RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Balandžio 16, 2015
ISM Forumas ir L. Donskis kviečia į susitikimą su Tomu Venclova 
Balandžio 20 d. ISM Forume su iškiliu lietuvių poetu, vertėju, eseistu, politiniu mąstytoju ir Yale‘o universiteto (JAV) profesoriumi Tomu Venclova bus svarstomi Lietuvos politikos, visuomenės gyvenimo, socialinės kaitos, tarptautinės situacijos ir naujųjų grėsmių klausimai.

 
Vienas iš pagrindinių klausimų šiame forume, kurį ves ISM profesorius ir mokslo prorektorius Leonidas Donskis, bus demokratijos būklė ir Lietuvos pilietinė branda XXI amžiaus pasaulyje.  
 
Taip pat Tomas Venclova dalinsis mintimis apie Rusiją, jos disidentus ir dabartinę politinę klasę, galiausiai - apie grėsmes ir galimybes, kurios kyla Rytų ir Vidurio Europos šalims mūsų laikotarpiu.  
 
ISM Forumas- tai intelektualių diskusijų platforma, kurią meistriškai moderuoja  Lietuvos filosofas, eseistas, kultūros kritikas, idėjų istorikas, žymus mokslo ir visuomenės veikėjas, ISM Vadybos ir ekonomikos mokslo prorektorius prof. Leonidas Donskis.
 
 
 
Balandžio 20 d., pirmadienis, 17:30 val.
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas (Arklių g. 18, Vilnius)
Inovatorių bazė
(Tęsti...)
Kovo 23, 2015
L. Donskis: Anglijos rinktinė yra legendinė, o klubinis futbolas – geriausias pasaulyje 
Kovo 27-tą laukia neeilinis įvykis mūsų futbolo istorijoje – Lietuvos futbolo rinktinės dvikova su futbolo tėvynės Anglijos atstovais. Filosofas, visuomenės veikėjas Leonidas Donskis mano, kad dvikova legendiniame stadione su legendine komanda - puiki galimybė susitelkti lietuvių bendruomenei Jungtinėje Karalystėje. (Tęsti...)
Kovo 23, 2015
L. Donskis apie „Pabėgimas iš Rygos“: Rekomenduočiau jį visiems jauniesiems filosofams 
„Pabėgimas iš Rygos“ („Escaping Riga“) yra vienas neįprasčiausių šių metų „Kino pavasario“ filmų. Jis atrodo kaip vakarietiška senojo, juodai balto kino klasika, bet sukurtas mūsų dienomis, o jo režisierius Davis Simanis yra latvis. Tarp tų, kuriems filmas paliko šviesų įspūdį – ir filosofas, profesorius Leonidas Donskis. Abu filmo herojai jam puikiai pažįstami. Panašias istorijas jis yra aprašęs ir savojoje knygoje „99 Baltijos istorijos“. (Tęsti...)
Kovo 18, 2015
Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje: FIFA renkasi ne moralę, o pinigus 
asaulio futbolo bendruomenė, FIFA turėtų boikotuoti 2018-aisias Rusijoje vyksiantį Pasaulio futbolo čempionatą: Ukrainoje kariaujanti Rusija joje įvykusį čempionatą traktuotų kaip savo idėjinę pergalę, parodytų, kad nesutarimai su Vakarais dėl Ukrainos yra nereikšmingi. Taip LRT.lt sako filosofas Leonidas Donskis.
Vasario 24, 2015
L. Donskis naujosios R. Zemkausko knygos pristatyme 
Vilniaus knygų mugės metu Leonidas Donskis dalyvavo Ryčio Zemkausko knygos „Tekstai keliaujantiems autobusais ir troleibusais“ pristatyme - diskusijoje „Tekstai kasdienybei. Žiniasklaida stabilioje visuomenėje“. Kviečiame žiūrėti diskusijos vaizdo įrašą. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Balandžio 02, 2015
Kieno kraujas raudonesnis? 
Skausmas yra mūsų kasdienybės dalis. Bet kai kada jis tampa greitai prabėgančiu epizodu, o kartais virsta mūsų pačių gyvenimo drama ir prašosi klausimo – kodėl? (Tęsti...)
Kovo 06, 2015
The Dilemmas of Freedom 
Zygmunt Bauman once wrote about human beings and their lives being rendered useless – reduced to throwaways by globalisation. No one needs or misses them; and when they disappear, the statistics, including various economic and security indicators, take a turn for the better. (Tęsti...)
Kovo 05, 2015
Russia’s Unholy War Against Its Best People 
On 27 February 2015, the noted Russian politician and spokesman on human rights and civil liberties Boris Nemtsov was assassinated in the city center of Moscow, in the Kremlin’s vicinity. Was the red line crossed this time by those who orchestrated and committed this cynical murder (provided there is any in this surrealist and diabolical political game)? Who was behind the crime that left Russia and the world in shock and dismay? And who was afraid of Boris Nemtsov? (Tęsti...)
Vasario 17, 2015
L. Donskis. T. Venclova. Tai dar ne Miunchenas, arba pranašystės Europai 
Siūlome ištrauką iš knygos „Optimizmo paieškos pesimizmo amžiuje: Rytų Europos nuojautos ir pranašystės (Leonido Donskio ir Tomo Venclovos dialogai). (Tęsti...)
Vasario 05, 2015
How did a Political Prisoner Turn into a Politician? 
Mikhail Khodorkovsky hardly needs an introduction. No aspect of his biography and activity would exhaust his personality. A tycoon in Russia at the time when it was still regarded if not as a friend, then at least as a reliable partner, a person of difficult choices, and a living promise of yet another Russia, Mikhail Khodorkovsky has become an emblematic figure in present Russia when he was accused of tax evasion (a standard case in an authoritarian state practicing political persecution and selective justice both masquerading as the struggle against corruption) and confined to prison for ten years. (Tęsti...)
Vasario 05, 2015
Arvydo Šliogerio tyla 
Vienas iškiliausių šalies filosofų Arvydas Šliogeris šiuo metu, jau sulaukęs 70-ojo gimtadienio, tarsi pritilęs, bet jo tekstai tebėra iššūkis Lietuvos filosofijai. Tas iššūkis neturėtų būti suprastas paraidžiui. Tai anaiptol ne atmetimas ar nusigręžimas nuo jos. Iššūkis nebūtinai reiškia grėsmę arba išorinę tavosios veikos ir egzistencijos reviziją. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@