?https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 Leonido Donskio ir Zygmunto Baumano „Takusis blogis” - jau ir čekų kalba - LEONIDAS DONSKIS
LT | EN
LEONIDAS DONSKIS
https://www.traditionrolex.com/44

Leonido Donskio ir Zygmunto Baumano „Takusis blogis” - jau ir čekų kalba

Spalio 29, 2018

Leonido Donskio darbai prabilo dar viena - čekų - kalba. Į Brazilijos portugalų, danų, estų, ispanų, italų, korėjiečių, lenkų, olandų, portugalų, rumunų, rusų, suomių, švedų, turkų, ukrainiečių, vengrų ir vokiečių kalbas išverstus jo tekstus papildė čekų kalba išleista jo ir Zygmunto Baumano knyga „Takusis blogis” („Liquid Evil: Living with TINA” - „Tekuté zlo: život bez alternativ”. Viktorijos Hanišovos išverstą originaliai anglų kalba parašytą knygą išleido leidykla „Pulchra”. 

„Takusis blogis” pirmą kartą išleistas 2016-aisiais, 2017-aisiais pasirodė knygos vertimai į lietuvių ir ukrainiečių kalbas. 

Apie blogį nieko naujo nepasakysime – jis buvo su mumis nuo neatmenamų laikų. Tačiau esama šio to naujo apie blogį, kuris būdingas takiai moderniam šiandienos pasauliui. Ankstesnės tvirtajai modernybei būdingos blogio atmainos buvo sutelktos prievartos priemonių monopolį pasisavinusių valstybių rankose ir tokios valstybės jomis naudojosi siekdamos kartais šiurpiai brutalių ir barbariškų tikslų.

Takusis blogis įsiveisė takiosios modernybės žmonių kasdienės sąveikos ir socialinės apykaitos audinio siūlėse, įsismelkė į patį žmonių bendrabūvio pluoštą, įsisuko kasdien besikartojančios veiklos ir reprodukcijos ritmu. Blogis tyko užpulti iš pasalų iš daugybės juodųjų skylių, žiojinčių visiškai dereguliuotoje socialinėje erdvėje, kurioje varžovai pasirengę perrėžti gerklę. Visiškas susvetimėjimas išstūmė bendradarbiavimą ir solidarumą, o įtaigi individualizacija ardo žmones jungiančius saitus. Dabartinio pavidalo blogį vargiai pastebėsi, nuplėši jam kaukę ir pasipriešinsi. Jis iššoka neperspėjęs ir kerta kam paklius. Dėl to socialinį mūsų pasaulį galima lyginti su minų lauku: žinome, kad jame tiršta sprogmenų, esame tikri, kad anksčiau ar vėliau kas nors sprogs, bet negalime nuspėti kada ir kur.

Šioje naujoje knygoje, papildančioje leidinyje „Moralinis aklumas” („Moral Blindness") išsakytas mintis, Zygmuntas Baumanas ir Leonidas Donskis lydi skaitytoją per naują žemę, kurioje blogis tapo įprastesnis ir klastingesnis, kur jis grasina išplėšti žmonių svajones, alternatyvius sumanymus ir skyrimo galią tuo metu, kai tai reikalingiausia.LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)