LT | EN
LEONIDAS DONSKIS

Naujienos

Tyrimas: L. Donskis - tarp įtakingiausiųjų Lietuvos visuomenininkų

Tyrimas: L. Donskis - tarp įtakingiausiųjų Lietuvos visuomenininkų

Spalio 14, 2015

Leonidas Donskis DELFI portalo projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2015“ kartu su profesoriumi istoriku Alfredu Bumblausku atsidūrė pirmoje vietoje tarp visuomenininkų/savo srities profesionalų – tų, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos visuomenės raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams. Plačiau skaitykite čia

LRT laidoje

LRT laidoje "IQ presingas" - L. Donskis

Spalio 10, 2015

LRT televizijos laidoje "IQ presingas" istorikas Egidijus Aleksandravičius kalbina filosofą Leonidą Donskį. Žiūrėkite laidą čia

L. Donskis apie V. Putino veiksmus Sirijoje: beprotiškos ambicijos ir pokeris blefuojant (video)

L. Donskis apie V. Putino veiksmus Sirijoje: beprotiškos ambicijos ir pokeris blefuojant (video)

Spalio 01, 2015

Rusija bando griežti pirmuoju smuiku kare Sirijoje, rengdama oro atakas prieš įtaką prarandančio Sirijos prezidento Basharo al-Assado priešus. Kaip Rusijos įsitraukimas į karą keičia padėtį tarptautinėje politikoje? Ar Rusija, besiimdama prieštaringos lyderystės Sirijos kare, gali tokiu būdu spausti Vakarus, kad jie atšauktų sankcijas Rusijai? Ko dar galima laukti iš Vladimiro Putino? Apie tai – pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Leonidu Donskiu ir savaitraščio „Veidas“ vyriausiuoju redaktoriumi Rimvydu Valatka. (Tęsti...)

L. Donskis: Mokslininkas – profesija ar pašaukimas? (video)

L. Donskis: Mokslininkas – profesija ar pašaukimas? (video)

Rugsėjo 14, 2015

VDU profesoriaus Leonido Donskio atvira paskaita „Mokslininkas – profesija ar pašaukimas? Mokslininkų bendrystės prasmė“, davusi pradžią gyvai diskusijai apie jaunųjų mokslininkų padėtį ir siekius universitete. Vaizdo įrašas čia

L. Donskis: noras į žmogų prikimšti informacijos tapo juokingas iki grotesko (audio)

L. Donskis: noras į žmogų prikimšti informacijos tapo juokingas iki grotesko (audio)

Rugsėjo 12, 2015

Nėra jokios sensacijos, kai mes kalbame apie tai, kad švietimas yra viena didžiųjų XXI a. problemų, kaip ir skurdas, migracija, sienų apsauga, solidarumas, bendradarbiavimas. Švietimas yra be galo svarbus, nes pasaulyje labai aiškiai suprasta, kad išsilavinę žmonės yra ne šiaip sau ekonominė arba gamybinė jėga – jie, visų pirma, yra solidarūs žmonės, platesnio akiračio, platesnio horizonto, kurie gali suvokti gana sudėtingas mūsų pasaulio realijas. (Tęsti...) Komentaro įrašo nuo 53 min. 40 s. klausykite čia

Экс-депутат Европарламента: НАТО послал Кремлю четкий меседж: Не троньте Балтию, иначе получите совсем другой сценарий

Rugpjūčio 31, 2015

Настоящий сценарий Кремля – привести Украину к гражданской войне – потерпел полное фиаско, убежден литовский политолог и бывший депутат Европарламента Леонидас Донскиc. В интервью изданию "ГОРДОН" он рассказал, почему вооруженный конфликт не сможет остановить интеграцию Украины в Европейский союз. (Tęsti...)

Leonidas Donskis: „Laisvė man yra gyvenimas”

Leonidas Donskis: „Laisvė man yra gyvenimas”

Rugpjūčio 31, 2015

Pripažinsiu, prieš pokalbį su vienu žinomiausiu šiuolaikinių Lietuvos filosofų, visuomenės veikėju ir buvusiu Europos Parlamento nariu Leonidu DONSKIU, jaudinausi. Šios asmenybės veikla ir nuopelnai mūsų šalies užsienio politikai bei kultūrai – neįkainojami. Minint 25 – ąsias Lietuvos nepriklausomybės metines, būtent šio žmogaus norėjau paklausti, kas yra laisvė, tautos orumas, demokratinės vertybės. (Tęsti...)

L. Donskio knygos „Užmaršties amžiaus siužetai“ recenzija

L. Donskio knygos „Užmaršties amžiaus siužetai“ recenzija

Liepos 21, 2015

Istorikas profesorius Egidijus Aleksandravičius prieš penkerius metus knygoje „Išblukęs žodynas“ teigė, kad Lietuvoje daugelis esminių, stiprią prasmę anksčiau turėjusių žodžių nuvertėjo ir jais jau nepasakoma tai, kas dar Nepriklausomybės pradžioje buvo svarbu daugeliui mūsų. Tokių žodžių pavyzdžiai galėtų būti „moralė“, „etika“, „sąžinė“, „teisingumas“ ir t. t. Dabar šie žodžiai, jau dažnai niekaip nesusiję su realiu turiniu, virto „pamėklėmis“ arba simuliakrais. (Tęsti...)

