RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Rugsėjo 24, 2016
Atsisveikinimas su Leonidu Donskiu 
Atsisveikinimas su prof. Leonidu Donskiu vyks Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Atsisveikinti bus galima: Rugsėjo 23 d., penktadienį, 11:00 - 21:00 val.
Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 9:00 - 13:00 val.
Urna išnešama šeštadienį, 13 val. Laidojimo ceremonija vyks Petrašiūnų kapinėse, Kaune. Su prof. Leonidu Donskiu atsisveikiname gėlės žiedu.
Rugsėjo 22, 2016
Krzysztof Czyzewski. Leonidas Donskis - atsisveikinimas 
Kaip gi taip? Tą akimirką, Vilniaus oro uoste, iš pat ryto, tarp Šetenių ir Peterburgo, tą trečiadienį, rugsėjo 21-ąją, kai pasaulis šventė Juoko ordino dieną, kai bažnyčiose žmonės vienijosi maldoje už Taiką, tą pačią dieną, kai išėjo Vergilijus, o Vėliučionyse prie Vilniaus mirties komando nužudė 1159 kaimynų žydų… (Tęsti...)
Rugsėjo 22, 2016
Valachijos universitete L. Donskio vardu bus pavadinta biblioteka 
Lietuvos ambasadą Bukarešte pasiekė Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos pirmininko, Tirgovištės miesto Valachijos universiteto profesoriaus Silviu Miloiu laiškas, kuriame reiškiama užuojauta dėl profesoriaus Leonido Donskio netekties ir pranešama apie sprendimą Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių biblioteką bei Baltijos studijų skyrių Tirgovištės miesto Valachijos universitete pavadinti Leonido Donskio vardu. (Tęsti...)
Rugsėjo 21, 2016
Paulius Gritėnas: Filosofo mirtis 
Diena po dienos, vienišas ant kalvos, žmogus su kvailu šypsniu stovi nejudėdamas... Tai bitlų dainos „Fool on the Hill“ pirmosios eilutės. Pirmosios eilutės, lydimos lyriškos melodijos, nuostabiai perteikiančios filosofo santykį su pasauliu. Jo pradžią ir pabaigą. (Tęsti...)
Rugsėjo 21, 2016
Simona Lipštaitė: Leonidas Donskis. Lietuvos netektis Europoje 
Dar niekada mane šiuo metu glaudžiantis Londonas neatrodė taip toli nuo Lietuvos. Ryte iš miegų pažadino nesuvokiama žinia, žinia, kuri, kaip sakė G.Nausėda, išmušanti pagrindą iš po kojų. Išmušanti ne tik asmenine prasme. (Tęsti...)  
Rugsėjo 21, 2016
K. Sabaliauskaitė. In Memoriam Leonidui 
Leonido Donskio staigi netektis man – asmeninė, viena iš tų, po kurių sieloje lieka randai. Ne iš karto galėjau prisėsti ką nors parašyti – tai viena tų dienų, kai žodžiai bejėgiai. (Tęsti...)  
PUBLIKACIJOS
Rugsėjo 19, 2016
Ar mūsų laukia Vengrijos ir Lenkijos scenarijus? 
Kodėl Višegrado šalys taip pasikeitė tapdamos ES problema, sykiu ir pačios persiimdamos ES atžvilgiu mažų mažiausiai dvilype retorika? Kuo jos nusivylė Europos klube? Ko jos ten ieškojo ir nerado? O gal jos paprasčiausiai negali pabėgti nuo pačių savęs, savo traumų, įtampų ir problemų? (Tęsti...)  
Rugsėjo 12, 2016
Nemylima Europos Sąjunga 
Neseniai Tomas Venclova man išsakė svarbią mintį. XX a. istorija parodė, kad liberalizmas ir juo pagrįsta socialinė ir moralinė tvarka masių nebeįkvepia. Šiandien pasaulyje vyksta didžiulio masto liberalizmo krizė – deja, visų pirma Europoje ir JAV, t.y. savo istorinėse citadelėse. (Tęsti...)
Rugsėjo 09, 2016
Death of Utopia 
Niccolò Machiavelli, the quint-centenary of whose Discourses on Livy will be celebrated in 2017 as a great event in European history of political ideas (the treatise was written around 1517) is regarded as one of the founding fathers of modern political thought, and rightly so. (Tęsti...)
Rugsėjo 09, 2016
Kur mūsų politikos žvaigždės? 
Ar Lietuvoje yra talentingų politikų, kuriais šalis galėtų didžiuotis? Ar Vytautas Landsbergis yra vienintelis Lietuvos politikas, iš tikrųjų žinomas ir gerbiamas pasaulyje, kaip neretai daugelis mano? Ar esama rezervų, kurie leistų tikėtis naujų ryškesnių politikos figūrų? (Tęsti....)
Rugsėjo 05, 2016
Utopijos metai 
Šiemet sukanka 500 metų vienam iš paslaptingiausių kūrinių Europos literatūros ir filosofijos istorijoje – Thomo More’o „Utopijai“. Ji buvo išleista Londone 1516 m. Parašyta lotynų kalba, po More’o mirties ji buvo išversta į anglų kalbą. (Tęsti...)
Rugpjūčio 31, 2016
Politiniai portretai - užsklanda 
Malonieji skaitytojai neabejotinai pastebėjo, kad dalis mano tapomų politinių portretų pagrįsti tiesioginiu stebėjimu ir betarpiška patirtimi, kiti gi veikiau dedukcijos padiktuotų ir išprotautų apibendrinimų vaisius. Ne viską įmanoma tiesiogiai stebėti, kartais kalbų ir interviu analizė apie politiką gali pasakyti daugiau, nei tiesioginis susidūrimas. (Tęsti...)
Paieška

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@