RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
 
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Balandžio 19, 2011

Balandžio 2-3 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, įvyko ketvirtosios Nacionalinės politologijos olimpiados finalas, kuriame dalyvavo 14 pirmajame olimpiados etape geriausiai pasirodžiusių vyresniųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos.

Pirmąją dieną moksleiviai turėjo atlikti užduotis raštu, kurias šiemet jungė tautinių mažumų ir žmogaus teisių temos, o antrąją vyko diskusiją apie grėsmes ir iššūkius Lietuvai bei Europai. Dalyvius vertino iš Vytauto Didžiojo bei Vilniaus universitetų dėstytojų sudaryta komisija. Ir ne tik vertino, bet ir atsakinėjo į moksleivių klausimus apie politiką, studijas bei akademinį gyvemimą, dalijosi patirtimi ir nešykštėjo naudingų patarimų.

Nugalėtojai buvo apdovanoti ne vien diplomais ir knygomis – olimpiados globėjas Europos Parlamento narys Leonidas Donskis jiems suteikė galimybę apsilankyti Briuselyje ir patiems pamatyti, kaip dirba ES šalių atstovai. Trys olimpiados nugalėtojai šį rudenį išvyks į savaitės trukmės kelionę, kurios metu ne tik iš vidaus pamatys Europos Parlamentą, bet ir aplankys Prahą, Briugę, Amsterdamą, Liubeką bei Kylį.

Jau trečią kartą nugalėtojo laurai iškeliavo į Vilnių. Šį kartą pirmąją vietą užėmė Vilniaus licėjaus abiturientė Kamilė Klapatauskaitė, antrąją vietą iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos vienuoliktokė Laura Lipinaitė, trečiąją – taip pat vienuoliktokas iš Kauno Milikonių vidurinės mokyklos Rokas Povilius. Verta pažymėti, kad kova buvo itin atkakli – antrąją vietą nuo penktosios teskyrė pusė taško. Moksleiviams gerų žodžių negailėjo ir dėstytojai: „Dar šiek tiek ir jau dabar apsiimčiau vadovauti jos bakalauro darbui“, – apie olimpiados nugalėtoją atsiliepė viena komisijos narių.

Nacionalinė politologijos olimpiada – jau tradiciniu tapęs renginys, ne tik sutraukiantis politikos mokslais besidominčius moksleivius iš visos Lietuvos, bet ir suteikiantis jiems galimybę susitikti su šios srities studentais bei dėstytojais. Pirmoji olimpiada buvo surengta 2008-ųjų pavasarį grupės politikos mokslų studentų iniciatyva bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu bei VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“. Jau pirmosios olimpiados metu susiformavo iki šiol išlikusi struktūra (atrankinis etapas nuotoliniu būdu ir finalas Kaune) bei organizatorių komanda, kurios branduolys išliko iki šiol. Nuo 2009-ųjų olimpiadą organizuoja tos pačios komandos pagrindu susikūrusi asociacija „Visuomenė be sienų“ bei VDU PMDF, šiemet prie organizatorių prisijungė ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas. Nuo 2010-ųjų olimpiadą globoja Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@