?https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 Antroji Leonido Donskio premija - Pranui Morkui - LEONIDAS DONSKIS
LT | EN
LEONIDAS DONSKIS
https://www.traditionrolex.com/44

Antroji Leonido Donskio premija - Pranui Morkui

Vasario 24, 2019

Sugiharos fondas "Diplomatai už gyvybę" šiemet antrąjį kartą įteikė Leonido Donskio premiją. Fondo valdybos ir profesoriaus našlės J. Donskienės sprendimu premija skirta publicistui Pranui Morkui – už ilgalaikes iniciatyvas, rodančias daugiakultūrį Lietuvos pradą, už projektus skatinančius istorinę atmintį ir empatiją bei ne vieną kartą užauginusius jo rašytus filmų scenarijus, apžvalgines – analitines radijo laidas bei publicistiką.

Leonido Donskio premija teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą tarp skirtingai mąstančių, už pamokas ir pastangas kalbėti be pykčio ir šališkumo, už kitokios nuomonės išklausymą ir jos gerbimą, už nuolatinį priminimą, jog lavinimasis ir apšvieta yra nuolat mus lydintys reiškiniai, stiprinantys abipusį supratimą ir empatiją.

Premija P. Morkui 5teikta kartu su Sugiharos fondo "Diplomatai už gyvybę" kasmet teikiama Metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimu. Šiemet jis įteiktas režisieriui Gintarui Varnui. (Plačiau...)

Organizatorių nuotraukaLEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)