NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Apie Europos Parlamentą atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Apie Europos Parlamentą

Europos Parlamentas (EP) – tai vienintelė supranacionalinė institucija, kurios nariai demokratiškai renkami visuotiniuose tiesioginiuose rinkimuose. Jo nariai atstovauja Europos Sąjungos (ES) valstybių narių gyventojams, savo rinkėjams.

Nors kiekviena valstybė narė pati nustato Europos Parlamento rinkimų rengimo būdą, kiekviena jų taiko tas pačias demokratines lyčių lygybės ir slapto balsavimo taisykles. Visuotinių tiesioginių rinkimų būdu EP nariai renkami nuo 1979 m. Balsavimo teisę visose ES šalyse turi 18 metų sulaukę piliečiai, o Austrijoje – 16 m. turintys asmenys.

Rinkimuose taikomas proporcinis rinkėjų atstovavimas, o išrinktam Europos Parlamento nariui suteikiami penkerių metų įgaliojimai, kurie gali būti tęsiami. Europos Parlamentą sudaro 736 nariai, išrinkti 27 Europos Sąjungos valstybėse narėse. Mandatai paskirstomi proporcingai kiekvienos šalies gyventojų skaičiui. Kiekvienai valstybei narei priklauso nustatytas EP narių skaičius nuo 99 (Vokietijai) iki 5 (Maltai). Europos Parlamente dirba 12 narių iš Lietuvos.

Leonidas Donskis –
Lietuvos Respublikos gyventojų išrinktas Europos Parlamento narys, deleguotas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio.  

Europos Parlamento nariai pagal savo politines pažiūras buriasi  į frakcijas . Leonidas Donskis dirba Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijoje (ALDE), kuri yra trečia pagal dydį politinė grupė Europos Parlamente. Pagrindiniai šios frakcijos ideologiniai principai - pagarba žmogaus orumui, pagrindinėms teisėms ir laisvėms, nuomonių įvairovei, prioritetas subsidiarumo principo taikymui Europos Sąjungoje.

Šiuo metu Europos Parlamente yra 7 frakcijos.

Parlamento nariai pasiskirsto ir į įvairiose srityse besispecializuojančius nuolatinius komitetus. Leonidas Donskis yra Vystymosi komiteto ir  Žmogaus teisių pakomitečio narys, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto pavaduojantis narys. Parlamente iš viso veikia 20 parlamentinių komitetų. Juos sudaro nuo 24 iki 76 narių, kiekvienas jų turi pirmininką, biurą ir sekretoriatą. Komitetų politinė sudėtis atspindi Europos Parlamento sudėtį.

Europos Parlamentas gali sudaryti pakomitečius ir specifines problemas nagrinėjančius specialiuosius komitetus bei turi teisę steigti tyrimo komitetus įtariamiems ES teisės pažeidimams ar netinkamo administravimo atvejams tirti.

Europos Parlamento nariai taip pat dirba ir įvairiose delegacijose, kurios palaiko ir plėtoja Parlamento tarptautinius ryšius. Leonidas Donskis yra ES ir Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijos narys, taip pat ES ir Moldovos parlamentinio bendradarbiavimo komiteto ir delegacijos ryšiams su Izraeliu pavaduojantis narys.

Tarpparlamentinių delegacijų uždavinys – palaikyti ryšius su šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai ir nėra šalys kandidatės, parlamentais. Jungtiniai parlamentiniai komitetai palaiko ryšius su šalių kandidačių į Europos Sąjungą parlamentais arba su asocijuotų valstybių parlamentais.

Europos Parlamentas
  turi 5 daugiašales asamblėjas, vienijančias Europos Parlamento narius ir parlamentų narius iš Afrikos, Karibų jūros baseino ir Ramiojo vandenyno šalių (AKR ir ES jungtinė parlamentinė asamblėja), Viduržemio jūros regiono (EMPA), Lotynų Amerikos (EUROLAT), ES Rytų kaimynių (EURONEST) ir NATO šalių. Leonidas Donskis yra EURONEST parlamentinės asamblėjos narys bei Europos ir Viduržemio jūros šalių parlamentinės asamblėjos EMPA pavaduojantis narys. 

Daugiau informacijos apie Europos Parlamentą galite rasti EP interneto svetainėje  www.europarl.europa.eu


Apie Leonido Donskio veiklą trumpai

Narys
•  Vystymosi komitetas
•  Žmogaus teisių pakomitetis, ALDE grupės koordinatorius
•  Delegacija ES ir Armėnijos, ES ir Azerbaidžano, ES ir Gruzijos parlamentinio bendradarbiavimo komitetuose
•  Delegacija EURONEST parlamentinėje asamblėjoje

Pavaduojantis narys
• Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas
• Delegacija ES ir Moldovos parlamentinio bendradarbiavimo komitete
• Delegacija ryšiams su Izraeliu
• Delegacija Europos ir Viduržemio jūros šalių parlamentinėje asamblėjoje  Liepa 2018  
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kuri Europos Sąjungos institucija yra renkama tiesioginiu rinkimų būdu? (Tęsti...)

EP žodynas
Šešėlinis pranešėjas (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@