?https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 Brazilijos skaitytojams - jau antroji Z. Baumano ir L. Donskio knyga - LEONIDAS DONSKIS
LT | EN
LEONIDAS DONSKIS
https://www.traditionrolex.com/44

Brazilijos skaitytojams - jau antroji Z. Baumano ir L. Donskio knyga

Sausio 22, 2019

Džiugi žinia atskriejo anapus Atlanto - didžiausioje Pietų Amerikos valstybėje Brazilijoje išleista jau antroji Zygmunto Baumano ir Leonido Donskio knyga „Mal líquido“ („Takusis blogis“). Į Brazilijos portugalų kalbą knygą išvertė Carlos Alberto Medeiros, Brazilijos auditorijai pristatęs ir pirmąją šių autorių bendrą knygą „Cegueira moral“ („Moralinis aklumas“). Abi knygas leidykla „Zahar“ išleido tiek tradiciniu, tiek elektroniniu formatu. 

Anglų kalba originaliai parašytas „Takusis blogis” pirmą kartą išleistas 2016-aisiais, 2017-aisiais pasirodė knygos vertimai į lietuvių ir ukrainiečių kalbas, 2018-aisiais - į čekų kalbą ir serbų kalbas.

Apie blogį nieko naujo nepasakysime – jis buvo su mumis nuo neatmenamų laikų. Tačiau esama šio to naujo apie blogį, kuris būdingas takiai moderniam šiandienos pasauliui. Ankstesnės tvirtajai modernybei būdingos blogio atmainos buvo sutelktos prievartos priemonių monopolį pasisavinusių valstybių rankose ir tokios valstybės jomis naudojosi siekdamos kartais šiurpiai brutalių ir barbariškų tikslų.

Takusis blogis įsiveisė takiosios modernybės žmonių kasdienės sąveikos ir socialinės apykaitos audinio siūlėse, įsismelkė į patį žmonių bendrabūvio pluoštą, įsisuko kasdien besikartojančios veiklos ir reprodukcijos ritmu. Blogis tyko užpulti iš pasalų iš daugybės juodųjų skylių, žiojinčių visiškai dereguliuotoje socialinėje erdvėje, kurioje varžovai pasirengę perrėžti gerklę. Visiškas susvetimėjimas išstūmė bendradarbiavimą ir solidarumą, o įtaigi individualizacija ardo žmones jungiančius saitus. Dabartinio pavidalo blogį vargiai pastebėsi, nuplėši jam kaukę ir pasipriešinsi. Jis iššoka neperspėjęs ir kerta kam paklius. Dėl to socialinį mūsų pasaulį galima lyginti su minų lauku: žinome, kad jame tiršta sprogmenų, esame tikri, kad anksčiau ar vėliau kas nors sprogs, bet negalime nuspėti kada ir kur.

Šioje naujoje knygoje, papildančioje leidinyje „Moralinis aklumas” („Moral Blindness") išsakytas mintis, Zygmuntas Baumanas ir Leonidas Donskis lydi skaitytoją per naują žemę, kurioje blogis tapo įprastesnis ir klastingesnis, kur jis grasina išplėšti žmonių svajones, alternatyvius sumanymus ir skyrimo galią tuo metu, kai tai reikalingiausia.LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)