NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2011 balandis Nr. 4 (8)  atgal
 
2011 balandis Nr. 4 (8)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
Atominės saugos klausimu - lietuvių vienybė ir EP frakcijų nesutarimai

Balandžio mėnesio EP plenarinėje sesijoje numatytų klausimų eigą smarkiai koregavo Japonijos tragedija. Planavome specialia rezoliucija išreikšti poziciją dėl branduolinės saugos. Aš buvau vienas iš rezoliucijos iniciatorių nuo savo frakcijos ALDE bei kartu su kitais Lietuvos europarlamentarais dėjau dideles pastangas, kad joje deramas dėmesys būtų atkreiptas į šalia ES sienų  – visų pirma, Baltarusijoje bei Kaliningrado srityje – statomas ar planuojamas naujas atomines elektrines. Belieka apgailestauti, kad frakcijų nesutarimai kitais rezoliucijoje keliamais klausimais sutrukdė EP priimti dokumentą, raginantį rūpintis branduoline sauga ne tik ES viduje, bet ir už jos ribų. Ketinu ir toliau išnaudoti visas europarlamentaro turimas priemones sprendžiant šį Lietuvai itin aktualų klausimą.

 

EP liberalai aptarė ekstremizmo ir populizmo pavojus

Mano frakcija Liberalų ir demokratų aljansas „Už Europą“ (ALDE) Europos Parlamente surengė tarptautinę konferenciją „Ekstremizmas ir populizmas Europos Sąjungoje - kelio užkirtimas ir pasipriešinimas“. Konferenciją inicijavęs ALDE frakcijos vadovas, belgų europarlamentaras ir ilgametis Belgijos ministras pirmininkas Guy Verhofstadt būti vienu iš renginio pranešėjų pakvietė ir mane. Apie šią konferenciją skaitykite mano biuro pranešime bei „Leonido Donskio užrašuose".

Mano užrašų rubrika naujame EP naujienų portale

Balandį startavo naujas Europos Parlamento veiklą nušviečiantis portalas ep.alfa.lt. Jame „įsikūrė“ ir mano rubrika  „Leonido Donskio užrašai“, kurioje - įspūdžiai, pastebėjimai ir įžvalgos tiesiai iš Europos Parlamento posėdžių salių ir koridorių. Kviečiu dalyvauti ir portale paskelbtame konkurse „Geri dalykai: ES, Lietuva ir aš“ bei laimėti savaitės trukmės pažintinę kelionę, aplankant Europos Parlamentą Briuselyje, o taip pat Čekijos sostinę Prahą, Belgijos perlą – Briugę, laisvąjį Amsterdamą, Vokietijos uostus Liubeką bei Kylį.

 

Parama talentingiems jaunuoliams

Tęsiu savo paramą įvairioms jaunimo iniciatyvoms. Balandį įvyko Nacionalinės politologijos olimpiados, kurios globėjas esu, finalas. Olimpiados nugalėtojus - Kamilę, Laurą ir Roką - šį rudenį pakviečiau dalyvauti mano biuro organizuojamoje kelionėje į Europos Parlamentą Briuselyje. Kita mano remiama moksleivė - Žymantė Sakalauskaitė iš Kauno „Saulės“ gimnazijos - balandį sėkmingai dalyvavo Mokomojo Europos Parlamento sesijoje Taline. Taip pat tapau projekto „Drąsinkime ateitį“ iniciatyvos Europos savaitė globėju - aktyviausios jos dalyvius taip pat pakviesiu aplankyti Europos Parlamentą.

Keliauninkai iš Briuselio į Lietuvą parsivežė pavasarį

Kovą ir balandį Europos Parlamente Briuselyje sulaukiau net dviejų lankytojų grupių iš Lietuvos. Arti aštuoniasdešimties moksleivių, studentų, pedagogų, aktyvių bendruomenių narių iš įvairiausių Lietuvos kampelių mano kvietimu ne tik susipažino su Europos Parlamento darbu iš vidaus, bet, kaip po kelionės sakė ne vienas jų, iš žieduose paskendusios Europos į Lietuvą parsivežė pavasarį. Šio pavasario ir kitų EP lankytojų grupių kelionių akimirkas galite rasti čia. Taip pat kviečiu pasižvalgyti atnaujintose fotogalerijose, kuriose - mano kelionės po Lietuvos miestus šį vasarį, Vilniaus knygų mugė ir kita.

 


  Liepa 2012  
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
2012.07.03
--:-- - EP plenarinė sesija Strasbūre
16:15 - ALDE biuro posėdis
18:00 - ALDE grupės posėdis
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kokios valstybės tuo pačiu metu su Lietuva įstojo į Europos Sąjungą? (Tęsti...)

EP žodynas
Konsultavimasis (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@