NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2011 birželis Nr. 6 (10)  atgal
 
2011 birželis Nr. 6 (10)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
Kreipėmės į ES vadovus dėl lenkų mažumos padėties

Drauge su dar devyniais Lietuvoje išrinktais Europos Parlamento nariais kreipėmės į ES Tarybos pirmininką H. von Rompuy, Europos Komisijos pirmininką J. S. Barroso bei ES pirmininkaujančios Vengrijos Ministrą Pirmininką V. Orbaną dėl lenkų tautinės mažumos teisių apsaugos Lietuvoje. Savo laiške mes pateikiame ES vadovams informaciją apie lenkų tautinės mažumos padėtį Lietuvoje. Visą laiško tekstą galite skaityti čia. Šis kreipimasis - tai mūsų atsakas į kritiką ir priekaištus Lietuvai, kuriuos ES vadovams išsakė 27 daugiausia Lenkijos europarlamentarai, tarp jų ir Lietuvos atstovas EP V. Tomaševski.

Diskusijų aistros Strasbūro ir Briuselio plenarinėse sesijose

Birželį buvo surengtos dvi EP plenarinės sesijos: eilinė Strasbūre bei trumpoji Briuselyje. Pirmoji įsiminė itin karštomis diskusijomis dėl atominės energetikos ateities Europoje, kurių metu su EK energetikos komisaru Guentter Oettinger buvo aptarta ir Lietuvos kaimynystėje planuojamų Baltarusijos ir Kaliningrado atominių jėgainių problematika. Taip pat birželio sesijose svarstėme ES ir Rusijos, sanglaudos politikos, 2012 m. ES biudžeto klausimus, pagaliau patvirtinome Vartotojų teisių direktyvą. Europos Parlamentas ir Lietuvoje išrinkti EP nariai plenarinių sesijų metu paminėjo Baltijos tautų trėmimų 70-ąsias metines.

Birželio susitikimai Lietuvoje

Atėjus vasarai į žaliuojančią Lietuvą grįžti norisi labiau nei bet kada. Tad net tris iš keturių birželio savaitgalių kartojau skrydžio maršrutą Briuselis - Vilnius - Briuselis. Birželio pradžioje viešėjau Klaipėdoje, kur aktyvios nevyriausybininkės, socialinių reikalų ekspertės bei Liberalų sąjūdžio kandidatės liepos 3 d. rinkimuose Klaipėdoje į laisvą Seimo nario vietą Dianos Stankaitienės iniciatyva buvo surengta diskusija su klaipėdiečiais. Po jos net du nepakartojamus vakarus praleidau puikaus džiazo, brangių bičiulių ir tikros klaipėdietiškos dvasios draugijoje - Klaipėdos Pilies džiazo festivalyje. Birželio 17-ąją aplankiau aukštaičius - tądien buvo surengti trys mano susitikimai su vietos bendruomene Panevėžyje, Pasvalyje bei Piniavoje. O Joninių savaitgalį tradiciškai praleidau Santaros-Šviesos suvažiavime Alantoje.

Ukrainos problemoms spręsti būtinas europinis forumas

Besitęsiant ES ir Ukrainos deryboms dėl asociacijos sutarties, mano iniciatyva Europos Parlamente jau ne pirmą kartą keliamos Krymo totorių, kovojančių už savo kultūrinį ir tautinį išlikimą Ukrainoje, problemos. Birželio pabaigoje apvalaus stalo diskusijoje „Krymo totoriai: trūkstama Ukrainos visuomenės dalis?“ Krymo totorių situacijos į Europos Parlamentą aptarti susirinko ES institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, politologai. Plačiau apie tai - čia.

Keliauninkų į Briuselį būrį papildė moksleivė iš Klaipėdos

Birželio pradžioje baigėsi kartu su naujienų portalu ep.alfa.lt rengtas trumpųjų  rašinių konkursas „Geri dalykai: ES, Lietuva ir aš“, skirtas Lietuvos narystės ES septintosioms metinėms. Konkurso nugalėtoja tapo moksleivė iš Klaipėdos Kristina Abromavičiūtė. Kristina prisijungs prie vis gausėjančio mano globojamų projektų ir iniciatyvų atstovų būrio, kurie šį rudenį keliaus į Europos Parlamentą Briuselyje, taip pat aplankydami Čekijos sostinę Prahą, Belgijos perlą – Briugę, laisvąjį Amsterdamą, Vokietijos uostus Liubeką bei Kylį.

 


  Sausis 2018  
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kaip Europos Parlamente vyksta derybos? (Tęsti...)

EP žodynas
Frakcija (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@