NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2012 gegužė Nr. 5 (20)  atgal
 
2012 gegužė Nr. 5 (20)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
ES netrukus turės savo atstovą žmogaus teisėms

Po daugkartinių Europos Parlamento raginimų ES šalių užsienio reikalų ministrai pagaliau priėmė sprendimą įsteigti specialiojo įgaliotinio žmogaus teisių klausimais pareigybę. Naujasis pareigūnas, kuris bus atskaitingas ES Vyriausiąjai įgaliotinei užsienio reikalų ir saugumo klausimams Catherine Ashton ir atstovaus ES žmogaus teisių klausimais visame pasaulyje, turėtų būti paskirtas jau birželio pabaigoje. Kartu su mano frakcijos ALDE lyderiais kreipėmės į C. Ashton, ragindami ją atsakingai rinktis šį svarbų postą užimsiantį asmenį, o EP Užsienio reikalų komitetas priėmė rekomendacijas dėl pareigūno skyrimo tvarkos bei įgaliojimų.

Gegužės EP plenarinėse sesijose

Gegužę buvo surengtos dvi EP plenarinės sesijos: trumpoji Briuselyje bei įprastinė Strasbūre. Iš Briuselio europarlamentarai nusiuntė nemalonią žinią Lietuvai - nors ir nedidele balsų persvara priėmė siūlymą Vilniuje veikiantį Europos lyčių lygybės institutą sujungti su ES pagrindinių teisių agentūra Vienoje. Aš balsavau prieš tokį pasiūlymą. Tačiau buvo ir gerų naujienų - nuo liepos vėl mažės ne tik skambučių ir trumpujų žinučių, bet ir duomenų perdavimo kainos keliaujant ES šalyse. Strasbūro sesijoje diskutavome apie ES ir Ukrainos santykių perspektyvas, taip pat išsakėme nemažai kritikos praėjusią savaitę „Eurovizijos“ dainų konkursą surengusiam Azerbaidžanui, deja, nesugebėjusiam išnaudoti šios puikios progos parodyti savo įsipareigojimus demokratijai ir žmogaus teisėms.

Diskusija apie vaiko teises ir jų apsaugą

Gegužę Europos Parlamente Briuselyje įvyko dar vienas mano globojamas renginys. Drauge su kolega europarlamentaru Traian Ungureanu bei tarptautine nevyriausybine organizacija „World Vision“ pakvietėme ES institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovus, diplomatus, ekspertus diskusijai vaiko teisių bei jų apsaugos ES kaimynėse klausimais. Atidarydamas renginį pabrėžiau, kad vaiko teisių bei jų apsaugos problemas, tokias kaip padėtis vaikų globos įstaigose, smurtas namuose, patyčios, diskriminacija ir išnaudojimas, – būtina spręsti nedelsiant, nes jų plitimas ir poveikis visuomenei gali turėti šokiruojančių pasekmių. Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Atsakiau į gimnazistų klausimus

Mokytojo, mano pilietinio ugdymo vadovėlio metodinės dalies autoriaus Vytauto Toleikio pakviestas atsakiau į Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos klausimyną. Projekto idėjos autorių visi šios gimnazijos gimnazistai, lankantys etikos pamokas, buvo paprašyti įvardyti bent dešimt asmenybių, kurias jie laiko savo autoritetais, ir pateikti jiems bent dešimt labiausiai rūpimų klausimų. Tai ir buvo sėkmingai padaryta. Džiaugiuosi, kad patekau tarp tų, kurie įdomūs jauniems žmonėms, ir su džiaugsmu sudalyvavau projekte. Mano atsakymai - čia.

Kviečiu dalyvauti dr. E. Gentvilo ir mano vardo premijų konkurse

Lietuvos aukštosiose mokyklose prasideda baigiamųjų darbų gynimo maratonas. Linkiu visiems besiginantiems sėkmės bei primenu, kad iki birželio 18-osios sėkmingai apgintus darbus dar galite pateikti mano ir dr. E. Gentvilo vardo premijų konkursui. VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai“ konkursą geriausius baigiamuosius darbus apgynusiems studentams šiais metais rengia jau trečiąjį kartą. Iš viso įsteigtos keturios premijos: dvi 1 000 Lt. premijos už geriausius bakalauro darbus ir dvi 2 000 Lt. premijos už geriausius magistro darbus. Daugiau informacijos - čia.

 


  Gruodis 2017  
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kas yra frakcija? (Tęsti...)

EP žodynas
Šešėlinis pranešėjas (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@