NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2012 sausis Nr. 1 (16)  atgal
 
2012 sausis Nr. 1 (16)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
EP kadencija persirito į antrąją pusę

Po didžiųjų metų švenčių Europos Parlamento laukė didelių permainų metas - įpusėjus penkerių metų kadencijai, reikėjo išsirinkti naują vadovybę: EP pirmininką, jo pavaduotojus, kvestorius, komitetų vadovus. Pirmojoje 2012-ųjų plenarinėje sesijoje naujuoju EP vadovu, pakeitusiu 2,5 metų institucijai vadovavusį lenką konservatorių Jerzy Buzeką, buvo išrinktas socialistų frakcijos lyderis vokietis Martinas Schulzas. Kodėl M. Schulzo pergale abejojančių EP koridoriuose buvo labai mažai, skaitykite sesijos apžvalgoje. O savo darbo Europos Parlamente įvertinimu galėčiau pavadinti tai, kad mano frakcija ir antroje kadencijos pusėje patikėjo man koordinuoti EP liberalų veiklą žmogaus teisių srityje.

Karšti ginčai dėl Vengrijos

Pirmoji šiemet EP plenarinė sesija įsiminė ne tik naujos vadovybės rinkimais. Į Strasbūrą atvykus Vengrijos premjerui Viktorui Orbánui, posėdžių salėje įsiplieskė karštos diskusijos dėl naujai įsigaliojusių Vengrijos konstitucijos pataisų bei šioje ES šalyje vis tirpstančios pagarbos demokratiniams principams bei žmogaus teisėms. Savo poziciją dėl procesų Vengrijoje bei reakcijų į juos Lietuvoje išdėsčiau savo blogo įraše Delfi.lt, interviu bernardinai.lt.

Iš Kazachstano - nerimo signalai

Pastarosiomis savaitėmis vis dažniau girdime nerimo signalus iš Kazachstano, kuriame, panašu, vardan ekonominės gerovės aukojama demokratija, vis dažniau pažeidžiamos žmogaus teisės. Po kruvinų neramumų Vakarų Kazachstane gruodžio mėnesį su grupe EP narių pasmerkėme šiuos įvykius laiške Kazachstano prezidentui N. Nazarbajevui. Sausį Strasbūre susitikau su neregistruotos opozicinės Kazachstano partijos „Nacionalinis frontas“ lyderiais, iš kurių gavau daug naudingos ir, deja, optimizmo nekeliančios informacijos tiek apie minėtus įvykius, tiek apie ką tik įvykusius parlamento rinkimus, neatitikusius pagrindinių demokratinių rinkimų principų. Po kelių dienų mano biuras gavo šokiruojančių žinių, jog vienas iš susitikime dalyvavusių opozicionierių vos grįžęs namo buvo suimtas. Toliau stebime situaciją, palaikome ryšį su nevyriausybinėmis organizacijomis, ruošiame EP turimas priemones skubiai reakcijai.

Europos mokslininkės susirinko Briuselyje

Paskutiniąją sausio dieną Europos Parlamente Briuselyje turėjau garbės pasveikinti daugiau nei pusę šimto Europos mokslininkių, mano kvietimu čia surengusių debatus „Link lyčių požiūriu subalansuotos mokslo kultūros skatinant inovacijas“. Nors sąlygos atsiskleisti moterų potencialui moksle bei kultūroje atsirado pakankamai neseniai, juo abejojančių šiandien jau nėra. Tačiau reikia nueiti dar ilgą kelią, kol šis įsitikinimas bus realiai įtvirtintas mokslo politikoje ir kasdieniniame akademiniame darbe. Plačiau apie renginį skaitykite čia

Viešnagė Berlyne

Paskutinįjį sausio savaitgalį LR ambasados Vokietijoje kvietimu viešėjau Berlyne, kur pristačiau praėjusiais metais vokiečių kalba išleistą savo knygą „Belletristik der Macht: Von Machiavelli bis Milan Kundera“ („Galios beletristika: nuo Machiavellio iki Milano Kunderos“) Buvau itin pagerbtas tokio gausaus į pristatymą susirinkusiųjų būrio, kuriame - lietuvių bendruomenių Vokietijoje nariai, vokiečių literatūrologai, diplomatai. Retai kada knygos pristatymas svečioje šalyje būna toks šiltas, tad esu labai dėkingas jo organizatoriams ir svečiams. Plačiau apie viešnagę Berlyne - čia.

e-Akademija kviečia į naujus seminarus

Atsinaujinusi virtualių seminarų platforma e-Akademija jau nuo vasario pabaigos skelbia pavasario semestro pradžią ir kviečia į penkis seminarus, parengtus bendradarbiaujant su tokiais partneriais kaip Lietuvos laisvosios rinkos institutas, „Transparency International“, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, projektas „Jaunimas globaliai: tarptautinė Jungtinių Tautų simuliacija LT“. Virtualių seminarų, kurių kiekvienas truks vieną mėnesį ir į kuriuos registruotis galima jau dabar, temos: austrų ekonomikos mokykla, skaidrumas ir antikorupcija, nepakantumo formos, globalios problemos, Europos Parlamento veikla. Kviečiu rinktis Jums įdomiausias temas, registruotis ir pasinaudoti galimybe mokytis Jums patogiu laiku neatsitraukiant nuo kompiuterio. Registracija ir daugiau informacijos apie seminarus - čia.

 


  Lapkritis 2017  
P A T K P Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kad Europos Parlamentas yra vienintelė ES institucija, gavusi Aplinkos valdymo schemos (EMAS) sertifikatą už našų energijos, vandens ir popieriaus naudojimą? (Tęsti...)

EP žodynas
Pritarimas (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@