L. Donskis: kiek Lietuvai reikia rusų, žydų, romų, narkomanų?

L. Donskis: kiek Lietuvai reikia rusų, žydų, romų, narkomanų?

Liepos 15, 2015

 

„Racionalioje, laimės visuomenėje, mirtis tapo stigma, savotiška gėda. Pasenti gėda, būti nejaunam ir negražiam – gėda, susirgti mirtina liga – taip pat gėda, neduok Dieve. O jeigu taip atsitinka, tuomet reikia žmogų nugrūsti kaip įmanoma toliau nuo „sveikos, normalios“ visuomenės“, – sako prof. Leonidas Donskis. – „Prisipažinkime: juk daugumai taip patogiau, paprasčiau, maloniau, nes mes norime, kad gyvenimo centre būtų garsenybės, nuolat besišypsantys veidai, sporto čempionai, sėkmės žmonės – visi gražūs, sveiki. O va tie, problemiški – sergantieji, atlikusieji bausmę – iškrinta iš šio socialinio konteksto.“

„Racionalioje, laimės visuomenėje, mirtis tapo stigma, savotiška gėda. Pasenti gėda, būti nejaunam ir negražiam – gėda, susirgti mirtina liga – taip pat gėda, neduok Dieve. O jeigu taip atsitinka, tuomet reikia žmogų nugrūsti kaip įmanoma toliau nuo „sveikos, normalios“ visuomenės“, – sako prof. Leonidas Donskis. – „Prisipažinkime: juk daugumai taip patogiau, paprasčiau, maloniau, nes mes norime, kad gyvenimo centre būtų garsenybės, nuolat besišypsantys veidai, sporto čempionai, sėkmės žmonės – visi gražūs, sveiki. O va tie, problemiški – sergantieji, atlikusieji bausmę – iškrinta iš šio socialinio konteksto.“ (Tęsti...)

 

L. Donskis: esu įsimylėjęs Vilnių tiesiog už jo grožį (audio)

L. Donskis: esu įsimylėjęs Vilnių tiesiog už jo grožį (audio)

Liepos 06, 2015

Vilniuje dera dvi laisvės srovės – barokas ir džiazas, mano filosofas profesorius Leonidas Donskis. „Jeigu man reikėtų pasakyti, ką girdžiu Vilniuje, pasakyčiau, kad girdžiu visiškai fantastišką dermę barokinio miesto, labai gražaus itališko barokinio miesto, reto grožio miesto. Iš tikro esu įsimylėjęs Vilnių tiesiog už jo grožį. Jis be galo gražus miestas. Ir tai yra džiazo, labai modernios muzikos, miestas“, – įsitikinęs prof. L. Donskis. (Tęsti...)

L. Donskis apdovanotas už nuopelnus Lietuvai

L. Donskis apdovanotas už nuopelnus Lietuvai

Liepos 06, 2015

Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 27 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanotas filosofas, idėjų istorikas, aktyvus žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas Leonidas Donskis. (Tęsti...)

TEFF`15: Leonidas Donskis „Europe and the dilemmas of freedom“ (video)

TEFF`15: Leonidas Donskis „Europe and the dilemmas of freedom“ (video)

Birželio 30, 2015

 

Video from this year`s ThinkEuropa Festival. What does the freedom of EU-membership entail for Eastern Europeans? Can cultural and histoical differences between Eastern- and Western Europe be united in a commen identity as an EU-citizen? Watch professor and philosopher, Leonidas Donskis, debate these issues. 

Video from this year`s ThinkEuropa Festival. What does the freedom of EU-membership entail for Eastern Europeans? Can cultural and histoical differences between Eastern- and Western Europe be united in a commen identity as an EU-citizen? Watch professor and philosopher, Leonidas Donskis, debate these issues. (Tęsti...)

 

Shakespeare’s Politics

Shakespeare’s Politics

Birželio 17, 2015

Inside the vast new auditorium at the European Solidarity Centre in Gdansk, Leonidas Donskis fizzes with excitement. Having recently finished five years of service as a Member of the European Parliament, he is promoting his new book and revelling in the exchange of ideas about Europe and its neighbours. His topic is literature, or rather the ideas that literature wrestles with and conveys. “Few political scientists predicted the horrors of the twentieth century,” he declares. But then comes a list of those who did understand what humanity was capable of, such as Zamyatin, Orwell, and Machiavelli. (Tęsti...)

