NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Spalio 17, 2011

Leonido Donskio frakcijos Europos Parlamente nariai, britų europarlamentarai baronienė Sarah Ludford bei liberalų grupės lyderis praėjusių kadencijų Europos Parlamente Graham Watson sulaukė atsakymų į savo užklausimus dėl Michailo Golovatovo paleidimo Vienos oro uoste šių metų liepos 14 dieną. Europos Komisijos bei Austrijos diplomatų pateikti atsakymai beveik nesiskiria nuo tų, kuriuos gavo ir panašius užklausimus teikę Lietuvos atstovai bei institucijos.

Baronienė S. Ludford bei G. Watson pateikdami užklausimus reagavo į toje pačioje frakcijoje – Liberalų ir demokratų aljanse „Už Europą“ (ALDE) – Europos Parlamente dirbančio Leonido Donskio laišką, kuriuo Lietuvos atstovas informavo kolegas apie situaciją, kuomet nepraėjus nė parai po sulaikymo Vienos oro uoste buvo paleistas Sausio 13-osios byloje įtariamas buvęs KGB karininkas Michailas Golovatovas, bei ragino Europos liberalus panaudojant savo autoritetą, politinių partijų ES šalyse įtaką bei instrumentus išreikšti solidarumą ir paramą mūsų  valstybei aiškinantis šią Lietuvą šokiravusią istoriją.

„Vertinu savo kolegų Europos Parlamente, ypač britų liberalų, paramą bei pastangas atkreipti tiek savo šalių, tiek Austrijos, tiek ES institucijų dėmesį į tai, kas liepą įvyko Vienos oro uoste. Jų veiksmai puikiai demonstruoja, kad ES partnerių solidarumas gali būti ne tik deklaratyvus“, – sako europarlamentaras Leonidas Donskis.

Reaguodama į šį L. Donskio prašymą britų europarlamentarė baronienė Sarah Ludford laišku kreipėsi į Austrijos ambasadą Jungtinėje Karalystėje, jo kopiją taip pat nusiųsdama Didžiosios Britanijos užsienio bei teisingumo ministrams. Laiške britų politikė rašo, kad, jos nuomone, Austrijos pateikti motyvai paleisti M. Golovatovą, buvo nepakankami. Ji taip pat pastebi, kad jei Austrija būtų norėjusi išduoti M. Golovatovą Lietuvai, ji galėjo taikyti ankstesnes ekstradicijos taisykles, pavyzdžiui, 1996 metų ES konvenciją dėl supaprastintos ekstradicijos. Tuo tarpu, kaip žinoma, Austrija tokį skubų M. Golovatovo paleidimą motyvuoja Austrija teise Europos arešto orderio  netaikyti iki 2002 metų rugpjūčio 7 dienos padarytoms veikoms.

Britų europarlamentarė Austrijos diplomatų prašo pateikti daugiau informacijos apie priežastis, kodėl Austrija neįvykdė M. Golovatovui išduoto arešto orderio, kas, jos nuomone, yra itin nuvilianti nesėkmė ES šalių bendradarbiavime teisiniais klausimais. Tačiau savo atsakyme britų europarlamentarei Austrijos diplomatai pakartoja tuos pačius argumentus, kuriais po liepos 14-osios savo elgesį aiškino Austrija – Lietuvos pateikti įrodymai suimti M. Golovatovą buvo nepakankami, o sprendimas paleisti buvusį KGB karininką priimtas vadovaujantis išimtinai teisiniais motyvais.

Buvęs EP liberalų lyderis, autoritetingas britų europarlamentaras Graham Watson savo ruožtu taip pat nusiuntė protesto laišką Austrijos diplomatams Didžiojoje Britanijoje bei Europos Komisijos pasiteiravo, ar pastaroji mano, kad Austrijos institucijos M. Golovatovo istorijoje pasielgė teisingai ir ką EK ruošiasi daryti, siekdama užtikrinti, kad vienos šalies narės teisiniai sprendimai būtų gerbiami kitoje ES narėje.

Europarlamentarui pateiktas EK Teisingumo ir žmogaus teisių komisarės Viviane Reding atsakymas nedaug skiriasi nuo tų, kuriuos į savo užklausimus gavo ir Lietuvos europarlamentarės Laima Andrikienė bei Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei kuriuos eurokomisarė kartojo savo pasisakymuose. Jame pabrėžiama, kad asmenų perdavimas pagal Europos arešto orderio taisykles yra išimtinai teisinė procedūra, o visus kylančius klausimus atitinkamų valstybių narių teisėsaugos institucijos turėtų spręsti dvišaliu pagrindu. Tačiau atsakyme pabrėžiama, kad EK atstovas dalyvavo Lietuvos-Austrijos darbo grupės situacijai tirti pirmajame susitikime bei ketina palaikyti ryšį su abejomis įvykį besiaiškinančiomis pusėmis.  Birželis 2012  
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kiek piliečių turi Europos Sąjunga? (Tęsti...)

EP žodynas
Šešėlinis pranešėjas (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@