NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Vasario 27, 2012

Tęsdamas susitikimų Lietuvoje ciklą, Leonidas Donskis praėjusią savaitę aplankė Vakarų Lietuvą bei Žemaitiją: gimtąją Klaipėdą, Gargždus, Platelius bei Plungę. Uostamiestyje europarlamentaras susitiko su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku bei skaitė viešą paskaitą miesto pedagogams, o Gargžduose, Plateliuose bei Plungėje tradiciškai pristatė naująją knygą „Lietuviškasis liberalizmas II“.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko pakviestas į miesto rotušę, Leonidas Donskis su kolegomis liberalais bei žiniasklaidos atstovais trečiadienį surengtame susitikime dalinosi savo mintimis apie Klaipėdos miesto viziją Lietuvoje bei Europoje po dvidešimties metų. Pasidžiaugęs tuo, kad laisvo miesto mentalitetas jau tapo Klaipėdos kasdienybe, o jūra ir uostas nebėra vien tik moksleivių rašinėlių temos, kaip kad būta jo paties vaikystėje, Leonidas Donskis akcentavo, kad ateityje Klaipėda turi visas galimybes tapti vienu iš pagrindinių Šiaurės Europos šalių literatūros, menų ir kultūros centrų. Kita kryptis, kurią būtina ir toliau vystyti Klaipėdoje, tai regionalizmo, savivaldos idėjos, kurios iki šiol aktyviausiai generuojamos būtent uostamiestyje.

Viešėdamas gimtajame mieste, Leonidas Donskis taip pat susitiko su uostamiesčio mokytojais – Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre jis skaitė viešą paskaitą „Tolerancija šiuolaikinėje visuomenėje“.

Gargžduose, Plateliuose bei Plungėje antradienį bei trečiadienį surengtuose susitikimuose su visuomene Leonidas Donskis pristatė savo sudarytą straipsnių rinktinę „Lietuviškasis liberalizmas II“. Ši knyga, kurioje savo įžvalgomis apie liberalizmo situaciją ir jos perspektyvas Lietuvoje dalijasi žinomo kultūriniai ir politiniai liberalai, akademikai bei komentatoriai, Leonido Donskio iniciatyva išleista kaip atsakas prieš daugiau nei pusšimtį metų jo mokytojo, žymaus sociologo Vytauto Kavolio įgyvendinta, projektui – rinktinei „Lietuviškasis liberalizmas“, tapusiam lietuviškos politinės minties klasika.

Į diskusijas apie liberalizmą aktyviai įsijungę žemaičiai ne tik domėjosi, kaip vertinti dabartinę situaciją, kai liberalioms idėjoms atstovauja kelios politinės jėgos, koks liberalizmo bei laisvosios rinkos santykis, kodėl kultūriniais liberalai nesiryžta žengti į aktyviosios politikos lauką, bet ir nevengė Leonido Donskio pasiteirauti pozicijos jiems aktualiausiais klausimais. Žemaičiai domėjosi, ar europarlamentaro nuomone, Lietuva šiandien sugebėtų susivienyti taip, kaip atgimimo laikotarpiu, dalinosi savo nerimu dėl iškreiptos Lietuvos informacinės erdvės būklės, emigracijos mastų, šou elementų Lietuvos politikoje, prieš kiekvienus rinkimus atsirandančių naujų politinių darinių ir kt.  Balandis 2018  
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kaip Europos Parlamente vyksta derybos? (Tęsti...)

EP žodynas
Konsultavimasis (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@