RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Balandžio 29, 2016
Leonido Donskio paskaita apie Renesanso kūrėjus (video) 
Balandžio 25 d. VDU mažojoje salėje  vyko vieša VDU prof. Leonido Donskio paskaita „Mūsų amžininkai, palikę mus prieš 400 metų: Viljamas Šekspyras ir Migelis de Servantesas“. Paskaitos metu prof. Leonidas Donskis aptarė anglų ir ispanų amžininkų darbus ir jų reikšmę dabartinei visuomenei.  Kaip vieną iš svarbiausių šių kūrėjų originalumo požymių profesorius įvardijo jų tekstų ir pjesių aktualumą visais laikais. (Tęsti...)
Balandžio 14, 2016
VDU pradės veikti Academia Cum Laude (video) 
Vytauto Didžiojo universitete įkurta ir rudenį pradės veikti „Academia Cum Laude“ – unikali individualių studijų sistema, kuri sujungs dviejų geriausių pasaulio universitetų, Kembridžo ir Harvardo, studijų modelius ir leis studentams patiems pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant arba gilinant savo žinias. (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
 L. Donskis apie Kauno galimybes tapti Europos kultūros sostine (video) 
   „7 Kauno dienų“ projekte  „STOP juosta“ Leonidas Donskis pasakoja apie KEKS - Kauno bandymą 2022 metais tapti Europos kultūros sostine. Žiūrėkite čia
Balandžio 01, 2016
Dirbtinis intelektas: gąsdintis ar didžiuotis? (video) 
Leonido Donskio ir Stepono Dielauto mintys apie dirbtinį intelektą LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“. Skaitykite ar žiūrėkite čia
Kovo 23, 2016
L. Donskis apie teroro aktus Briuselyje (video) 
Leonido Donskio ir prof. Vytauto Landsbergio įžvalgos apie terorą Briuselyje LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“. Skaitykite ar žiūrėkite čia
Kovo 21, 2016
Leonidas Donskis laidoje „Užkulisiai per „Penki TV“ (video) 
Kūrybiško gyvenimo būdo žurnale „Užkulisiai“ – pokalbis su Leonidu Donskiu jo asmeninės bibliotekos fone.
Jūsų dėmesiui –  savianalizės ir asmenybės raidos istorija. Žiūrėkite čia
PUBLIKACIJOS
Gegužės 02, 2016
Profesija: dėstytojas 
Šio teksto pavadinimas negali jūsų suklaidinti – taip, tai užuomina į Michelangelo Antonionio filmo „Professione: reporter“ (angliškoji pavadinimo versija – „Keleivis“, 1975) pavadinimą. Jis gimė iš pavadinimo knygos, kurią laikau nuostabiu akademiniu romanu – Johno Williamso romano „Stouneris“. (Tęsti...)
Balandžio 25, 2016
Valia siekti Vilio 
Teneapstulbs malonūs skaitytojai, išvydę tokį mano teksto pavadinimą. Anglų kalba jis skambėtų kaip kalambūras: „the Will to Will” („valia siekti valios“, arba „valia siekti Vilio/Willio“). Vienas iš pačių garsiausių pasaulyje šekspyrologų Stephenas Greenblattas yra parašęs knygą „Will in the World“, kurią galima versti ir kaip „Willis pasaulyje“, ir kaip „Valia pasaulyje“. (Tęsti...)
Balandžio 18, 2016
Didysis ir mažasis blogis 
Ubi malum? Kur yra blogis? Tai Šv. Augustino klausimas jo „Išpažinimuose“. Jaunystėje pats perėjęs manichėjizmo įtikėjimą blogiu, kaip savarankiška tikrove, nepriklausomai ir paraleliai egzistuojančia šalia gėrio, vienas iš Bažnyčios Tėvų vėliau išpažįsta savo klystkelius ir iš naujo apibrėžia blogį. Krikščionybei blogis tampa tiesiog nepakankamu arba pasiklydusiu gėriu. (Tęsti...)
Balandžio 11, 2016
Niekšybės banalybė ir gelmė 
Kaip galima imti ir paneigti tai, ką darei daug metų, su kuo tave sieja tavo kolegos ir gerbėjai? Kaip vienu mostu imti ir nubraukti viską, ką buvo galima pasakyti apie tave? Žodžiu, kaip atsitinka taip, kad, kaip pasakė rusų rašytojas Levas Rubinšteinas, imi ir susigadini būsimą savo nekrologą? (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
Du genijai 
Du Europos literatūros genijai, be kurių ji neįsivaizduojama, mirė prieš 400 metų ir beveik tą pačią dieną. Jų išėjimą anapilin skyrė tik viena diena. Balandžio 22 d. mirė Miguelis de Cervantesas (1547–1616 m.). Balandžio 23 d. – Williamas Shakespeare’as (1564–1616 m.). (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
Genijaus mirtis 
Kovo 24 d. mirė futbolo genijus – Hendrikas Johannesas Cruijffas, labiau žinomas pasaulyje kaip Johanas Cruyffas (1947-2016). Ballon d’Or (Aukso kamuolį) 1971, 1973 ir 1974 m. laimėjęs olandų puolėjas buvo pramintas Olandų Meistru, darant užuominą į XVII a. olandų Aukso amžiaus tapytojus. Ar būta kokio nors ryšio tarp Johanneso Vermeerio ir Johanneso Cruyffo? Taip, būta. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@