Originalus knygos pavadinimas: Loyalty, Dissent, and Betrayal: Modern Lithuania and East-Central European Moral Imagination" - 2005 m.
Ištikimybė ir išdavystė yra vienos iš pagrindinių nacionalinės etikos koncepcijų. Santuoka tarp valstybės ir kultūros, kuri atrodo svarbiausia tarp politinių jėgų struktūrų ir kolektyvinio identiteto, dažniausiai siūlo paprastą ištikimybės bei nesutikimo paaiškinimą.
Ištikimybė matoma kaip vienkartinis ir pastovus individo įsipareigojimas savo šaliai, skirtingai nei išdavystė, kuri traktuojama kaip nesėkmė įsipareigoti bendram motyvui arba kaip atsitraukimas nuo politinės ištikimybės ar nuo kultūrinio bei kalbinio atsidavimo. Konservatoriškiems ar radikaliems nacionalistams net ir socialinė ar kultūrinė žmogaus ar valstybės kritika gali būti traktuojama kaip išdavystė, skirtingai nuo jų liberaliųjų kolegų, kurie ją supranta kaip politinį sąmoningumą, pilietinę dorybę ir kultūrinę dedikaciją žmonėms ir kultūrai. Ši knyga yra pirmoji, kurioje pateiktas diskursyvus Lietuvos liberalų ir konservatorių nacionalizmo žemėlapis. Analizuojant disidentų ir visuomenės kritikų darbus ir požiūrius, mes galime atskleisti liberalaus nacionalizmo buvimo būdus kaip socialines ir kultūrines kritikas. Šis leidimas tūrėtų sudominti intelektualius istorikus, socialinius teoretikus, rytų ir centrinės Europos studentus ir kiekvieną, kuris domisi Baltijos studijomis ir naujomis Europos Sąjungos šalimis.
"Nesutikimas su bendra nuomone: ar tai išdavystė, ar ištikimybė? Leonido Donskio nepaprasta monografija yra kupina nuoseklių ir kruopščių pastangų atsakyti į šį klausimą."
Donskis L. Loyalty, Dissent, and Betrayal: Modern Lithuania and East-Central European Moral Imagination. Amsterdam & New York: Rodopi, 2005. 179 p.
Publisher: Rodopi Editions BV. (August 29, 2005)
Language: English
ISBN-10: 9042017279
ISBN-13: 978-9042017276
Įsigyti knygą internetu >>>