RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Vasario 24, 2015
L. Donskis naujosios R. Zemkausko knygos pristatyme 
Vilniaus knygų mugės metu Leonidas Donskis dalyvavo Ryčio Zemkausko knygos „Tekstai keliaujantiems autobusais ir troleibusais“ pristatyme - diskusijoje „Tekstai kasdienybei. Žiniasklaida stabilioje visuomenėje“. Kviečiame žiūrėti diskusijos vaizdo įrašą. (Tęsti...)
Vasario 23, 2015
L. Donskis: Vakarų veiksmai yra sumodeliuoti pagal Maskvos scenarijų 
 
„Vienas dalykas yra aiškus – grėsmė iškilusi Ukrainos valstybei, bet ne ukrainiečių tautai. Ji tikrai gimsta mūsų akyse. Sakykite, ar daug yra Europos sostinių, kuriose žmonės eitų mirti už Europą? O Ukrainoje žmonės mirė už Europos idėją. Manau, tai tik įrodymas, kad mūsų akyse gimsta istorija“, – įsitikinęs filosofas prof. Leonidas Donskis. Su šia mintimi sutinka ir istorikas prof. Alfredas Bublauskas.
„Vienas dalykas yra aiškus – grėsmė iškilusi Ukrainos valstybei, bet ne ukrainiečių tautai. Ji tikrai gimsta mūsų akyse. Sakykite, ar daug yra Europos sostinių, kuriose žmonės eitų mirti už Europą? O Ukrainoje žmonės mirė už Europos idėją. Manau, tai tik įrodymas, kad mūsų akyse gimsta istorija“, – įsitikinęs filosofas prof. Leonidas Donskis. Su šia mintimi sutinka ir istorikas prof. Alfredas Bublauskas. (Tęsti...) Laidos įrašą žiūrėkite čia    
Vasario 19, 2015
Rytis Zemkauskas mėgsta detektyvus, Leonidas Donskis – nelabai 
Du atskiri pokalbiai. Dvi atsitiktinai susijungusios gijos. Mįslingai pasitikdami šių metų Vilniaus knygų mugę apie detektyvinio žanro daugialypiškumą kalbamės su profesoriumi, filosofu Leonidu Donskiu ir televizijos žurnalistu, rašytoju ir prodiuseriu Ryčiu Zemkausku. (Tęsti...)
Vasario 18, 2015
Vilniaus knygų mugė – centrinis įvykis L. Donskio darbo kalendoriuje 
Šį ketvirtadienį „Litexpo“ parodų rūmuose startuoja 16-oji Vilniaus knygų mugė. Leonidui Donskiui – tai be galo intensyvios, tačiau ne mažiau malonios dienos, kuomet jis ne tik pristatys naujas savo paties knygas, bet ir dalyvaus kitų autorių knygų sutiktuvėse, diskusijose, bendraus su skaitytojais ir semsis kūrybinės energijos visiems metams. Tad kur šiemetinės Knygų mugės metu galėsite sutikti Leonidą Donskį? (Tęsti...)
Vasario 14, 2015
Europarlamentaro duona nepamirštama 
Naujajame Europos Parlamente (EP) dirba tik penki buvusios kadencijos Lietuvos atstovai. Galima sakyti, kad tik vienintelis Leonidas Donskis grįžo į ankstesnes vėžes ir šiuo metu sėkmingai tęsia akademinę karjerą. Kiti buvę EP nariai pasuko skirtingais keliais: vieni mėgaujasi užtarnautu poilsiu, kiti puoselėja viltis vėl grįžti į aktyvią politiką. (Tęsti...)
Vasario 12, 2015
Leonidas Donskis. Kodėl tyliai aukojamas Tibetas? 
„Kinija švelnina savo poziciją Lietuvos atžvilgiu“ – tokias džiugias žinias Lietuvos verslui šią savaitę paskelbė didžioji dalis Lietuvos žiniasklaidos. Kaip teigiama pranešimuose, Kinijos „bausmės“ Lietuva susilaukė prieš pusantrų metų po Tibeto dvasinio lyderio, Nobelio Taikos premijos laureato Dalai Lamos vizito Lietuvoje, kur jį priėmė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o viešose paskaitose bei susitikimuose nepaliaudamas kalbėjo apie atjautą bei pasaulio žmonių tarpusavio priklausomybę. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Kovo 06, 2015
The Dilemmas of Freedom 
Zygmunt Bauman once wrote about human beings and their lives being rendered useless – reduced to throwaways by globalisation. No one needs or misses them; and when they disappear, the statistics, including various economic and security indicators, take a turn for the better. (Tęsti...)
Kovo 05, 2015
Russia’s Unholy War Against Its Best People 
On 27 February 2015, the noted Russian politician and spokesman on human rights and civil liberties Boris Nemtsov was assassinated in the city center of Moscow, in the Kremlin’s vicinity. Was the red line crossed this time by those who orchestrated and committed this cynical murder (provided there is any in this surrealist and diabolical political game)? Who was behind the crime that left Russia and the world in shock and dismay? And who was afraid of Boris Nemtsov? (Tęsti...)
Vasario 17, 2015
L. Donskis. T. Venclova. Tai dar ne Miunchenas, arba pranašystės Europai 
Siūlome ištrauką iš knygos „Optimizmo paieškos pesimizmo amžiuje: Rytų Europos nuojautos ir pranašystės (Leonido Donskio ir Tomo Venclovos dialogai). (Tęsti...)
Vasario 05, 2015
How did a Political Prisoner Turn into a Politician? 
Mikhail Khodorkovsky hardly needs an introduction. No aspect of his biography and activity would exhaust his personality. A tycoon in Russia at the time when it was still regarded if not as a friend, then at least as a reliable partner, a person of difficult choices, and a living promise of yet another Russia, Mikhail Khodorkovsky has become an emblematic figure in present Russia when he was accused of tax evasion (a standard case in an authoritarian state practicing political persecution and selective justice both masquerading as the struggle against corruption) and confined to prison for ten years. (Tęsti...)
Vasario 05, 2015
Arvydo Šliogerio tyla 
Vienas iškiliausių šalies filosofų Arvydas Šliogeris šiuo metu, jau sulaukęs 70-ojo gimtadienio, tarsi pritilęs, bet jo tekstai tebėra iššūkis Lietuvos filosofijai. Tas iššūkis neturėtų būti suprastas paraidžiui. Tai anaiptol ne atmetimas ar nusigręžimas nuo jos. Iššūkis nebūtinai reiškia grėsmę arba išorinę tavosios veikos ir egzistencijos reviziją. (Tęsti...)
Sausio 27, 2015
The Misery of Putinism 
Working on my new book of an interpretive vocabulary of politics – a blend of political humor, satire, and my own experience in European politics – I revisited many Soviet clichés, pearls of propaganda, and poisonous darts of demagoguery (all of them alive and well in present Russia). Some of them lead us straight back to the root of the matter. For instance, one of famous Vladimir Lenin’s revolutionary slogans reads: “Communism is Soviet power plus electrification of the whole country!” (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@