RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Birželio 12, 2015
Leonidas Donskis grįžta į VDU 
Buvęs Europos Parlamento (EP) narys, filosofas, profesorius Leonidas Donskis palieka ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, kur metus dirbo mokslo prorektoriumi. Jis grįžta dirbti profesoriumi į Vytauto Didžiojo universitetą Kaune. (Tęsti...)
Gegužės 25, 2015
Perspėja dėl pavojaus: kur veda isterija dėl Rusijos 
 
Kasdienės kalbos apie „vatnikus“, „penktąją koloną“, kratos pamokų metu rusiškoje mokykloje, rusiškų televizijos kanalų draudimas. Dėl tokių veiksmų Lietuvoje gyvenantys rusai jaučiasi įžeisti ir skundžiasi, kad yra įtariami nelojalumu Lietuvai, traktuojami kaip problema.
Kasdienės kalbos apie „vatnikus“, „penktąją koloną“, kratos pamokų metu rusiškoje mokykloje, rusiškų televizijos kanalų draudimas. Dėl tokių veiksmų Lietuvoje gyvenantys rusai jaučiasi įžeisti ir skundžiasi, kad yra įtariami nelojalumu Lietuvai, traktuojami kaip problema. (Tęsti...)  
Gegužės 20, 2015
LRT Kultūros laidoje „Naktinis ekspreas“ - apie aukštąjį mokslą (video) 
Mokyklose vyksta brandos egzaminai, netrukus tūkstančiai abiturientų stos į aukštąsias mokyklas tikėdamiesi gauti kokybišką išsilavinimą. Ar tos viltys pasiteisina? Pokalbis apie aukštąjį mokslą. Studijoje du puikūs ilgamečiai pedagogai, profesoriai VDU lietuvių kalbos katedros profesorė lingvistė Rūta Petrauskaitė ir ISM mokslo prorektorius Leonidas Donskis. Laidą veda Jolanta Kryževičienė. Žiūrėkie įrašą čia
Gegužės 16, 2015
L. Donskis apie demokratinio kalbėjimo ribas (audio) 
Kiekviena demokratinė politinė sistema neišvengiamai patiria prieštaravimą tarp nuomonių įvairovės, minties ir sąžinės laisvės ir tam tikrų moralinių stabdžių. Kaip šią problemą sprendžia Vakarų visuomenės ir jaunos demokratijos šalys? Apie tai - Leonido Donskio komentare LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“. Klausykite įrašo nuo 53 min. 30 s. Komentaro išrašą publikuoja Bernardinai.lt
Gegužės 08, 2015
L. Donskis apie tai, kada Rusija gali susitaikyti su Vakarais 
Rusijos noras tapti azijine valstybė tėra pačios Rusijos saviapgaulė, todėl jai teks vėl atsisukti į Vakarus, su kuriais, pakeitusi dabartinę politiką, ši šalis galėtų susitaikyti po maždaug 10–15 metų. Taip mano filosofas prof. Leonidas Donskis. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Birželio 02, 2015
O kas išmokys mokytojus? 
I.Ilfo ir J.Petrovo satyriniame romane „Aukso veršis“ sukčius Michailas Samuelevičius Panikovskis likimo broliui (kitam leitenanto Šmito sūnui) Šurai Balaganovui pasakoja apie savo praeitį. Jis atkakliai įtikinėja Šurą važiuoti į Kijevą ir paklausti, kas buvo Panikovskis iki revoliucijos. (Tęsti...)
Birželio 01, 2015
Partijos ar amoralios klikos? 
Politinių partijų ir partinės tapatybės dabarties bei ateities klausimai mūsų viešojoje erdvėje nuskamba vis rimčiau ir aktualiau. Nieko nuostabaus – apie politinių partijų ateitį dažniau prabylama ir Vakarų Europoje, kurioje jos egzistuoja daug šimtmečių. Mūsų šalyje partijos išgyvena paauglystę, palyginti su Vakarų Europos politinių partijų istorija. (Tęsti...)
Gegužės 12, 2015
The Second Birth of Europe 
The year 2015 marks the 70th anniversary of the end of the Second World War. Therefore, it invites a closer look at postwar Europe and its brief assessment. What happened to Europe then? Historically and politically speaking, Europe changed beyond recognition. For centuries, war was as unavoidable in the old continent as clashes over faith and (dis)loyalty to the king or the queen. After WWII, it became obvious that peace came as a new political identity of Europe.This was the second birth of Europe. Needless to say, this applied for a long time exclusively for Western Europe. (Tęsti...)
Gegužės 12, 2015
Žingsnis pirmyn, o du – atgal 
Kodėl mums taip nesiseka reformuoti aukštojo mokslo? Šį klausimą ne kartą girdėjau iš inteligentiškų žmonių lūpų. Ir iš tikrųjų – kodėl ryškios figūros per dvidešimt penkerius mūsų nepriklausomybės ir laisvės metus atėjo į šalies verslą ir žiniasklaidą (jų atsirado net ir mūsų jaunoje, tik dabar bręstančioje politinėje klasėje), bet ėmė ir apėjo švietimo ir mokslo valdymo sferą? (Tęsti...)
Gegužės 07, 2015
Twentieth Century Revisited 
The Latvian film director Davis Simanis’ quasi-documentary Escaping Riga (2014) allows a standpoint from which to deal with the intrinsic logic of the twentieth century. Modelled after what we may well call the “mockumentary” (in terms of cinematographic language, it bears family resemblance to Woody Allen’s masterpiece Zelig), this film deals with two people of genius. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@