RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Liepos 21, 2015
L. Donskio knygos „Užmaršties amžiaus siužetai“ recenzija 
Istorikas profesorius Egidijus Aleksandravičius prieš penkerius metus knygoje „Išblukęs žodynas“ teigė, kad Lietuvoje daugelis esminių, stiprią prasmę anksčiau turėjusių žodžių nuvertėjo ir jais jau nepasakoma tai, kas dar Nepriklausomybės pradžioje buvo svarbu daugeliui mūsų. Tokių žodžių pavyzdžiai galėtų būti „moralė“, „etika“, „sąžinė“, „teisingumas“ ir t. t. Dabar šie žodžiai, jau dažnai niekaip nesusiję su realiu turiniu, virto „pamėklėmis“ arba simuliakrais. (Tęsti...)
Liepos 15, 2015
L. Donskis: kiek Lietuvai reikia rusų, žydų, romų, narkomanų? 
 
„Racionalioje, laimės visuomenėje, mirtis tapo stigma, savotiška gėda. Pasenti gėda, būti nejaunam ir negražiam – gėda, susirgti mirtina liga – taip pat gėda, neduok Dieve. O jeigu taip atsitinka, tuomet reikia žmogų nugrūsti kaip įmanoma toliau nuo „sveikos, normalios“ visuomenės“, – sako prof. Leonidas Donskis. – „Prisipažinkime: juk daugumai taip patogiau, paprasčiau, maloniau, nes mes norime, kad gyvenimo centre būtų garsenybės, nuolat besišypsantys veidai, sporto čempionai, sėkmės žmonės – visi gražūs, sveiki. O va tie, problemiški – sergantieji, atlikusieji bausmę – iškrinta iš šio socialinio konteksto.“
„Racionalioje, laimės visuomenėje, mirtis tapo stigma, savotiška gėda. Pasenti gėda, būti nejaunam ir negražiam – gėda, susirgti mirtina liga – taip pat gėda, neduok Dieve. O jeigu taip atsitinka, tuomet reikia žmogų nugrūsti kaip įmanoma toliau nuo „sveikos, normalios“ visuomenės“, – sako prof. Leonidas Donskis. – „Prisipažinkime: juk daugumai taip patogiau, paprasčiau, maloniau, nes mes norime, kad gyvenimo centre būtų garsenybės, nuolat besišypsantys veidai, sporto čempionai, sėkmės žmonės – visi gražūs, sveiki. O va tie, problemiški – sergantieji, atlikusieji bausmę – iškrinta iš šio socialinio konteksto.“ (Tęsti...)  
Liepos 06, 2015
L. Donskis: esu įsimylėjęs Vilnių tiesiog už jo grožį (audio) 
Vilniuje dera dvi laisvės srovės – barokas ir džiazas, mano filosofas profesorius Leonidas Donskis. „Jeigu man reikėtų pasakyti, ką girdžiu Vilniuje, pasakyčiau, kad girdžiu visiškai fantastišką dermę barokinio miesto, labai gražaus itališko barokinio miesto, reto grožio miesto. Iš tikro esu įsimylėjęs Vilnių tiesiog už jo grožį. Jis be galo gražus miestas. Ir tai yra džiazo, labai modernios muzikos, miestas“, – įsitikinęs prof. L. Donskis. (Tęsti...)
Liepos 06, 2015
L. Donskis apdovanotas už nuopelnus Lietuvai 
Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 27 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanotas filosofas, idėjų istorikas, aktyvus žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas Leonidas Donskis. (Tęsti...)
Birželio 17, 2015
Shakespeare’s Politics 
Inside the vast new auditorium at the European Solidarity Centre in Gdansk, Leonidas Donskis fizzes with excitement. Having recently finished five years of service as a Member of the European Parliament, he is promoting his new book and revelling in the exchange of ideas about Europe and its neighbours. His topic is literature, or rather the ideas that literature wrestles with and conveys. “Few political scientists predicted the horrors of the twentieth century,” he declares. But then comes a list of those who did understand what humanity was capable of, such as Zamyatin, Orwell, and Machiavelli. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Liepos 14, 2015
Lietuviai ilgisi karalystės 
Šiemet švęsdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną galėjome susimąstyti apie Mindaugo epochą. Juk tai 1200–1263 metai, arba „Magna Charta Libertatum“ epocha. 1215 m. birželio 15 d. Anglijoje pasirodęs teisinis dokumentas pirmą kartą žmonijos istorijoje prabilo apie asmens laisvės apsaugą nuo despoto. (Tęsti...)
Liepos 09, 2015
Mirtis ir mergaitė 
Kas buvo Danijilas Charmsas? Jo būta vieno paslaptingiausių ir keisčiausių rusų rašytojų, kurio poetikos ir filosofijos neatpažino ir neiššifravo net juo besižavintys. Autorius rašė tragiškus dalykus, o iš jo kūrinių juokėsi – it iš to niekieno nesuprasto klubinio komiko (t. y. vadinamojo stand-up comedian) Andy Kaufmano, apie kurį Milošas Formanas sukūrė sukrečiančią, bet už kitus jo filmus mažiau rezonansinę juostą „Žmogus mėnulyje“ (Man on the Moon). Jis buvo tragikas, tik pasaulis, aiman, to nesuprato ir palaikė jį komiku. (Tęsti...)
Birželio 25, 2015
V. Kavolio atsaja ir ištikimybė 
Kartą garsusis išeivijos sociologas Vytautas Kavolis man prisipažino, kad klausantis ir skaitant, kokia kalba tarpusavyje diskutuoja ir santykius aiškinasi lietuvių šviesuomenė, jį apima neviltis. Geriau jau niekada, sakė jis, Vakarų akademinė publika jos neišgirstų ir nesužinotų. (Beje, panašius žodžius apie lietuviškas žodines orgijas ir batalijas man yra sakęs Tomas Venclova.) Kažkas įvyko Lietuvos viešojo kalbėjimo sferoje, tik mes to ėmėme ir nepastebėjome. Arba valingai nusprendėme nepastebėti. (Tęsti...)
Birželio 23, 2015
Ko aš dabar labiausiai bijau? 
Nūdienos visuomenė yra ne tik rizikos ir nesaugumo, bet ir baimės visuomenė. Negana to, ta baimė yra organizuota ir palaikoma kaip tam tikro rinkos režimo dalis. (Tęsti...)
Birželio 02, 2015
O kas išmokys mokytojus? 
I.Ilfo ir J.Petrovo satyriniame romane „Aukso veršis“ sukčius Michailas Samuelevičius Panikovskis likimo broliui (kitam leitenanto Šmito sūnui) Šurai Balaganovui pasakoja apie savo praeitį. Jis atkakliai įtikinėja Šurą važiuoti į Kijevą ir paklausti, kas buvo Panikovskis iki revoliucijos. (Tęsti...)
Gegužės 12, 2015
The Second Birth of Europe 
The year 2015 marks the 70th anniversary of the end of the Second World War. Therefore, it invites a closer look at postwar Europe and its brief assessment. What happened to Europe then? Historically and politically speaking, Europe changed beyond recognition. For centuries, war was as unavoidable in the old continent as clashes over faith and (dis)loyalty to the king or the queen. After WWII, it became obvious that peace came as a new political identity of Europe.This was the second birth of Europe. Needless to say, this applied for a long time exclusively for Western Europe. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@