LT | EN
LEONIDAS DONSKIS

Publikacijos

L. Donskis: Vakarams pats laikas pabusti. Ištrauka iš knygos „Takusis blogis“

L. Donskis: Vakarams pats laikas pabusti. Ištrauka iš knygos „Takusis blogis“

Balandžio 15, 2017

Apie blogį nieko naujo nepasakysime – jis buvo su mumis nuo neatmenamų laikų. Tačiau esama šio to naujo apie blogį, kuris būdingas takiai moderniam šiandienos pasauliui. Ankstesnės tvirtajai modernybei būdingos blogio atmainos buvo sutelktos prievartos priemonių monopolį pasisavinusių valstybių rankose ir tokios valstybės jomis naudojosi siekdamos kartais šiurpiai brutalių ir barbariškų tikslų. (Tęsti...)

 

Ar mūsų laukia Vengrijos ir Lenkijos scenarijus?

Ar mūsų laukia Vengrijos ir Lenkijos scenarijus?

Rugsėjo 19, 2016

Kodėl Višegrado šalys taip pasikeitė tapdamos ES problema, sykiu ir pačios persiimdamos ES atžvilgiu mažų mažiausiai dvilype retorika? Kuo jos nusivylė Europos klube? Ko jos ten ieškojo ir nerado? O gal jos paprasčiausiai negali pabėgti nuo pačių savęs, savo traumų, įtampų ir problemų? (Tęsti...)

 

Nemylima Europos Sąjunga

Nemylima Europos Sąjunga

Rugsėjo 12, 2016

Neseniai Tomas Venclova man išsakė svarbią mintį. XX a. istorija parodė, kad liberalizmas ir juo pagrįsta socialinė ir moralinė tvarka masių nebeįkvepia. Šiandien pasaulyje vyksta didžiulio masto liberalizmo krizė – deja, visų pirma Europoje ir JAV, t.y. savo istorinėse citadelėse. (Tęsti...)

Death of Utopia

Death of Utopia

Rugsėjo 09, 2016

Niccolò Machiavelli, the quint-centenary of whose Discourses on Livy will be celebrated in 2017 as a great event in European history of political ideas (the treatise was written around 1517) is regarded as one of the founding fathers of modern political thought, and rightly so. (Tęsti...)

Kur mūsų politikos žvaigždės?

Kur mūsų politikos žvaigždės?

Rugsėjo 09, 2016

Ar Lietuvoje yra talentingų politikų, kuriais šalis galėtų didžiuotis? Ar Vytautas Landsbergis yra vienintelis Lietuvos politikas, iš tikrųjų žinomas ir gerbiamas pasaulyje, kaip neretai daugelis mano? Ar esama rezervų, kurie leistų tikėtis naujų ryškesnių politikos figūrų? (Tęsti....)

Utopijos metai

Utopijos metai

Rugsėjo 05, 2016

Šiemet sukanka 500 metų vienam iš paslaptingiausių kūrinių Europos literatūros ir filosofijos istorijoje – Thomo More’o „Utopijai“. Ji buvo išleista Londone 1516 m. Parašyta lotynų kalba, po More’o mirties ji buvo išversta į anglų kalbą. (Tęsti...)

Politiniai portretai - užsklanda

Politiniai portretai - užsklanda

Rugpjūčio 31, 2016

Malonieji skaitytojai neabejotinai pastebėjo, kad dalis mano tapomų politinių portretų pagrįsti tiesioginiu stebėjimu ir betarpiška patirtimi, kiti gi veikiau dedukcijos padiktuotų ir išprotautų apibendrinimų vaisius. Ne viską įmanoma tiesiogiai stebėti, kartais kalbų ir interviu analizė apie politiką gali pasakyti daugiau, nei tiesioginis susidūrimas. (Tęsti...)

Politiniai portretai 7

Politiniai portretai 7

Rugpjūčio 22, 2016

Po afroamerikiečio Baracko Obamos tapimo dviejų kadencijų JAV prezidentu antrasis politikos stebuklas yra moters tapimas galingiausia Europos Sąjungos politine figūra. Vokietijos kanclerę Angelą Merkel be perdėtos retorikos galima pavadinti viena iš pačių iškiliausių mūsų laikotarpio pasaulio politikos figūrų. (Tęsti...)

 

Politiniai portretai 6

Politiniai portretai 6

Rugpjūčio 15, 2016

Apie neigiamus personažus rašyti lengviau – tai banali tiesa. Jie įtikinami. Sensacingai nuskamba bet kokio teigiamo bruožo ir žmogiškos silpnybės atradimas. (Tęsti...)

 

Jei aš Tave užmiršiu...

Jei aš Tave užmiršiu...

Rugpjūčio 09, 2016

Destruktyvios modernybės jėgos būtų neįmanomos be praeities užmiršimo, kuris yra esminis modernybės įkyraus įtikėjimo į ateitį aspektas. Kad mirštantys žmonės praranda savo praeitį, o ne dabartį ir ateitį, mes žinome iš nepakeliamai lengvo ir ironiško Milano Kunderos, sykiu iš tragiškai pranašiško George’o Orwello. (Tęsti...)

