NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2010 gruodis Nr. 4  atgal
 
2010 gruodis Nr. 4
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
Šventiniai sveikinimai

Mielieji,

jaukaus, linksmo ir šilto šventinio laikotarpio bei laimingų, saugių ir gražių Naujųjų metų! Su šventėmis!

Mano video sveikinimas Jums - čia.

Paskutinėje metų EP plenarinėje sesijoje - žmogaus teisių akcentai

Europos Parlamentas metus baigė balsuodamas už Metinį pranešimą dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje, kurio pagrindinė rengėja buvo Lietuvos europarlamentarė Laima Andrikienė, o aš dirbau savo frakcijos ALDE šešėliniu pranešėju. Kaip sakiau sesijos debatų metu, šis pranešimas galėtų būti puiki priemonė vykdant efektyvesnę ES politiką žmogaus teisių srityje.

Ne ką mažiau svarbus sesijos akcentas - EP skiriamos Sacharovo premijos įteikimo ceremonija. Deja, jos laureatas Kubos disidentas Guillermo Fariñas negalėjo atvykti į Strasbūrą – jam Kubos valdžia nedavė leidimo išvykti iš šalies. EP pirmininkas Jerzy Buzek premijos regalijas simboliškai padėjo ant tuščios Kubos vėliava apgaubtos kėdės. Apie paskutinę šiemet EP plenarinę sesiją, žmogaus teisių aktualijas Strasbūre kalbėjomės ir radijo stoties FM99 tiesioginėje laidoje.

Kreipimaisi į Lietuvos vadovus

Gruodį kreipiausi į Lietuvos vadovus, ragindamas reaguoti į nerimą keliančius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje bei Vidurio Azijos valstybėse. Drauge su keturios dešimtimis bendraminčių atviru laišku paraginome LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę imtis visų įmanomų priemonių, kad į laisvę būtų paleistas Baltarusijos intelektualas Aleksandras Feduta. Taip pat pateikiau savo pasiūlymus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), kuriai kitąmet pirmininkaus Lietuva, darbotvarkei, siūlydamas atkreipti dėmesį į sąžinės kalinių atvejus, kurių vis dar pasitaiko ESBO narių, o konkrečiau - Vidurio Azijos šalių, praktikoje.

Šiaurės Korėjos režimo paslaptys

Tęsdamas savo pastangas padėti itin sudėtingomis sąlygomis dirbantiems Šiaurės Korėjos žmogaus teisių gynėjams, gruodį Europos Parlamente Briuselyje padėjau surengti konferenciją „Nuo Kim Jong-ilo iki Kim Jong-uno: demokratijos ir žmogaus teisių perspektyvos Šiaurės Korėjoje“. Konferencijos metu pranešėjai tarsi praskleidė šios itin uždaros totalitarinės valstybės uždangą, ne tik pasakodami apie istorines aplinkybes, atvedusias šią šalį į šiandienos situaciją, bei kviesdami diskusijai apie jos ateities perspektyvas, bet ir atskleisdami nežmoniškas Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklų kasdienybės detales.

EP komitetai, šešėliniai pranešėjai ir rašytiniai pareiškimai - kas tai?

Didelis ir svarbus, tačiau dažnai nematomas Europos Parlamento narių darbas vyksta įvairiose srityse besispecializuojančiuose komitetuose. Kiekvienam EP rengiamam pranešimui pagal sritį priskiriamas komitetas, kuris yra atsakingas už dokumento projekto parengimą, o iš to komiteto narių tarpo paskiriamas pagrindinis pranešėjas bei keli šešėliniai pranešėjai.

Dar vienas europarlamentarų darbo įrankis - rašytiniai pareiškimai, kuriuos su siūlymais įvairiausioms ES gyvenimo sritims gali teikti kiekvienas europarlamentaras arba jų grupė. Jeigu per tris mėnesius nuo pateikimo toks pareiškimas sulaukia daugiau nei pusės EP narių pritarimo, jis tampa oficialia EP pozicija. Pasirašyti vieną ar kitą pareiškimą europarlamentarus vis dažniau ragina ir įvairios organizacijos bei rinkėjai iš Lietuvos.

Kviečiu dalyvauti konkurse "Piliečių Respublika"

Kartu su Liberalų sąjūdžiu kviečiu dalyvauti 100 sekundžių video konkurse jaunimui. Konkurso nugalėtojai jau pavasarį mano kvietimu lankysis Europos Parlamente Briuselyje bei savaitės trukmės kelionės metu aplankys gražiausius Europos miestus. Tad kviečiu burti komandą, čiupti kamerą ir sukurti savo video! Daugiau informacijos www.pilieciurespublika.lt

 


  Gruodis 2017  
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kokie yra Mastrichto kriterijai? (Tęsti...)

EP žodynas
Rašytiniai pareiškimai (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@