RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Liepos 25, 2016
Ramūnas Čičelis: mąstymo pločiai ir gyliai (knygų apžvalga) (audio) 
Literatūros kritikas Ramūnas Čičelis LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ pristato dvi knygas: Leonido Donskio – „Didžioji Europa: esė apie Europos sielą“ ir Andriaus Bielskio – „Nešventas sakramentas: ideologija, tikėjimas ir išlaisvinimo politika“. (Tęsti...) Galite klausytis ir laidos įrašo nuo 32 minutės. 
Liepos 19, 2016
Diskusija „Kokio (ne)reikia universiteto Lietuvai?“ (video) 
Apskrito stalo diskusijų ciklas „Ateities universitetas: kokio (ne)reikia universiteto Lietuvai?“ yra VDU iniciatyva, siekianti atkreipti akademinio ir verslo sektoriaus, sprendimų priėmėjų dėmesį į susiklosčiusią aukštojo mokslo situaciją Lietuvoje ir identifikuoti problemas bei surasti efektyvius sprendimus universitetinio sektoriaus padėčiai gerinti. (Tęsti...)
Liepos 18, 2016
Ни слова от первого лица 
По существу, каждый фрагмент в этой небольшой книге (размером нередко в одно предложение) – неразвернутый философский, еще точнее – антропологический трактат. (Tęsti...)
Liepos 14, 2016
Rūpintis reikia ne tik kariuomene: į švietimą Lietuvoje težiūrima kaip į išlaidas 
„Kariuomene susirūpino visi – ir močiutės kaime, ir profesoriai Vilniuje – po Krymo ir Donbaso, kai pamatė, ką reiškia jos neturėti. Reikia suvokti, kad ir universitetai Lietuvoje yra tokia pati, jei ne rimtesnė problema. Seimo mokslo cenzas vis krenta, o viešojoje erdvėje trūksta žmonių, kurie galėtų artikuliuoti problemas, ištiestų tiltą tarp žinančių ir nežinančių“, – pirmoje VDU ciklo apie ateities universitetą diskusijoje akcentavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas Rimvydas Valatka. (Tęsti...)
Birželio 21, 2016
Leonidas Donskis „Kino knygos“ mokiniams: „Šekspyrą skaitys ir po 200 metų“ 
Minint 400-ąsias Šekspyro mirties metines profesorius Leonidas Donskis Vilniuje surengė netikėtą paskaitą: susitikęs su kino edukacijos projekto „Kino knyga“ mokiniais jis diskutavo apie kultinio dramaturgo įtaką kine. (Tęsti...)  
Gegužės 10, 2016
Leonidas Donskis vadovaus VDU „Academia Cum Laude“ 
Nuo rudens VDU pradėsiančiai veikti „Academia Cum Laude“ vadovaus filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis. Unikali individualių studijų sistema motyvuotiems studentams leis rinktis dalykus laisvųjų menų (lot. artes liberales) principu ir visų studijų metu dirbti su pasirinktu profesionalu, aukščiausio lygio mokslininku ar pripažintu menininku. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Rugpjūčio 09, 2016
Ar turime kultūros strategiją ir politiką? 
r turime ilgalaikę kultūros strategiją? O kultūros politiką? Ir kas pasikeitė mūsuose nuo 1990 m.? Galiu pasakyti, kada pirmą kartą susimąsčiau, ar tikrai suvokiame kultūros vertę ir svarbą savo šaliai. Anksčiau laikiau tai savaime suprantamu dalyku – o kaipgi kitaip? Juk esame nedidelis ir gan kūrybingas kraštas. Bet sykį tuo suabejojau. (Tęsti...)
Rugpjūčio 08, 2016
Politiniai portretai 5 
Dalis mano tapomų politinių portretų paremti tiesioginiu asmenų ir jų aplinkos stebėjimu, kiti gi neišvengiamai remsis logine analize ir dedukcija. Šiandien pristatysimo itin įtakingo ir svarbaus politiko man tiesiogiai stebėti neteko, bet medžiagos jo psichologiniam portretui pakanka į valias. (Tęsti...)  
Rugpjūčio 02, 2016
Doom Sayers Get it Wrong 
We live in the time of fear, panic, and doom-mongering. Never before did the modern Western societies have so little trust in their institutions, so little confidence in their ability to fulfill political visions and programs as they do now. We would be deceiving ourselves in thinking that it had always been so. Social criticism is not fear-mongering, just like the new waves of moral panic should not be equated with so many dystopian novels of the past. (Tęsti...)
Rugpjūčio 01, 2016
Politiniai portretai 3 ir 4 
Kodėl tokio talento politikas, kaip Belgijos ekspremjeras ir ALDE pirmininkas Guy Verhofstadtas, Europos Parlamente atkakliai gynė Viktorą Uspaskichą? (Tęsti...)
Liepos 25, 2016
Politiniai portretai 1 ir 2 
Seniai turėjau užmačių imti ir paškicuoti politinės psichologijos ir politinės antropologijos srityse. Žmogaus santykis su savimi, kitais, pasauliu, jo elgesio ir asmenybės pokyčiai patekus į politiką – visa tai, prisipažinsiu, jau daug metų mane nepaprastai intriguoja ir domina. Siūlau politinių portretų ciklą. (Tęsti...)
Liepos 15, 2016
The scapegoat for all seasons 
My story is inseparable from my experience as a member of the European Parliament. During my term (2009-2014), I was in a position to witness the debates and political skirmishes in the House that allowed me to anticipate easily what happened recently in the United Kingdom. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@