinių įsitikinimų.? Juk, anot ALDE lyderio Guy Verhofstadt, mažumų sąvoka atgyveno savo dienas ir nieko nepaaiškina apie modernią visuomenę – iš tikrųjų veikia piliečiai, o ne daugumos ir mažumos.

O ką manote Jūs? Skelbiu balandžio mėnesio virtualią diskusiją „Mažumos, daugumos ar tiesiog piliečiai?“ bei kviečiu išsakyti savo nuomonę mano „Facebook“ puslapio diskusijų lentoje bei atsakant į klausimą svetainėje www.donskis.lt  Gegužė 2012  
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
2012.05.09
--:-- - EP plenarinė sesija Briuselyje
10:00 - ALDE grupės posėdis
14:30 - Susitikimas su Adelet Gouliev, Pasaulio azerų sąjungos prezidentu
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kiek Europos Parlamento narių ir darbuotojų kiekvieną mėnesį važiuoja į Strasbūrą? (Tęsti...)

EP žodynas
Rašytiniai pareiškimai (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@