Asociacijos LATGA duomenimis, tarp mokslinės/dalykinės literatūros kūrėjų 2017 metais skaitomiausia Lietuvos bibliotekose - lietuvių kalbos tyrinėtoja Viktorija Daujotytė, antroje vietoje – šviesaus atminimo filosofas Leonidas Donskis, trečioje – istorikas Arvydas Anušauskas. (Tęsti...)
Lithuanian political philosopher Leonidas Donskis on populism, fear, and courage. I publish here a fragment from the first chapter of a book of dialogues we were writing together when he suddenly passed away. (Tęsti...)
Artėjant ketvirtajam Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos XIV vizitui Lietuvoje, pristatoma jo viešnagei sostinėje skirta knyga „Tibetas: tolimas ir artimas. Laisvės byla“. Knygoje spausdinami paties Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV ir lietuvių autorių – rašytojos Jurgos Ivanauskaitės, filosofų Leonido Donskio ir Andriaus Navicko, fotografo Pauliaus Normanto, signatarės Romualdos Hofertienės, publicisto Gedimino Kajėno, orientalisto Vyčio Vidūno – tekstai, kuriuose keliami opūs Tibeto išlikimo XXI amžiuje klausimai. (Tęsti...)
Jeigu dar nesate apsisprendę, kam norite paskirti savo 2 % nuo gyventojų pajamų mokesčio, kviečiame savo paramą skirti Leonido Donskio fondui. Fondas įkurtas p. Jolantos Donskienės ir siekia išsaugoti Leonido Donskio kūrybinį ir akademinį palikimą bei tęsti Leonido veiklą, skleisti ir populiarinti jo idėjas Lietuvos socialiniame ir kultūrianiame gyvenime. (Tęsti...)
Kovo 30-ąją Arkadijus Gotesmanas „Teatro klube“ Kaune rengia tarpdisciplininį koncertą „Percussion Postcards“. Dalį iš bilietų pardavimo surinktų lėšų menininkas skirs Leonido Donskio fondui. (Tęsti...)
Sekmadienį Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ paskelbė pirmąjį Leonido Donskio premijos laureatą. Už ilgametes pastangas stiprinant pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, už istorijos pamokas ir kalbėjimą istorijos argumentų kalba vardan mūsų visų bendrojo gėrio premija skirta istorikui prof. Sauliui Sužiedėliui. (Tęsti...)
Neapykantos ir blogio netoleravusio šviesaus atminimo filosofo prof. Leonido Donskio idėjos – nemarios. Visą savo gyvenimą jis buvo nenuilstantis didžiojo Europos paveikslo mąstytojas ir gynėjas, nuolat kritikavęs bet kokias antisemitizmo, šovinizmo, rasizmo, fašizmo formas, analizavęs jų istoriją Vakarų kultūroje ir Rusijoje. (Tęsti...)
Antradienį Lietuvos Mokslo akademijoje pristatyta profesoriaus Leonido Donskio nominacija 2017-ųjų metų Lietuvos mokslo premijai. Šią premiją norima skirti už darbų ciklą „Filosofinė moralinių įtampų refleksija ir jos sklaida Lietuvos viešojoje erdvėje“. (Tęsti...)
Straipsnyje nagrinėjami Leonido Donskio filosofiniai samprotavimai apie blogio figūrų raidą Vidurio ir Rytų Europoje, remiantis jo kultūros morfologijos, idėjų genealogijos ir moralinės vaizduotės teorijomis. (Tęsti...)
Už darbų ciklą „Filosofinė moralinių įtampų refleksija ir jos sklaida Lietuvos viešojoje erdvėje“ prof. Leonidas Donskis nominuotas 2017 m. Lietuvos mokslo premijai. (Tęsti...)
„Leonidas man yra laisvės vėliavnešys“, - LRT laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ Haroldas Mackevičius Lietuvos Trispalvę skyrė Leonidui Donskiui, ja apgaubdamas jo žmoną Jolantą. Laidos įrašą rasite čia.
