RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
 
Naujienos  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Vasario 15, 2012

Vilniaus knygų mugė – tai vienas renginių, kurių Leonidas Donskis ne tik stengiasi nepraleisti, bet ir aktyviai dalyvauja. Šiemet vasario 23-26 dienomis parodų centre „Litexpo“ vyksiančioje knygų mylėtojų šventėje Leonidas Donskis pristatys dvi naujas knygas, dalyvaus diskusijose, bendraus su mugės lankytojais.

Pagrindinis Leonido Donskio darbotvarkės Vilniaus knygų mugėje akcentas – tai dviejų naujų knygų: „Lietuviškasis liberalizmas II“ bei „Mažoji Europa: esteto žemėlapis“ –  pristatymai. Pirmoji knyga – tai straipsnių rinktinė, kurią sudarė ir pratarmę bei vieną tekstą parašė Leonidas Donskis, antroji – visiškai skirtingos stilistikos ir tematikos L. Donskio monografija, senos autoriaus svajonės realizacija. Abi knygas išleido leidykla „Versus aureus“.

„Lietuviškasis liberalizmas II“ – tai daugiau nei prieš 50 metų JAV išleisto Vytauto Kavolio redaguoto legendinio „Lietuviškojo liberalizmo“ tęsinys. „Lietuviškasis liberalizmas“, tapęs lietuviškojo liberalizmo ir visos lietuvių intelektualinės istorijos klasika, buvo jaunų išeivijos intelektualų, tokių kaip Vytautas Kavolis, Algirdas Julius Greimas, Karolis Drunga, Vincas Rastenis ir kiti, kupina optimizmo programa ir tikėjimo laisve dokumentas. 2009-aisiais minint knygos pasirodymo penkiasdešimtmetį, ji buvo perleista Lietuvoje, pratarmę jai tuomet parašė Leonidas Donskis. Jau tada kilo idėja išleisti liberalių debatų tęsinį, pateikiantį liberalių ir kitų ideologijų mąstytojų mintis apie liberalizmo transformacijas Lietuvoje per praėjusį laikotarpį. Savo įžvalgas apie nūdienos Lietuvą knygoje pristato šiandienos kultūriniai ir politiniai liberalai: Leonidas Donskis, Eugenijus Gentvilas, Egidijus Aleksandravičius, Darius Kuolys, Mykolas Drunga, Ramūnas Vilpišauskas, Gintautas Mažeikis. Straipsnių rinktinėje mintimis apie liberalus, jų idėjas ir mūsų laikotarpį dalinasi ir labiau konservatyvūs (Vladimiras Laučius, Andrius Navickas) ar kairei atstovaujantys (Rasa Baločkaitė) mąstytojai.

„Lietuviškojo liberalizmas II“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje įvyks vasario 24 dieną, penktadienį, 14 valandą, salėje 5.2. Jos pristatyme dalyvaus Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus, rinktinės bendraautoriai Eugenijus Gentvilas, Darius Kuolys bei Mykolas Drunga. Pristatymą moderuos Leonidas Donskis, sieksiantis, kad tiek rinktinės pristatymas, tiek jos skaitymas taptų tikra intelektualine švente visiems, besidomintiems liberalizmu ir lietuviška politine mintimi.  

Vilniaus knygų mugėje Leonidas Donskis tikisi surengti šventę ir meno bei kelionių mėgėjams – čia jis pristatys savo naują monografiją, knygą-albumą „Mažoji Europa: esteto žemėlapis“. Ši knyga – meno mylėtojo ir gurmano Leonido Donskio esė rinkinys, kuriame autorius keliauja po mažus, tačiau genialius menininkus suformavusius ir itin turtingą istoriją turinčius Belgijos, Nyderlandų, Ispanijos, Italijos, Skandinavijos miestus.

„Ši knyga gimė iš mano neblėstančios  meilės senajai renesansinei Nyderlandų ir barokinei flamandų bei olandų tapybai. Sykiu iš meilės mažiesiems istoriniams Europos miestams, kurie man visada atrodė tikras istorijos stebuklas. (...) Vienas stipriausių mano išgyvenimų vaikystėje – pirmą kartą pamatyti Jano ir Huberto van Eyckų, Anthonio van Dycko, Rembrandto ir Rubenso šedevrai. Vaikystėje mėgaudamasis šių iškilių kūrinių reprodukcijomis ilgėjausi jų originalų. Gal būtent dėl to vėliau įvykę susitikimai su jais buvo tokie svarbūs?“, - gilių asmeninių išgyvenimų įtakos knygos atsiradimui neslepia Leonidas Donskis. „Mažąją Europą“ puošia būtent tų meno kūrinių, kurie padarė tokią didelę įtaką jos autoriui, reprodukcijos.

Vasario 25-ąją 16 valandą, Vilniaus knygų mugėje, salėje 5.3, vyksiančiame „Mažosios Europos“ pristatyme dalyvaus LR Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, jos autorius Leonidas Donskis, o renginį moderuos VDU istorijos profesorius Egidijus Aleksandravičius, kuris prieš keletą metų ir pametėjo L. Donskiui idėją knygos pavadinimui. Tiesa, tuomet bičiuliai kūrė planus ne apie knygą, o apie naują televizijos laidą, kuri būtų orientuota tik į mažuosius Europos miestus, o ne į sostines ir metropolius. Laidos sukurti taip ir neteko, tačiau gimė to paties pavadinimo knyga.

Vilniaus knygų mugėje Leonidas Donskis nepamirš ir savo kaip Europos Parlamento nario pareigų: vasario 24 dieną, 16 valandą bendraus su mugės lankytojais Europos Parlamento informacijos biuro bei Europos Komisijos atstovybės stende, o 18 valandą dalyvaus Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje išleisto „Savanorystės gido“ pristatymui skirtoje Euroblogo diskusijoje „Savanorystė, vyresnių žmonių aktyvumas, kartų solidarumas“. Vasario 24 dieną 11 val. L. Donskis taip pat dalyvaus akademinėje leidykloje „Rodopi“ jo redaguojamos serijos  „On the Boundary of Two Worlds“ rėmuose išleistos Mindaugo Kvietkausko sudarytos rinktinės „Transitions of Lithuanian Postmodernism“ pristatyme, o 12 val. – žurnalo IQ rengiamame forume „Europos likimas: trys scenarijai – pesimistinis, realistinis ir optimistinis“ drauge su Ramūnu Vilpišausku bei Gitanu Nausėda. Vasario 25-ąją Leonidas Donskis daugiausia laiko skirs bendravimui su skaitytojais leidyklos „Versus aureus“ stende.Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@