L. Donskio knygos  „Viskas, ką jūs visada norėjote žinoti apie politiką (bet bijojote paklausti)“  recenzija

L. Donskio knygos „Viskas, ką jūs visada norėjote žinoti apie politiką (bet bijojote paklausti)“ recenzija

Birželio 17, 2015

Humoristinis politikos žodynas „Viskas, ką jūs visada norėjote žinoti apie politiką (bet bijojote paklausti)“ viešai dažniausiai pristatomas kaip juoką kelianti knyga, į kurią neįmanoma žiūrėti rimtai ir joje neverta ieškoti egzistencinio turinio. Per knygos pristatymą Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje autorius ir keli jo bičiuliai žaismingai juokavo, skaitė šypseną keliančias ištraukas ir provokavo galvoti, kad niekas šiame pasaulyje, ypač politika, neturėtų būti pernelyg sureikšminta, dramatizuota. (Tęsti...)

Leonidas Donskis grįžta į VDU

Leonidas Donskis grįžta į VDU

Birželio 12, 2015

Buvęs Europos Parlamento (EP) narys, filosofas, profesorius Leonidas Donskis palieka ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, kur metus dirbo mokslo prorektoriumi. Jis grįžta dirbti profesoriumi į Vytauto Didžiojo universitetą Kaune. (Tęsti...)

Perspėja dėl pavojaus: kur veda isterija dėl Rusijos

Perspėja dėl pavojaus: kur veda isterija dėl Rusijos

Gegužės 25, 2015

 

Kasdienės kalbos apie „vatnikus“, „penktąją koloną“, kratos pamokų metu rusiškoje mokykloje, rusiškų televizijos kanalų draudimas. Dėl tokių veiksmų Lietuvoje gyvenantys rusai jaučiasi įžeisti ir skundžiasi, kad yra įtariami nelojalumu Lietuvai, traktuojami kaip problema.

Kasdienės kalbos apie „vatnikus“, „penktąją koloną“, kratos pamokų metu rusiškoje mokykloje, rusiškų televizijos kanalų draudimas. Dėl tokių veiksmų Lietuvoje gyvenantys rusai jaučiasi įžeisti ir skundžiasi, kad yra įtariami nelojalumu Lietuvai, traktuojami kaip problema. (Tęsti...)

 

LRT Kultūros laidoje „Naktinis ekspreas“ - apie aukštąjį mokslą (video)

LRT Kultūros laidoje „Naktinis ekspreas“ - apie aukštąjį mokslą (video)

Gegužės 20, 2015

Mokyklose vyksta brandos egzaminai, netrukus tūkstančiai abiturientų stos į aukštąsias mokyklas tikėdamiesi gauti kokybišką išsilavinimą. Ar tos viltys pasiteisina? Pokalbis apie aukštąjį mokslą. Studijoje du puikūs ilgamečiai pedagogai, profesoriai VDU lietuvių kalbos katedros profesorė lingvistė Rūta Petrauskaitė ir ISM mokslo prorektorius Leonidas Donskis. Laidą veda Jolanta Kryževičienė. Žiūrėkie įrašą čia

L. Donskis apie demokratinio kalbėjimo ribas  (audio)

L. Donskis apie demokratinio kalbėjimo ribas (audio)

Gegužės 16, 2015

Kiekviena demokratinė politinė sistema neišvengiamai patiria prieštaravimą tarp nuomonių įvairovės, minties ir sąžinės laisvės ir tam tikrų moralinių stabdžių. Kaip šią problemą sprendžia Vakarų visuomenės ir jaunos demokratijos šalys? Apie tai - Leonido Donskio komentare LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“. Klausykite įrašo nuo 53 min. 30 s. Komentaro išrašą publikuoja Bernardinai.lt

Dalia Grybauskaitė Maskvai iš tiesų nerūpi?

Dalia Grybauskaitė Maskvai iš tiesų nerūpi?

Gegužės 08, 2015

Į Maskvą minėti SSRS pergalės prieš nacių Vokietiją nevyks ne tik prezidentė Dalia Grybauskaitė – ten nebus siunčiamas joks Lietuvos pareigūnas. Toks Lietuvos akibrokštas Rusijoje iki mitologinių aukštumų iškeltai gegužės 9-ajai, žyminčiai Rusijoje vadinamojo Didžiojo Tėvynės karo pabaigą ir pergalės 70-metį, sutrikdė ne tik posovietinės erdvės, bet ir Vakarų sąjungininkus. (Tęsti...)

L. Donskis apie tai, kada Rusija gali susitaikyti su Vakarais

L. Donskis apie tai, kada Rusija gali susitaikyti su Vakarais

Gegužės 08, 2015

Rusijos noras tapti azijine valstybė tėra pačios Rusijos saviapgaulė, todėl jai teks vėl atsisukti į Vakarus, su kuriais, pakeitusi dabartinę politiką, ši šalis galėtų susitaikyti po maždaug 10–15 metų. Taip mano filosofas prof. Leonidas Donskis. (Tęsti...)LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)