"Vienas mano buvęs studentas Helsinkio universitete, filosofijos doktorantas iš Rygos, kartą pašmaikštavo, kad Suomijos gyvenimo tempas yra amžina sekmadienio popietė, o Baltijos šalių - nuolatinis pirmadienio rytas.
Mes džiaugiamės tuo, kad pasiekiame finišo tiesiąją ir kad sėkmingai įveikiame distanciją. Tik nesusimąstome, kad mūsų gyvenimas tą akimirką suvedamas į distancijos įveikimą, nuoširdžiai įtikėjus, kad visa gyvenimo prasmė ir vertė slypi startiniame jaudulyje ir finišavime.(Tęsti...)
Bill Browder, Hermitage Capital Management vadovas ir tarptautinės teisingumo Sergėjui Magnitskiui kampanijos iniciatorius, išleido naują knygą “Freezing Order,” kurioje rašo apie Rusijos politikų pinigų plovimą per Baltijos šalis ir Kiprą į vakarų Europą ir Ameriką. Knygoje Browder išreiškia padėką ir Leonidui Donskiui, kuris per savo kadenciją Europos Parlamente aktyviai dirbo Magnitskio klausimu, buvo tarparlamentinės Magnitskio grupės narys, dėjo pastangas, kad Lietuvoje ir ES lygiu būtų priimtas vadinamasis Magnitskio įstatymas, sankcionuojantis žmogaus teisių pažeidėjus Rusijoje. 2013 metais išleistoje knygoje “Why Europe Needs a Magnitsky Law: Should the EU follow the US?” Leonidas publikavo straisnį apie rusų disidentus.
"Putino Rusiją domina ne tikras karas su iš tikrųjų galinga jėga (tokio karo ji ilgai nepakeltų ir tai pati puikiai suvokia), o mažiausiai apsaugotų pasaulio vietų nusiaubimas. Tai gali būti Ukraina ir Sirija – vietos, kuriose gali įvykti kas tik nori, vis tiek niekas to nelaikys pasaulio pabaiga. Niekas tų šalių iš tikrųjų neužjaučia tiek, kad protestuotų prieš atvirą jų naikinimą. Tai niekieno žemė, kurioje gyvybė ir orumas netenka vertės. O Rusijos visuomenei zombadėžė siūlo pramogą – karą.(Tęsti...)
Po ką tik įvykusių teroro išpuolių ir masinių niekuo nenusidėjusių žmonių žudynių Paryžiuje mūsų interneto erdvėje ir veidaknygėje pasipylė įtarūs kaltinimai vieni kitiems selektyviu jautrumu ir dvejopais standartais vertinant žmogaus gyvybę. (Tęsti...)
Vasario 16-oji yra moderniosios Lietuvos gimimo diena. Sykiu ir vienas iš mįslingiausių Europos įvykių. XIX a. su istorine Lietuva buvo tyliai atsisveikinta kaip su į praeitį grimztančia šalimi – kažkada didinga, o vėliau, atrodė, tapusia praeities faktu. (Tęsti...)
The new nation has come into existence. This great event in world politics was predicted and aptly described by more than one European political analysts and writers, Eastern and Western alike. Suffices it to remember Andrei Piontkovsky, Vladimir Sorokin, or Alexander J. Motyl, to prove this to have been the case. Ukraine has engraved her name anew on the political map of the world. (Tęsti...)