RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Balandžio 04, 2016
 L. Donskis apie Kauno galimybes tapti Europos kultūros sostine (video) 
   „7 Kauno dienų“ projekte  „STOP juosta“ Leonidas Donskis pasakoja apie KEKS - Kauno bandymą 2022 metais tapti Europos kultūros sostine. Žiūrėkite čia
Balandžio 01, 2016
Dirbtinis intelektas: gąsdintis ar didžiuotis? (video) 
Leonido Donskio ir Stepono Dielauto mintys apie dirbtinį intelektą LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“. Skaitykite ar žiūrėkite čia
Kovo 23, 2016
L. Donskis apie teroro aktus Briuselyje (video) 
Leonido Donskio ir prof. Vytauto Landsbergio įžvalgos apie terorą Briuselyje LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“. Skaitykite ar žiūrėkite čia
Kovo 21, 2016
Leonidas Donskis laidoje „Užkulisiai per „Penki TV“ (video) 
Kūrybiško gyvenimo būdo žurnale „Užkulisiai“ – pokalbis su Leonidu Donskiu jo asmeninės bibliotekos fone.
Jūsų dėmesiui –  savianalizės ir asmenybės raidos istorija. Žiūrėkite čia
Kovo 14, 2016
L. Donskis: Europa turi patirtį savo beprotybes paversti ateities kūrybos galimybe 
Šiemet pasaulis mini dviejų iškilių kūrėjų – Miguelio Cervanteso ir Williamo Shakespeare‘o – jubiliejus.
Ta proga su filosofu Leonidu Donskiu, neseniai išleidusiu apmąstymų apie Europą knygą „Didžioji Europa“, kalbėjomės apie tai, kuo šiandien mums yra aktualus šių kūrėjų paveldas, ką jis byloja apie mūsų komplikuotą šiandieną ir kaip jis geriau padeda suvokti Europos tapatybę,
apie kurios krizę dabar daug kalbama. (Tęsti...)
Kovo 12, 2016
Leonidas Donskis - apie 25 aukštojo mokslo metus (audio) 
Leonidas Donskis savo komentare LRT radijo laidai „Kultūros savaitė“ apžvelgia 25 atkurtos Lietuvos valstybės aukštojo mokslo metus. Klausykite laidos įrašo nuo 54 min. 55 s. Rašytinį tekstą rasite čia
Kovo 09, 2016
T. Venclovos mintis nepatiks daugeliui lietuvių 
Kai kalbama apie Rusiją ir Vladimirą Putiną, egzistuoja du požiūriai: arba Vakarai yra silpni ir todėl V. Putinas laimi, arba Vakarai nėra tokie išgverę ir gali turėti įtakos pokyčiams Rusijoje. (Tęsti...)
Kovo 09, 2016
Linas Linkevičius Vilniaus Rusijos forume: „Rusijos ateitis yra Europoje“ 
15min.lt nuotrauka Trečiadienį Trakų rajone esančiame viešbutyje „IDW Esperanza Resort“ surengta spaudos konferencija, kurioje aptarti kasmetinio Vilniaus Rusijos forumo rezultatai. (Tęsti...) (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Balandžio 11, 2016
Niekšybės banalybė ir gelmė 
Kaip galima imti ir paneigti tai, ką darei daug metų, su kuo tave sieja tavo kolegos ir gerbėjai? Kaip vienu mostu imti ir nubraukti viską, ką buvo galima pasakyti apie tave? Žodžiu, kaip atsitinka taip, kad, kaip pasakė rusų rašytojas Levas Rubinšteinas, imi ir susigadini būsimą savo nekrologą? (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
Du genijai 
Du Europos literatūros genijai, be kurių ji neįsivaizduojama, mirė prieš 400 metų ir beveik tą pačią dieną. Jų išėjimą anapilin skyrė tik viena diena. Balandžio 22 d. mirė Miguelis de Cervantesas (1547–1616 m.). Balandžio 23 d. – Williamas Shakespeare’as (1564–1616 m.). (Tęsti...)
Balandžio 04, 2016
Genijaus mirtis 
Kovo 24 d. mirė futbolo genijus – Hendrikas Johannesas Cruijffas, labiau žinomas pasaulyje kaip Johanas Cruyffas (1947-2016). Ballon d’Or (Aukso kamuolį) 1971, 1973 ir 1974 m. laimėjęs olandų puolėjas buvo pramintas Olandų Meistru, darant užuominą į XVII a. olandų Aukso amžiaus tapytojus. Ar būta kokio nors ryšio tarp Johanneso Vermeerio ir Johanneso Cruyffo? Taip, būta. (Tęsti...)
Kovo 31, 2016
Great Baltic profiles: Two stories 
Born on September 11, 1935, the Estonian composer Arvo Pärt is one of the most illustrious creators of contemporary academic music. Born on January 9, 1928, Irena Veisaitė is a person through whose incredible life story we could write the history of the twentieth century. (Tęsti...)
Kovo 28, 2016
Politinė beprotybė? Ar puikus naujas pasaulis? 
Pasaulis užgniaužęs kvapą stebi JAV prezidento rinkimus. Niekas dar to atvirai neįvardija, bet ore tvyro klausimas: kaip Respublikonų partija galėjo nusiristi iki Donaldo Trumpo? Ir kas laukia JAV neokonų, jei jis pateks į finalą ir suskaldys partiją, dalis kurios neabejotinai nerizikuos JAV strategija ir globaliniu vaidmeniu, o todėl parems respublikonams ne tokią jau ir tolimą Hillary Clinton? (Tęsti...)
Kovo 26, 2016
A theory of self and human existence 
A review of Initiation and preservation: Modes of cultural philosophy By: Arūnas Sverdiolas. (Tęsti...)
Kovo 21, 2016
Istorijos klastojimas ir kuklus akademinės biurokratijos žavesys 
Kas įvyko mūsų akademiniame gyvenime po 1990 metų? Atsakyčiau Charles’io Baudelaire’o žodžiais – „trumpa šviesa – ir vėl naktis“. (Tęsti...)
Kovo 14, 2016
Dar kartą apie optimizmą, arba Už mūsų beviltišką reikalą 
Toks buvo sovietinių disidentų tostas – „už mūsų beviltišką reikalą!“ (kita versija – „už mūsų beviltišką kovą!“). Jis buvo sakomas linksmai ir viltingai, be jokio nevilties šešėlio. Tiesiog visiems susirinkusiems būdavo aišku, jog jie greičiausiai nesulauks pergalės ir realių permainų, bet tai nieko nereiškia – kova turi būti ir bus tęsiama. (Tęsti...)
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@