"Vienas mano buvęs studentas Helsinkio universitete, filosofijos doktorantas iš Rygos, kartą pašmaikštavo, kad Suomijos gyvenimo tempas yra amžina sekmadienio popietė, o Baltijos šalių - nuolatinis pirmadienio rytas.
Mes džiaugiamės tuo, kad pasiekiame finišo tiesiąją ir kad sėkmingai įveikiame distanciją. Tik nesusimąstome, kad mūsų gyvenimas tą akimirką suvedamas į distancijos įveikimą, nuoširdžiai įtikėjus, kad visa gyvenimo prasmė ir vertė slypi startiniame jaudulyje ir finišavime.(Tęsti...)
Bill Browder, Hermitage Capital Management vadovas ir tarptautinės teisingumo Sergėjui Magnitskiui kampanijos iniciatorius, išleido naują knygą “Freezing Order,” kurioje rašo apie Rusijos politikų pinigų plovimą per Baltijos šalis ir Kiprą į vakarų Europą ir Ameriką. Knygoje Browder išreiškia padėką ir Leonidui Donskiui, kuris per savo kadenciją Europos Parlamente aktyviai dirbo Magnitskio klausimu, buvo tarparlamentinės Magnitskio grupės narys, dėjo pastangas, kad Lietuvoje ir ES lygiu būtų priimtas vadinamasis Magnitskio įstatymas, sankcionuojantis žmogaus teisių pažeidėjus Rusijoje. 2013 metais išleistoje knygoje “Why Europe Needs a Magnitsky Law: Should the EU follow the US?” Leonidas publikavo straisnį apie rusų disidentus.
"Putino Rusiją domina ne tikras karas su iš tikrųjų galinga jėga (tokio karo ji ilgai nepakeltų ir tai pati puikiai suvokia), o mažiausiai apsaugotų pasaulio vietų nusiaubimas. Tai gali būti Ukraina ir Sirija – vietos, kuriose gali įvykti kas tik nori, vis tiek niekas to nelaikys pasaulio pabaiga. Niekas tų šalių iš tikrųjų neužjaučia tiek, kad protestuotų prieš atvirą jų naikinimą. Tai niekieno žemė, kurioje gyvybė ir orumas netenka vertės. O Rusijos visuomenei zombadėžė siūlo pramogą – karą.(Tęsti...)
Dar kartą skaitau Zygmunto Baumano knygą Vartojamas gyvenimas (Vilnius: Apostrofa, 2011). Šį kartą lietuviškai, nes mano rankose – filosofo Kęsto Kirtiklio ir akademinės bei grožinės literatūros leidėjos Giedrės Kadžiulytės vertimas į lietuvių kalbą. Tai jau trečioji šio didžio lenkų kilmės britų sociologo, socialinio teoretiko ir globalaus socialinio mąstytojo knyga, išversta į lietuvių kalbą ir publikuota leidyklos Apostrofa. Po Globalizacijos ir Likvidžios meilės atėjo Vartojamo gyvenimo eilė.(Tęsti...)
Esu rašęs, kad grupė „Antis“ yra ypatinga tuo, kad ji leidžia kone tobulai atpažinti kartą ir laikotarpį – iš savosios kartos bei laikotarpio pokštų, svajonių ir žaismingo reagavimo į, atrodytų, įcementuotą mumyse istoriją ir nepajudinamą jos logiką gimė monstrus sugriovęs juokas ir grimasa. (Tęsti...)
Judith Leyster – 400 metų
Šiais metais sukako 400 metų, kai gimė didelio talento portretistė, kartu su savo amžininke itale Artemisia Gentileschi tapusi viena iš pačių garsiausių moterų tapytojų Europoje. Tai Franso Halso mokinė Judith Leyster (1609–1660). Jos atradimas kažkada tapo vienu iš pačių stipriausių mano išgyvenimų Harleme. Nuoširdžiai maniau, kad stebiu paties Halso paveikslą, bet staiga savo nuostabai pamačiau Judith Leyster pavardę. Ji buvo vienintelė moteris, priimta į Šv. Luko gildiją.(Tęsti...)