NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2011 lapkritis Nr. 10 (14)  atgal
 
2011 lapkritis Nr. 10 (14)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
Lapkričio plenarinėse sesijose

Lapkritį plenarinėse sesijose Strasbūre bei Briuselyje toliau sprendėme, kaip sustiprinti ES vaidmenį  ekonomikos koordinavime ir išbristi iš Bendriją kaustančios krizės. Europarlamentarai kitoms ES institucijoms taip pat pateikė savo rekomendacijas dėl su ES Rytų kaimynėmis - Gruzija bei Ukraina - šiuo metu vykdomų derybų dėl asociacijos susitarimų, po su ES Taryba pasiekto kompromiso patvirtino 2012-ųjų biudžetą, įsteigė Europos paveldo ženklą, kuriuo galės būti ženklinami ir objektai Lietuvoje, bei priėmė itin griežtas ES narių elgesio taisykles. Plačiau apie Strasbūro sesiją - čia, Briuselio - čia.

V. Uspaskich savo garbę turi ginti teisme

Briuselio plenarinėje sesijoje balsuojant dėl mano frakcijos kolegos Viktoro Uspaskich teisinės neliečiamybės nepritariau savo politinės grupės Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ (ALDE) pozicijai palaikyti V. Uspaskich ir balsavau už daugumos europarlamentarų palaikymo sulaukusį sprendimą neginti jo imuniteto. Lietuva – tai demokratinė šalis, kurioje veikia teisinės valstybės principai. Tad nematau jokios priežasties, kodėl politikas, prisidengdamas savo mandatu, turėtų vengti teismo proceso, kuriame jis gali apginti savo garbę. Mano kreipimąsi į frakcijos kolegas galite skaityti čia, įspūdžius iš klausimo svarstymo frakcijos posėdyje – čia, o pasisakymą po balsavimo – žiūrėti čia.

Czesławo Miłoszo šimtmetis Europos Parlamente

Lapkričio 9-ąją Europos Parlamente Briuselyje paminėjome Nobelio premijos laureato, poeto, eseisto Czesławo Miłoszo 100-ąsias gimimo metines. Renginį, kurį mano biuras organizavo drauge su Lietuvos ir Lenkijos atstovybėmis Europos Sąjungoje, savo dalyvavimu pagerbė ir Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzek. Minėjimo metu Lietuvos ir Lenkijos intelektualai aptarė Cz. Miłoszo kūrybinį palikimą diskusijoje „Gimtoji Europa arba Czesławo Miłoszo Europos paieškos“, buvo demonstruojamas dokumentinis filmas „Česlovo Milošo Vilnius“ bei eksponuojama paroda „Sugrįžimas/Powrot/Return“. Nuotraukų iš renginio galite rasti fotogalerijose Flickr ir Facebook.

Europos psichologai susirinko Briuselyje

Lapkritį Europos Parlamente Briuselyje įvyko mano ir mano kolegų iš ALDE frakcijos globojama Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA) konferencija „Psichologijos indėlis į ES politiką“. Daugiau nei 120 dalyvių pritraukusios konferencijos tikslas buvo Europos Parlamento nariams, Europos Komisijos pareigūnams bei kitų ES institucijų atstovams suteikti naujausią informaciją apie psichologijos mokslo bei praktikos situaciją ir tai, ką šiuolaikinė psichologija gali pasiūlyti europinei politikai, siekiant mažinti psichinių susirgimų ir socialinių konfliktų skaičių, skatinant visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, socialinę įtrauktį, ekonominį augimą ir inovacijas. Daugiau apie renginį - čia.

Europos Parlamente - būrys svečių iš Lietuvos

Lapkritį Europos Parlamente Briuselyje mano kvietimu apsilankė jau paskutinioji šiais metais lankytojų grupė iš Lietuvos. Šį kartą Europos keliais riedėjo nacionalinės politologijos olimpiados, projektų e-Akademija, „Drąsinkime ateitį“, „Informacijos guru“, „Alfa.lt“ rašinių konkurso nugalėtojai, keliauninkai iš Gargždų, Elektrėnų, Vilniaus, Ignalinos, Klaipėdos. Moksleiviai iš Elektrėnų jau spėjo pasidalinti ir kelionės įspūdžiais. Iš viso per 2011 metus mano biuro organizuotų kelionių dėka su Europos Parlamento darbu susipažino bei gražiausius Europos miestus aplankė beveik 140 keliauninkų. Lauksiu svečių iš Lietuvos kitąmet!

 


  Spalis 2017  
P A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kiek šalių ir kurios įsivedė eurą, kai buvo pradėta euro cirkuliacija 2002 sausio 1? (Tęsti...)

EP žodynas
Įprasta teisėkūros procedūra (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@