RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Liepos 25, 2016
Ramūnas Čičelis: mąstymo pločiai ir gyliai (knygų apžvalga) (audio) 
Literatūros kritikas Ramūnas Čičelis LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ pristato dvi knygas: Leonido Donskio – „Didžioji Europa: esė apie Europos sielą“ ir Andriaus Bielskio – „Nešventas sakramentas: ideologija, tikėjimas ir išlaisvinimo politika“. (Tęsti...) Galite klausytis ir laidos įrašo nuo 32 minutės. 
Liepos 19, 2016
Diskusija „Kokio (ne)reikia universiteto Lietuvai?“ (video) 
Apskrito stalo diskusijų ciklas „Ateities universitetas: kokio (ne)reikia universiteto Lietuvai?“ yra VDU iniciatyva, siekianti atkreipti akademinio ir verslo sektoriaus, sprendimų priėmėjų dėmesį į susiklosčiusią aukštojo mokslo situaciją Lietuvoje ir identifikuoti problemas bei surasti efektyvius sprendimus universitetinio sektoriaus padėčiai gerinti. (Tęsti...)
Liepos 18, 2016
Ни слова от первого лица 
По существу, каждый фрагмент в этой небольшой книге (размером нередко в одно предложение) – неразвернутый философский, еще точнее – антропологический трактат. (Tęsti...)
Liepos 14, 2016
Rūpintis reikia ne tik kariuomene: į švietimą Lietuvoje težiūrima kaip į išlaidas 
„Kariuomene susirūpino visi – ir močiutės kaime, ir profesoriai Vilniuje – po Krymo ir Donbaso, kai pamatė, ką reiškia jos neturėti. Reikia suvokti, kad ir universitetai Lietuvoje yra tokia pati, jei ne rimtesnė problema. Seimo mokslo cenzas vis krenta, o viešojoje erdvėje trūksta žmonių, kurie galėtų artikuliuoti problemas, ištiestų tiltą tarp žinančių ir nežinančių“, – pirmoje VDU ciklo apie ateities universitetą diskusijoje akcentavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas Rimvydas Valatka. (Tęsti...)
Birželio 21, 2016
Leonidas Donskis „Kino knygos“ mokiniams: „Šekspyrą skaitys ir po 200 metų“ 
Minint 400-ąsias Šekspyro mirties metines profesorius Leonidas Donskis Vilniuje surengė netikėtą paskaitą: susitikęs su kino edukacijos projekto „Kino knyga“ mokiniais jis diskutavo apie kultinio dramaturgo įtaką kine. (Tęsti...)  
Gegužės 10, 2016
Leonidas Donskis vadovaus VDU „Academia Cum Laude“ 
Nuo rudens VDU pradėsiančiai veikti „Academia Cum Laude“ vadovaus filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis. Unikali individualių studijų sistema motyvuotiems studentams leis rinktis dalykus laisvųjų menų (lot. artes liberales) principu ir visų studijų metu dirbti su pasirinktu profesionalu, aukščiausio lygio mokslininku ar pripažintu menininku. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Liepos 25, 2016
Politiniai portretai 
Seniai turėjau užmačių imti ir paškicuoti politinės psichologijos ir politinės antropologijos srityse. Žmogaus santykis su savimi, kitais, pasauliu, jo elgesio ir asmenybės pokyčiai patekus į politiką – visa tai, prisipažinsiu, jau daug metų mane nepaprastai intriguoja ir domina. Siūlau politinių portretų ciklą. (Tęsti...)
Liepos 19, 2016
Ar terorizmas bus nugalėtas? 
Po Nicos tragedijos Prancūzija dar kartą tapo Europą krečiančios nesaugumo ir neprognozuojamo smurto dramos epicentru. Atakai buvo pasirinkta liepos 14 d. – moderniosios Prancūzijos, jos respublikos, ir viso didžiojo prancūziškojo projekto simbolinė data. (Tęsti...)
Liepos 18, 2016
Didysis Fortūnos kareivių ir jų valios išmėginimas 
Baigėsi 2016 m. Europos futbolo čempionatas. Žmonės juo gyveno, juo kvėpavo, džiaugėsi ir liūdėjo. Jis baigėsi – ir viskas užmiršta. Tokia jau karnavalinė futbolo prigimtis – po nakties lieka tik šėlsmo pėdsakai, tuštuma ir liūdesys. It nurenkama kino studijos filmavimo aikštelė Federico Fellinio „8 ½“. (Tęsti...)
Liepos 15, 2016
Isaac Bashevis Singer: Devil in Eastern Europe 
Was the God s on the side of the poor and innocent, or did he side with evil due to being totally neutral and impartial to all of his creations? This was the central theological and philosophical issue for the Nobel Prize winning Jewish writer Isaac Bashevis Singer (1902-1991) – a major Eastern/Central European author who passed away twenty-five years ago. (Tęsti...)
Liepos 11, 2016
Apie saugumą – atvirai 
Ką tik Lietuva ir kitos dvi Baltijos valstybės gavo, ko taip laukė ir tikėjosi iš NATO ir visų Vakarų aljanso strateginių struktūrų – ne tik saugumo garantijas, bet ir įrodymą, kad jos yra realios, o ne nominalios NATO narės. Nuo šiol mus dvišalių atgrasymo susitarimų pagrindu saugos ne tik JAV karių kuopa, bet ir tarptautinis NATO batalionas, kuriam vadovaus Vokietija ir kuriame bus Beniliukso, Norvegijos ir Prancūzijos karių. (Tęsti...)
Liepos 10, 2016
Kodėl nusiviliame politikais? 
Iš kur atsiranda tas kartėlio ir nusivylimo jausmas, kai politikai ir politinės partijos iškrečia ką nors nemalonaus? Kodėl Liberalų sąjūdžiui patyrus moralinį fiasko ir sukėlus skandalą daugelį žmonių apniko jausmas, kad niekuo nebegalima pasitikėti politikoje, išskyrus partinius naujadarus ir dar nieko nenuveikusius (vadinasi, ir nespėjusius susikompromituoti) politikus? (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@