NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Pateikti klausimai atgal
Birželio 22, 2011
Tema: Direktyvos Nr. 1999/22/EB dėl laukinių gyvūnų laikymo zoologijos soduose įgyvendinimas

2011 m. ES Zoologijos sodų tyrimo ataskaitoje pranešta, kad šiuo metu Lietuva nesilaiko visų Tarybos direktyvos Nr. 1999/22/EB dėl laukinių gyvūnų laikymo zoologijos soduose reikalavimų. Pranešama, kad vykdymo priežiūros institucijos, veterinarai ir zoologijos sodų valdytojai neturi pakankamai žinių ir praktinės patirties, kaip laikytis zoologijos sodo eksploatavimo reikalavimų ir užtikrinti laukiniams gyvūnams tinkamas sąlygas. (Tęsti...)

Gegužės 12, 2011
Tema: Vaikų darbas Uzbekijos medvilnės pramonėje

Atsižvelgiant į pranešimus apie Uzbekijos medvilnės pramonėje tebesitęsiantį valstybės remiamą priverstinį darbą ir priverstinį vaikų darbą, t. y. veikimo būdą, kuriuo pažeidžiamos 2008 m. liepos 22 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 732/2008 15 straipsnio nuostatos, kaip Komisija ketina pradėti tyrimą pagal šio reglamento 17 straipsnį, kad galėtų nustatyti, ar Uzbekijoje turėtų būti panaikinta lengvatinių muitų tarifų tvarka (GSP)? Kokių veiksmų Komisija ketina imtis atsižvelgdama į gautus Tarptautinės kovos su vergija kampanijos, Uzbekijos ir Vokietijos žmogaus teisių forumo, Verslo socialinio suderinamumo iniciatyvos ir kitų atstovų skundus dėl šių žmogaus teisių pažeidimų?

(Tęsti...)

Gegužės 06, 2011
Tema: Religijos laisvė Azerbaidžane

Po 2010 m. sausio 1 d., iki kurios Azerbaidžano vyriausybės nurodymu visos religinės bendruomenės privalėjo užsiregistruoti ar persiregistruoti, neįteisintoms bendruomenėms rinktis maldai ar pamaldoms yra neteisėta. Azerbaidžane savo teisinio statuso atnaujinimo laukia mažiausiai 300 religinių bendruomenių, o iki šiol nė vienai religinei bendruomenei, kuriai nepritaria valstybės remiama Kaukazo musulmonų dvasinė taryba, teisinio statuso įgyti nepavyko. Naujienų agentūra „Forum18“ praneša, kad kovo mėnesį Gandžoje buvo priverstos užsidaryti trys protestantiškos bažnyčios, kurių viena perregistravimo procedūrą buvo pradėjusi 2009 m., nes dar iki tol nebuvo užregistruotos. (Tęsti...)

Balandžio 20, 2011
Tema: Branduolinė sauga ES kaimynystėje

Branduolinė tragedija Japonijoje lėmė akivaizdžius nuogąstavimus dėl esamų ir planuojamų statyti atominių elektrinių saugos. Taryba kovo 25 d. nusprendė, kad ES taip pat tarptautiniu mastu skatins aukščiausius branduolinės saugos standartus ir reikalaus, kad kaimyninės šalys atliktų esamų ir planuojamų statyti jėgainių testavimą nepalankiausiomis sąlygomis. Šiuo metu planuojama statyti dvi atomines elektrinės netoli nuo ES sienų. Tai, kad nėra skaidrumo ir nebendradarbiaujama su atitinkamomis ES valstybėmis narėmis, jau dabar, ankstyvojo statybų projekto etapu, kelia didelį susirūpinimą, nes gali būti pažeistos daugelio tarptautinių konvencijų dėl branduolinės saugos nuostatos ir gali kilti grėsmė Baltijos jūros regiono jūrų aplinkai. Europos Parlamentas savo 2010 m. liepos 6 d. rezoliucijoje dėl Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos ir makroregionų vaidmens būsimojoje sanglaudos politikoje pabrėžė, kad ES šalys turi laikytis griežčiausių saugos ir aplinkos apsaugos standartų, o Komisija turi stebėti ir kontroliuoti, ar kaimyninėse šalyse, ypač tose, kuriose šalia išorinių ES sienų ketinama statyti branduolines elektrines, laikomasi tokio pat požiūrio ir tarptautinių konvencijų. (Tęsti...)

Kovo 30, 2011
Tema: Vengrijos konstitucijos peržiūra

Vengrijos valdžios institucijos Parlamentui pateikė konstitucijos projektą, kuriame nurodomi „suvienytos Vengrijos tautos idealo“ motyvai užsienyje gyvenančių vengrų atžvilgiu, apribojamos konstitucinio teismo galios, pakeičiami konstitucinio teismo narių, audito rūmų pirmininko ir centrinio banko pirmininko kadencijos laikotarpiai, vestuvės ir šeima yra nustatytos taip, kad atskiriamos vienišų tėvų šeimos, nesusituokusios ir tos pačios lyties poros, diskriminacija draudžiama, išskyrus diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos, amžiaus ir genetinių požymių, žmogaus teisių institucijos panaikinamos ir sujungiamos, nurodoma, kad „žmogaus vaisiaus gyvybė“ „saugoma nuo apvaisinimo momento“, daromos nuorodos į krikščionybę ir jos vaidmenį išsaugant tautiškumą, numatoma galimybė suteikti papildomų balsų nepilnamečiams ar jų motinoms, taip pat suteikti balsavimo teises užsienyje gyvenantiems vengrams. (Tęsti...)

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>  Gegužė 2018  
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kas yra eurokratas? (Tęsti...)

EP žodynas
Rašytiniai pareiškimai (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@