RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Spalio 01, 2015
L. Donskis apie V. Putino veiksmus Sirijoje: beprotiškos ambicijos ir pokeris blefuojant (video) 
Rusija bando griežti pirmuoju smuiku kare Sirijoje, rengdama oro atakas prieš įtaką prarandančio Sirijos prezidento Basharo al-Assado priešus. Kaip Rusijos įsitraukimas į karą keičia padėtį tarptautinėje politikoje? Ar Rusija, besiimdama prieštaringos lyderystės Sirijos kare, gali tokiu būdu spausti Vakarus, kad jie atšauktų sankcijas Rusijai? Ko dar galima laukti iš Vladimiro Putino? Apie tai – pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Leonidu Donskiu ir savaitraščio „Veidas“ vyriausiuoju redaktoriumi Rimvydu Valatka. (Tęsti...)
Rugsėjo 14, 2015
L. Donskis: Mokslininkas – profesija ar pašaukimas? (video) 
VDU profesoriaus Leonido Donskio atvira paskaita „Mokslininkas – profesija ar pašaukimas? Mokslininkų bendrystės prasmė“, davusi pradžią gyvai diskusijai apie jaunųjų mokslininkų padėtį ir siekius universitete. Vaizdo įrašas čia
Rugsėjo 12, 2015
L. Donskis: noras į žmogų prikimšti informacijos tapo juokingas iki grotesko (audio) 
Nėra jokios sensacijos, kai mes kalbame apie tai, kad švietimas yra viena didžiųjų XXI a. problemų, kaip ir skurdas, migracija, sienų apsauga, solidarumas, bendradarbiavimas. Švietimas yra be galo svarbus, nes pasaulyje labai aiškiai suprasta, kad išsilavinę žmonės yra ne šiaip sau ekonominė arba gamybinė jėga – jie, visų pirma, yra solidarūs žmonės, platesnio akiračio, platesnio horizonto, kurie gali suvokti gana sudėtingas mūsų pasaulio realijas. (Tęsti...) Komentaro įrašo nuo 53 min. 40 s. klausykite čia
Rugpjūčio 31, 2015
Экс-депутат Европарламента: НАТО послал Кремлю четкий меседж: Не троньте Балтию, иначе получите совсем другой сценарий 
Настоящий сценарий Кремля – привести Украину к гражданской войне – потерпел полное фиаско, убежден литовский политолог и бывший депутат Европарламента Леонидас Донскиc. В интервью изданию "ГОРДОН" он рассказал, почему вооруженный конфликт не сможет остановить интеграцию Украины в Европейский союз. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Spalio 05, 2015
Karas jau buvo 
Mes laukiame karo. Po Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos ir aneksijos sekė beprotiška nacistinė Vladimiro Putino 2014 m. kovo 18-osios kalba Kremliuje, kuri kone žodis žodin atkartojo Adolfo Hitlerio Sudetų kalbą, pasakytą 1938 m. Viskas ten buvo pakartota papunkčiui – „išsklaidytos tautos“, „rusiškojo pasaulio“ (t.y. Trečiojo Reicho modifikacijos), istorinių rusų žemių atkovojimo ir surinkimo idėja, „nacionališdavikų“ grėsmė. Visos šios nacizmo ideologemos sukrėtė pasaulį, o mus privertė susigūžti ir laukti hibridinio karo Baltijos šalyse. Tęsti...
Rugsėjo 24, 2015
Globalios Lietuvos pirmeiviai 
Naujojo istorizmo pradininkas literatūros teorijoje ir kultūros istorijoje, amerikiečių šekspyrologas Stephenas Greenblattas (g. 1943 m.) kartą taip man užrašė savo knygą – „Nuo vieno lietuvio kitam lietuviui“. Žinojau, kad S. Greenblattas turi šaknų Lietuvoje, nes jo seneliai iš mamos pusės kilę iš Vilniaus. Ir vis dėlto man buvo netikėta jo mintis, kad du litvakai gali vienas kitam skirti knygas tai laikydami lietuvybės apraiška. Kokios lietuvybės? (Tęsti...)
Rugsėjo 07, 2015
The Devil as the Loss of Empathy 
The Devil in politics is not a fantasy. Its existence is manifested in many ways. One is the subversion and destruction of a universal social and moral order. Another is the loss of memory and empathy towards others, resulting in mass psychosis. (Tęsti...)
Rugpjūčio 18, 2015
Populiaru – išdrįsk bijoti! 
1960 metais žymus vokiečių žurnalistas ir technikos filosofas G.Andersas rašė: „Nebijok būti išsigandęs, išdrįsk bijoti. Ir turėk drąsos gąsdinti kitus. Skleisk tarp savo artimųjų tokią baimę, kuri nenusileistų tavo paties baimei.“ (Tęsti...)
Rugpjūčio 17, 2015
“I have no shame or conscience, therefore my conscience doesn’t bother me” 
Zygmunt Bauman has developed the theory of the adiaphorization of consciousness. During times of upheaval and at critical historical junctures or intense social change, people lose some of their sensitivity and refuse to apply the ethical perspective to other people. They simply eliminate the ethical relationship with others. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@