NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2011 gegužė Nr. 5 (9)  atgal
 
2011 gegužė Nr. 5 (9)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
Siekiame atominių jėgainių Lietuvos pasienyje klausimą spręsti ES lygiu

Kartu su didžiausioms EP frakcijoms atstovaujančiais Lietuvos europarlamentarais R. Morkūnaite-Mikulėniene, Z. Balčyčiu bei J. Paleckiu tęsiame darbą siekdami ES lygiu iškelti Lietuvos pasienyje - Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje - planuojamų elektrinių saugumo klausimą. Kolegų EP narių pritarimui pateikėme rašytinį pareiškimą šia tema, taip pat pateikėme klausimą Europos Komisijos pirmininkui José Manuel Barroso. Atominės saugos klausimai buvo aptarti ir gegužės mėnesio plenarinėje sesijoje, kurios darbotvarkėje taip pat svastėme ES poziciją oficialiojo Minsko atžvilgiu, lobistinės veiklos kontrolės, kultūros politikos ir kitus klausimus.

Žalioji savaitė Lietuvoje - gausi susitikimų

Vadinamąją „žaliąją“ savaitę, kuri Europos Parlamento darbotvarkėje yra skirta veiklai EP narių šalyse bei vizitams, praleidau Lietuvoje. Jos metu susitikau su Vilniaus moksleiviais, skaičiau pranešimus konferencijose, atsakinėjau į skaitytojų klausimus tiesioginėje vaizdo konferencijoje Alfa.lt portale, bendravau su žiniasklaidos atstovais. Į Briuselį po šių aktyvių dienų grįžau kupinas įspūdžių ir peno apmąstymams. 

Lietuvoje ryškėja policinės valstybės požymiai

Gegužę 20-ąją drauge su Pilietinės visuomenės instituto direktoriumi Dariumi Kuoliu bei Žmogaus teisių instituto direktoriumi Henriku Mickevičiumi Lietuvos žiniasklaidos atstovus pakvietėme į spaudos konferenciją. Taip pasielgti nusprendėme stebėdami Lietuvoje vis stiprėjančią slaptųjų tarnybų bei teisėsaugos institucijų savivalę, šalį artinančią prie pavojingos ribos, skiriančios demokratinę respubliką nuo policinės valstybės. Spaudos konferencijos metu paskelbėme savo poziciją dėl situacijos šalyje, o taip pat pateikėme pasiūlymus, ką reikėtų nedelsiant daryti, kad šie pavojingi procesai būtų sustabdyti. Šią temą drauge su D. Kuoliu aptarėme ir Lietuvos radijo laidoje „Dienos tema“, kurios įrašo galite klausytis čia.

Padėtis Lietuvos zoologijos soduose - nepatenkinama

Gegužę man teko būti seminaro Europos Parlamente „Kaip Europos zoologijos sodai elgiasi su gyvūnais?“, kurio metu buvo pristatytas Europos zoologijos sodų tyrimas, globėju. Tyrimas konstatavo liūdną tiesą - Lietuvos zoologijos sodai neatitinka net minimalių įstatymų reikalavimų. Manau, kad žmonių elgesys su nelaisvėje savoms reikmės laikomais laukiniais gyvūnais parodo visuomenės brandos, atsakomybės lygį. Daugiau apie tyrimą galite skaityti čia.

Baigiamųjų darbų premijų konkursas artėja prie pabaigos

Primenu, kad jau birželio 13-ąją baigiasi bakalauro ir magistro baigiamųjų darbų, pretenduojančių laimėti mano ir Eugenijaus Gentvilo įsteigtas premijas, pateikimo terminas. Baigiamųjų darbų temines sritis bei informaciją apie VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ inicijuojamo konkurso tvarką rasite čia. O kūrybingiems skaitytojams primenu, kad galite savo idėjas siūlyti universalaus žmogaus teisių logotipo konkursui. Kas žino, galbūt pasaulinio žmogaus teisių simbolio autorius bus lietuvis!

 


  Lapkritis 2017  
P A T K P Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kurios valstybės buvo paskutinės, prisijungusios prie Europos Sąjungos? (Tęsti...)

EP žodynas
Delegacijos (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@