RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Vasario 22, 2017
Šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje – renginiai L. Donskio minties gerbėjams 
Tradicinėje Vilniaus knygų mugėje skaitytojai šiemet leidyklos stende, kaip buvo įpratę, nebesutiks Leonido Donskio ir nebegalės paprašyti jo autografo. Tačiau L. Donskio mintys ir idėjos toliau gyvena jo knygų ir jo kūrybinį palikimą vertinančių benraminčių dėka – šiemet L. Donskiui skirti du knygų mugės renginiai. (Tęsti...)
Vasario 21, 2017
Londone – diskusija apie Leonido Donskio intelektualinį palikimą 
„Leonidas Donskis – ant dviejų pasaulių ribos“ – diskusiją tokiu pavadinimu kovo 2-ąją rengia London School of Economics Baltijos šalių studentų atstovybė, Lietuvos Respublikos ambasada Didžiojoje Britanijoje bei šioje šalyje gyvenantys artimi filosofo bendražygiai. Renginiu siekiama ne tik tarptautinėje aplinkoje pagerbti L. Donskį, įvertinti jo intelektualinį palikimą, bet ir toliau plėtoti jam svarbias idėjas. (Tęsti...)
Vasario 20, 2017
Arūnas Gelūnas: Knygų ir gyvenimo mugė be Leonido Donskio 
Vienas garsiausių haiku poetų, Matsuo Basho (1644–1694), pataria, jog tie, kurie jaučiasi nuliūdę ir apie tai norėtų parašyti eilėraštį, neturėtų to daryti skruostais dar riedant ašaroms, o širdžiai – plyštant iš skausmo. Jiems, sako Basho, derėtų liautis verkti, numalšinti skausmą ir tik tuomet, tauriai kontempliuojant liūdesį, imtis plunksnos. Rašydamas apie Leonidą, nusprendžiau šiuo japonų poeto patarimu pasinaudoti, mat ir jam pačiam pernelyg egzaltuotas kalbėjimas ad hominem, manau, nebūtų patikęs. (Tęsti...)
Vasario 15, 2017
VDU bibliotekai suteiktas L. Donskio vardas 
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir Vytauto Didžiojo (VDU) universiteto 95 metų sukaktį, socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai suteiktas filosofo, profesoriaus ir visuomenės veikėjo Leonido Donskio vardas. (Tęsti...)
Vasario 11, 2017
Илья Абель. Философская публицистика в жанре диалога 
Прежде разговора о книге Леонидаса Донскиса и Томаса Венцловы «Поиски оптимизма в пессимистические времена: Предчувствия и пророчества Восточной Европы», стоит привести две цитаты, характеризующие каждого из авторов, и ракурс вербального освоения современных процессов в Европе и в России, в частности. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Vasario 15, 2016
Diena, kada antrą kartą gimė Lietuva 
Vasario 16-oji yra moderniosios Lietuvos gimimo diena. Sykiu ir vienas iš mįslingiausių Europos įvykių. XIX a. su istorine Lietuva buvo tyliai atsisveikinta kaip su į praeitį grimztančia šalimi – kažkada didinga, o vėliau, atrodė, tapusia praeities faktu. (Tęsti...)
Vasario 08, 2016
Veidaknygės žmogus 
Zygmuntas Baumanas neseniai paskelbė savo interviu Ispanijos dienraščiui „El País“, kuriame įspėjo, jog socialinės medijos yra naujieji spąstai tiems, kurie nuoširdžiai tiki, kad mes galime socialiniuose tinkluose kurti naujas bendruomenes ir plėtoti savo bendrystės galias. (Tęsti...)
Gruodžio 14, 2015
Z. Baumano išmintis 
Ko trūksta šiuolaikiniams mąstytojams? Pirma – pagarbos faktui ir ištikimybės vertybei, kurios sutaikytų šias abi sferas; antra – teorinio jautrumo žmonijos praeičiai, dabarčiai ir ateičiai, lydimo empatija pagrįsto santykio su žmogumi. Tai daugiau nei talentas ir kompetencija. Tai tiesiog pagarbi išmintis. Yra mąstytojas, kurio darbai šiandienos žmogui atveria tokią išmintį, – Zygmuntas Baumanas, kuriam lapkričio 19-ąją sukako 90 metų. (Tęsti...)
Rugpjūčio 17, 2015
“I have no shame or conscience, therefore my conscience doesn’t bother me” 
Zygmunt Bauman has developed the theory of the adiaphorization of consciousness. During times of upheaval and at critical historical junctures or intense social change, people lose some of their sensitivity and refuse to apply the ethical perspective to other people. They simply eliminate the ethical relationship with others. (Tęsti...)
Rugpjūčio 15, 2014
Moral Blindness and Ukrainian Lessons 
In 2013, I have written conjointly a book with Zygmunt Bauman, one of the greatest thinkers of our times. It is a book of an intense philosophical dialogue on the loss of sensitivity. The title of our book, Moral Blindness, was Bauman’s idea, and it came out as an allusion to the metaphor of blindness masterfully developed in the Portuguese writer José Saramago’s novel Ensaio sobre a cegueira (Essay on Blindness). Yet the subtitle of the book, The Loss of Sensitivity in Liquid Modernity, came out from my own theoretical vocabulary, albeit with Bauman’s touch – his books would be unthinkable without the adjective “liquid,” be it liquid modernity or liquid fear or liquid love. Much to my delight, this book will have a second life in the Ukrainian language and culture. (Tęsti...)
Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@