NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Leonido Donskio nuostatos atgal
Kultūra ir švietimas

Kad ir būdamas klasikinio kanono ir viso dvasinio Europos kultūros paveldo gerbėjas, sykiu lieku atviras kūrybiniam eksperimentui ir visoms provokatyvioms bei kanonui ir pasauliui kritiškoms meno bei kultūros formoms, jei tik jos nemaskuoja neprofesionalumo ir idėjinės bei estetinės tuštumos. Kultūra ir liberalus švietimas turi didžiulį demokratinio bei pilietinio ugdymo potencialą, kuris pas mus vis dar lieka menkai panaudotas. Būdama didžiosios ekonominės ir politinės galios periferijoje, Lietuva visada turės būti itin išsilavinusi ir kūrybinga, kad neatsiliktų nuo kitų šalių ir užtikrintų savo ateitį Europos tautų šeimoje. Mūsų bendrojo ir aukštojo lavinimo sistemų deformacijas laikau didžiausiu ateities iššūkiu ir sykiu didžiausia grėsme Lietuvos demokratinei ir europietiškai ateičiai – net didesne už mūsų geopolitinę aplinką.    

Įvertinkite:  
Patiko        Nepatiko  
Įvertinimo rezultatai:
- 106       - 117
Žmogaus teisės

Jos yra universalesnės už pavienės, net ir pačios demokratiškiausios valstybės interesą. Jei būtų priešingai, žmonės ir valstybės niekada neišsivaduotų iš visų karo prieš visus būklės. Jei pasaulyje dar liko būdas sukurti terpę, kurioje susikalbėtų didžiosios religijos ir skirtingos politinės sistemos, tai jis visų pirma sietinas su žmogaus teisių visuotinumo pripažinimu. Žmogaus teises būtina ginti visada – jei tavo šalis pažeidžia jas, būk patriotas, o ne oportunistas, ir išdrįsk šitą pasakyti savo šaliai, jos politikams ir piliečiams. Jei nebūtų buvę didžiųjų rusų žmogaus teisių aktyvistų ir gynėjų – tokių kaip Andrejus Sacharovas, Jelena Boner, Sergejus Kovaliovas, – mes nebūtume tapę nepriklausomi. Todėl žmogaus teisių gynimas yra skolos grąžinimas kitiems už jų drąsą, kilnumą ir humanizmą mūsų atžvilgiu.   

Įvertinkite:  
Patiko        Nepatiko  
Įvertinimo rezultatai:
- 87       - 107
Vystomasis bendradarbiavimas

Būtina padėti mums artimo likimo visuomenėms, tokioms kaip Ukrainos, Armėnijos, Gruzijos ar Moldovos – taip mes ne tik stipriname savo ryšius su sąjunginininkais ir partneriais, bet ir patys geriau išmokstame demokratijos ir demokratinės partnerystės pamokas. Pilietinės visuomenės, liberalių vertybių ir demokratinės politikos skatinimas kitur yra naudingas visų pirma mums patiems – vien todėl, kad patys sau ir savo partneriams kiekvieną kartą iš naujo iškeliame aukštus standartus ir kriterijus. Ypač didelės mūsų ir visos ES ateities bendradarbiavimo bei politinės ir pilietinės partnerystės galimybės slypi Rytų Europoje ir Pietų Kaukaze. 

Įvertinkite:  
Patiko        Nepatiko  
Įvertinimo rezultatai:
- 39       - 72
Pilietinė visuomenė

Ne graži frazė be turinio, o būtinybė, be kurios demokratija neturi ateities ir bet kada gali išsigimti į politinę technokratiją. Pilietinė visuomenė – tai kasdienis tylus referendumas dėl sutikimo būti kartu ir kurti savo šalies ateitį. Kitaip tariant, tai garsiai nedeklaruotas solidarumas ir bendro ateities projekto turėjimo tiesioginė išraiška gyvenimo kasdienybėje – bendruomeniškumu, bendrystės galiomis ir tikėjimu savo valstybe bei jos institucijomis. Jei valstybę ištinka krizė, pilietinė visuomenė ją ir įveikia, nes ji lieka vienintelė jėga, suburianti pavienius individus ir grupes į įsipareigojusią politinę bendruomenę. Tai tylus patriotizmas, pasireiškiantis ne skambia retorika, o moralinio įsipareigojimo ir kritiškos pagarbos savo šaliai etika. 

Įvertinkite:  
Patiko        Nepatiko  
Įvertinimo rezultatai:
- 53       - 76
Demokratinių vertybių skatinimas

Visų pirma, tai demokratinės ir liberalios lyderystės pedagogika, kuri neleidžia naudotis kitais tik kaip dominavimo instrumentais ir nuolat primena, kad be laisvų ir garbingų rinkimų bei atstovavimo politika netrunka išsigimti į klikų dominavimą visuomenės ir net valstybės atžvilgiu. Demokratija – tai ne „demokratūra“, kurios visa esmė slypi „50 + 1“ logikoje, o pagarba mažumoms, aiškiai suvokiant, kad politinė dauguma yra ne kas kita, o nuolat kintanti mažumų koalicija. Demokratinėje šalyje ir politikoje tiesiog nebūna ilgą laiką fiksuotos ir nekintančios daugumos. Todėl ne tik valdžios perdavimo skaidrumas, bet ir tarimasis bei bendravimas su visais, įskaitant ir oponentus, yra demokratijos būtinybė.  

Įvertinkite:  
Patiko        Nepatiko  
Įvertinimo rezultatai:
- 53       - 79

<< 1 2 >>  Liepa 2012  
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
2012.07.04
--:-- - EP plenarinė sesija Strasbūre
18:00 - ALDE grupės posėdis
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kurioje ES šalyje piliečiai yra labiausiai patenkinti savo valstybės naryste Europos Sąjungoje? (Tęsti...)

EP žodynas
Įprasta teisėkūros procedūra (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@