?https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 Leonido Donskio knygos „Man skauda“ pristatymai Vilniuje ir Kaune - LEONIDAS DONSKIS
LT | EN
LEONIDAS DONSKIS
https://www.traditionrolex.com/44

Leonido Donskio knygos „Man skauda“ pristatymai Vilniuje ir Kaune

Lapkričio 28, 2022

Gruodžio 7 d., trečiadienį, 18 val. MO muziejuje Vilniuje bei gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje, Kaune kviečiame į L. Donskio vėlyvųjų tekstų rinktinės „Man skauda“ pristatymus. Renginiuose dalyvaus L. Donskio bičiuliai: knygos sudarytoja žurnalistė, visuomenininkė Birutė Garbaravičienė, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, o taip pat visi, kam L. Donskio mintys buvo svarbios. Pokalbį Vilniuje moderuos 15min knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas, Kaune - literatūros mokslininkė prof. Dalia Kuizinienė.

Ne kartą teko girdėti mintį – o ką apie vieną ar kitą karštai aptariamą problemą pasakytų L. Donskis. Praėjo šešeri metai nuo staigios filosofo mirties, tačiau ir šiandien tebetrūksta jo išmintingo, ramaus ir sutaikančio žvilgsnio. Būtent todėl jo bičiulė B. Garbaravičienė sumanė paskutiniuosius L. Donskio tekstus sudėti į rinktinę „Man skauda“. Prieš šešerius metus portale 15min ir žurnale IQ publikuoti tekstai parašyti su tokia intelektualine jėga ir įžvalgumu, kad ir šiandien kelia nuostabą, nes atrodo, kad kalba apie mus ir dabartį.

Knyga „Man skauda“ atspindi tai, kas buvo svarbiausia L. Donskiui: kabėti visiems – pačių įvairiausių sluoksnių, pažiūrų žmonėms, o taip pat pastebėti ryšius ir susieti tai, kas iš pirmo žvilgsnio nesusiję. Plataus akiračio filosofui rūpėjo ir užsienio politika, ir švietimas, ir populiarioji kultūra, ir futbolas, ir dar daug temų. Knyga pasirodo svarbiais metais – šiemet L. Donskiui būtų sukakę šešiasdešimt.

 LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)