Ar turime kultūros strategiją ir politiką?

Ar turime kultūros strategiją ir politiką?

Rugpjūčio 09, 2016

r turime ilgalaikę kultūros strategiją? O kultūros politiką? Ir kas pasikeitė mūsuose nuo 1990 m.? Galiu pasakyti, kada pirmą kartą susimąsčiau, ar tikrai suvokiame kultūros vertę ir svarbą savo šaliai. Anksčiau laikiau tai savaime suprantamu dalyku – o kaipgi kitaip? Juk esame nedidelis ir gan kūrybingas kraštas. Bet sykį tuo suabejojau. (Tęsti...)

Politiniai portretai 5

Politiniai portretai 5

Rugpjūčio 08, 2016

Dalis mano tapomų politinių portretų paremti tiesioginiu asmenų ir jų aplinkos stebėjimu, kiti gi neišvengiamai remsis logine analize ir dedukcija. Šiandien pristatysimo itin įtakingo ir svarbaus politiko man tiesiogiai stebėti neteko, bet medžiagos jo psichologiniam portretui pakanka į valias. (Tęsti...)

 

Doom Sayers Get it Wrong

Doom Sayers Get it Wrong

Rugpjūčio 02, 2016

We live in the time of fear, panic, and doom-mongering. Never before did the modern Western societies have so little trust in their institutions, so little confidence in their ability to fulfill political visions and programs as they do now. We would be deceiving ourselves in thinking that it had always been so. Social criticism is not fear-mongering, just like the new waves of moral panic should not be equated with so many dystopian novels of the past. (Tęsti...)

Politiniai portretai 3 ir 4

Politiniai portretai 3 ir 4

Rugpjūčio 01, 2016

Kodėl tokio talento politikas, kaip Belgijos ekspremjeras ir ALDE pirmininkas Guy Verhofstadtas, Europos Parlamente atkakliai gynė Viktorą Uspaskichą? (Tęsti...)

Politiniai portretai 1 ir 2

Politiniai portretai 1 ir 2

Liepos 25, 2016

Seniai turėjau užmačių imti ir paškicuoti politinės psichologijos ir politinės antropologijos srityse. Žmogaus santykis su savimi, kitais, pasauliu, jo elgesio ir asmenybės pokyčiai patekus į politiką – visa tai, prisipažinsiu, jau daug metų mane nepaprastai intriguoja ir domina. Siūlau politinių portretų ciklą. (Tęsti...)

Ar terorizmas bus nugalėtas?

Ar terorizmas bus nugalėtas?

Liepos 19, 2016

Po Nicos tragedijos Prancūzija dar kartą tapo Europą krečiančios nesaugumo ir neprognozuojamo smurto dramos epicentru. Atakai buvo pasirinkta liepos 14 d. – moderniosios Prancūzijos, jos respublikos, ir viso didžiojo prancūziškojo projekto simbolinė data. (Tęsti...)

Didysis Fortūnos kareivių ir jų valios išmėginimas

Didysis Fortūnos kareivių ir jų valios išmėginimas

Liepos 18, 2016

Baigėsi 2016 m. Europos futbolo čempionatas. Žmonės juo gyveno, juo kvėpavo, džiaugėsi ir liūdėjo. Jis baigėsi – ir viskas užmiršta. Tokia jau karnavalinė futbolo prigimtis – po nakties lieka tik šėlsmo pėdsakai, tuštuma ir liūdesys. It nurenkama kino studijos filmavimo aikštelė Federico Fellinio „8 ½“. (Tęsti...)

The scapegoat for all seasons

The scapegoat for all seasons

Liepos 15, 2016

My story is inseparable from my experience as a member of the European Parliament. During my term (2009-2014), I was in a position to witness the debates and political skirmishes in the House that allowed me to anticipate easily what happened recently in the United Kingdom. (Tęsti...)

Isaac Bashevis Singer: Devil in Eastern Europe

Isaac Bashevis Singer: Devil in Eastern Europe

Liepos 15, 2016

Was the God s on the side of the poor and innocent, or did he side with evil due to being totally neutral and impartial to all of his creations? This was the central theological and philosophical issue for the Nobel Prize winning Jewish writer Isaac Bashevis Singer (1902-1991) – a major Eastern/Central European author who passed away twenty-five years ago. (Tęsti...)

Apie saugumą – atvirai

Apie saugumą – atvirai

Liepos 11, 2016

Ką tik Lietuva ir kitos dvi Baltijos valstybės gavo, ko taip laukė ir tikėjosi iš NATO ir visų Vakarų aljanso strateginių struktūrų – ne tik saugumo garantijas, bet ir įrodymą, kad jos yra realios, o ne nominalios NATO narės. Nuo šiol mus dvišalių atgrasymo susitarimų pagrindu saugos ne tik JAV karių kuopa, bet ir tarptautinis NATO batalionas, kuriam vadovaus Vokietija ir kuriame bus Beniliukso, Norvegijos ir Prancūzijos karių. (Tęsti...)LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)