Antradienį Nacionaliniame Kauno dramos teatre, 98-ojo teatro gimtadienio proga, pristatyta premjera – režisieriaus Gintaro Varno spektaklis „Natanas Išmintingasis“. Pastatymas dedikuotas filosofui, visuomenės veikėjui, prof. Leonidui Donskiui. (Tęsti...)
Pirmą kartą vienas su kitu buvome supažindinti Kaune. Kalbėjomės bendrame draugų būryje, dalijomės savo požiūriu apie tai, kad nederėtų gėdytis gyvenimo provincijoje. Veikiau dera į jį žvelgti kaip į galimybę naujam, inovatyviam požiūriui skleisti. Taip pat sutikome su tuo, kad gyvenimas periferijoje yra galimybė suprasti ir išsaugoti atminimą tų vietų, kurias pateikė mums likimas. (Tęsti...)
Profesoriaus, filosofo Leonido Donskio atminimas bus įamžintas ir Lenkijoje. Kaimyninėje šalyje rengiamasi išleisti knygą su paties L. Donskio bei žinomų visuomenės veikėjų Krzysztofo Czyzewskio, Timothy Snyderio, Marci Shore bei Jaroslav Hrycak ir kitų autorių tekstais. (Tęsti...)
Yra žmonių, kurie labiau už kitus nusipelno biografijų dar būdami aktyvaus gyvenimo aukštumose. Nekrologai pasirodo po to. Dėl bekrašte vaga srūvančio kūrybingumo ir viešo švytinčios minties išsiskleidimo profesorius Leonidas Donskis neabejotinai buvo nusipelnęs solidžios intelektualinės biografijos anksčiau nei jautrių nekrologų. Jis savo atvira gyvastimi jau buvo tapęs mūsų viešojo gyvenimo neatplėšiama dalimi. Jam išėjus, netekties jausmui plūstelėjus į viešąsias ir pusiau privačias erdves, dar labiau sustiprėjo nuovoka, kas jis buvo prieštaringoje dabarties proto ir emocinio intelekto stichijoje. (Tęsti...)
2016 metų rugsėjo 21 dieną baigėsi filosofo, publicisto, įtakingo intelektualo ir puikaus žmogaus Leonido Donskio žemiškoji kelionė. Nusprendėme iš gausaus jo intelektualinio palikimo atrinkti keletą įžvalgų. Leonidas visada buvo dialogo žmogus, ir viliamės, kad jo įžvalgų pasėtos intelektualinės sėklos ne tik sudygs, bet ir duos vaisių. (Tęsti...)
Foto: Algimantas Aleksandravičius
Leonidas Donskis – filosofas, rašytojas, visuomenės veikėjas, žmogus, kuris daug kam asocijuojasi su žodžiu intelektualas. Jis su susirūpinimu stebėjo visuomenės raidą ir siekė savo išmintimi saugoti žmones nuo nežmoniškumo klaidų. Artimųjų apibūdinamas kaip labai geras bei tyras, malonus ir visus mylėjęs. (Tęsti...)
Jau prabėgo metai be Leonido Donskio – žmogaus, kuris ne tik buvo girdimas balsas mūsų viešojoje erdvėje, tačiau daugeliui ir moralinis autoritetas, pirmas suskubdavęs reaguoti į opiausias problemas. Dalinamės Leonido bičiulių ir bendraminčių prisiminimais, liudijančiais, kad Leonido mintis šiandien yra labai svarbi ir šiandien. (Tęsti...)
Šiemet Lvovo literatūros forume bus pristatyta į ukrainiečių kalba išversta Leonido Donskio ir Zygmunto Baumano bendrai parašyta knyga "Takusis blogis" ("Liquid evil"). Knygą išvertė ilgametis L. Donskio darbų vertėjas Aleksandras Butsenko. (Tęsti...)
Filosofas, kultūros kritikas Leonidas Donskis (1962–2016) videoįraše pristato tris distopijas, padedančias suprasti totalitarinį marksizmą: Jevgenijaus Zamiatino „Mes“, Aldous Leonardo Huxley`io „Puikus naujas pasaulis“ ir George`o Orwello „1984“. Filmuota 2015 m. rugsėjį, kuriant Valstybės pažinimo centro ekspoziciją. (Tęsti...)